Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Este cu motor CR - CBDC \, acel xenon este unul AF, nu OEM! In rest ..dotari normale pentru un Confortline!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai masina nu prea e CL, este TL vad. Ce sa zic, poti sa o vezi. Cam mic pretul, mult prea mic...

Motorul asta e foarte bun si merge si chipat pana spre 200 HP fara interventii pe interne.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut masina. Nu e 2.0 110 cp, e 1.9 105 cp din 08\2008, are si chip tuning pana la 140cp.

Masina e inca in leasing. Mi-a lasat la 10800, ce credeti, e ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca este in mintile ei e ok pretul. La 1.9 nu ai probleme deloc. Daca mai este si BXE chiar merita.

Ai grija sa nu fii fost lovita prin parti vitale.

ps nu am inteles, 10.800 si preluare de leasing sau cum?

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pret achizitie 10800. Inchide el leasingul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este chiar foarte bun pretul.

Este mult sub pretul pietei, nu vorbesc de targ...

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si am testat masina, 1.9 TDI 105 cp cu chip tuning, inmatriculata in 08/2008, 10800euro.

Masina a fost lovita frontal "usor" fata si facuta pe casco.

Tunningul nu se simte, nu trage ca si cum ar avea peste 130cp, trage ca si cum ar avea 105.

Probleme(constatate la test):

1. Turbina uzata 70%, mi-au recomandat sa o reconditionez/schimb, se poate reconditiona pe modelul asta?

2. EGR functioneaza defectuos.

3. De la accident, traggerul a fost lipit si nu inlocuit(propietarul zice ca il are dar nu a avut timp sa-l schimbe).

4. Racitor ulei usor deformat si zgariat de la accident.

5. Prezinta urme de inlocuire a baii de ulei(propietarul nu recunoaste asta).

6. Capota nu se inchide perfect, trebuie reasezata; reparatia dupa accident pare a fi facuta cam la repezeala.

7. Masina a fost revopsita total dupa accident.

8. La ambreiaj se aude un usor "huruit" cand il ridici usor(ambreiajul a fost inlocuit anterior).

9. Mici pierderi de ulei.

In conditiile astea mai face banii?

Nu s-au constatat probeleme la motor sau la directie, masina se comporta bine la drum.

Modificat de c2011
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt probleme grave, turbina daca este BXE merge reparata, daca nu, nu. Alta noua. Nu prea inteleg de ce trebuia revopsire totala, dar ma rog. Daca o iei eu zic sa pui softul original si dupa aceea vezi tu. Cat despre ambreiaj...''asa fac toate''.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita! Cauta alta masina! O sa-ti para rau mai tarziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de aceeasi parere sunt si eu.......nu merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca a fost lovita un pic mai rau, dupa cum bine se poate observa in poze cred ca i-au schimbat si volanul. Acum e alegerea ta, dar nu mi-as lua niciodata o masina dupa cum arata!

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca este mai bine ca stie toate aceste probleme suferite de masina. Voi chiar credeti ca afara masinile sunt fara cusur.

Sa fim noi sanatosi cate masini am condus ca noi, totul functional din bara n bara. Numai ca nu am stiut ca au fost si lovite. Masinile care merg sufera si diverse evenimente. Cum ar fi sa ti lovesti masina in fata si dupa un timp sa vrei sa o vinzi. Iar cumparatorul sa ti zica, pai a fost facuta praf, e.t.c. Atata timp cat reparatia a fost executata corect, nu vad care este problema.

Masinile impecabile sunt foarte scumpe si acelea au mici probleme. Adica mergi pe la un 14-15 mii.

Repet, pretul este foarte bun pentru anul si km ei. Fa i testele de rigoare, vezi ce mai negociezi pentru turbina si ce o mai fi, poate suportati jumate-jumate. Masini sunt garla, nu trebuie sa te grabesti. Nu cred sa fie vreuna fara probleme...

ps. nu i fac reclama acestei masini, ce am vrut sa ti spun este ca nu tot ce pare impecabil...si este asa. Eu care schimb masinile uneori si de doua ori pe an deja nu mai iau in calcul aceste aspecte..

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu as da atata pentru un trendline...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms mult pt informati ! cat despre km nush ce sa zic ...masina inca are mirosul acela de "NOU" a luat-o, merge bine, chiar nu as putea sa zic ca are nici cea mai mica problema pana acum (sper sa ramana asa).....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,sunt interesat de un vw Passat cat mai nou,m-am uitat pe net,am vazut 3 masini pana acum in Buc,2009 si neinscrise.2 cam vai de ele insa unul mi-a palcut,l-am mai vazut cu cineva care se pricepe,ac a zis ca este ok si ca nu pare revopsita,motorul merge f bine(l-am ascultat rece),interiroul arata ff bine (nota 9,5/10,prezinta o zgarietura sub manerul usii;volanul,nuca,pedale,mochete,bord,butoane arata impecabil),azi am vazut masina iar ,m-am plimbat cu un magnetel pe langa sa vad daca are chit,rezultatul a fost negativ.

Am observat ca are un retus la bara fata si cam atat,urmeaza un test si o verificare dupa VIN,voi ce parere aveti,este E5 ?

http://www.autovit.r...-C21084738.html

...km probabil mai multi,caci nu se simt bine revanzatorii pana nu dau inapoi :bom: ,I-am zis de verificare,el a zis ca merge oriunde.

La ce ar trebui sa ma mai uit ?

Modificat de ionut_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata f bine. Este un motor excelent, cu un consum f mic. Pretul este si el f. bun. Este euro 5. Sa te duci la reprezentanta sa verifici km. Daca sunt reali, cumpar-o pe loc. Spor!

Modificat de florin1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam maricel pretu ptr un TRENDLINE (din poze sigur nu e comfortline - dupa forma scaunelor scaunelor si lipsa proiectoarelor). Luand in considerare datele date in anunt , respectiv "Data inmatricularii:06/2009" masina este de fapt 2008 si nu 2009..intrucat e produsa intre iulie 2008 si iunie 2009.

Dar cum zicea si colegu...du-o la reprezentanta sau in targ la vitan la testare..vezi daca e ok si cati km are dati inapoi (daca are).

Mai verifica si tu pe GOGU cine e vanzatoru...cate zeci si ce masini a mai vandut pana acu sa-ti faci o idee daca e samsar vechi in bransa sau nu.

Cauta-l dupa nume sau cel mai usor dupa numarul de telefon.Are gogu o memorie de invidiat!!!

In rest alte sfaturi eu nu mai am...le-ai cam acoperit tu pe toate (magnetu, interioru...etc etc).

Pacat ca e de 2.0 l si nu de 1,9. Sau e cumva CR si nu PD?

later edit: am cautat eu dupa numarul de telefon...in primele 2 pagini de gogu omu a vandut vreo 6 masini pana acu...deci nu e incepator :)

Modificat de Sorin Petrescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi trebuit sa aiba semnalizatoarele fata albe,iar pe masca si pe capac portbagaj sa scrie bluemotion ? ms

Din cate stiu este Cr.

Modificat de ionut_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e faza cu semnalizatoarele, ca nu inteleg?

Masina este clar TL, asta inseamna semnale galbene, fara crom usi, geamuri si bare.

Asta la exterior. La interior are scaunele cele mai simple, volan din plastic, fara piele pe nimic. Vad ca are bordul nou, lucru ce ma face sa cred ca este 2009 nu sfarsit de 2008. Cam asta este, poate am mai omis cate ceva.

Despre motor, 110 CP (81 kW), pai mai are rost sa spunem ca este clar CR?

Despre pret, nu este mare deloc, este ea CL dar are motor CR care face bani multi si este de ultima generatie (comparativ cu PD).

Cam putini km. cam asta am eu de spus.

Plus ca voi la ce pret vreti sa fie o masina 2009 cand ea a costat in jur de 20k E? Oricum, calculat pe ani si km devalorizarea este imensa.

Verificata din bara n bara, altceva nu ai ce face. Daca proprietarul este de acord, asa face toata lumea acum. Ma rog, nu toti vanzatorii sunt de acord si este clar de ce. La fel sunt foarte multi cumparatori care nu cer niciun fel de test. Si rau fac.

Eu unul nu mai accept sa cumpar sau sa vand SH fara test, de orice fel. Bine, eu si schimb masinile foarte des...

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Dupa masina asta ma uitam si eu zilele astea. Sa ne zici cum a iesit la test.

Mie mi se pare un pret ft bun ceea ce automat ma face sa ma gandesc ca o fi ceva in neregula.

A mai aparut zilele astea si anuntul asta http://www.autovit.r...-C21116828.html care la fel mi se pare ft convenabila. Ce parere aveti?

Mi se par dubioase ca pret, daca punem la socoteala cheltuielile "persoanei" care le aduce + profit, ma gandesc cu cat le cumpara ei de le dau asa ieftin. Adica vinde un german dupa 2 ani masina la jumatate din pretul de achizitie.

M-am uitat pe site-uri de masini din Germania si nu gasesc nimic asa de ieftin.

Nu am mai cumparat passatul la 10800, n-am vrut sa risc pt ca a avut accident, multumesc de sfaturi.

Modificat de c2011
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan vreau sa cumpar un tester de masurare strat vopsea,mi se pare cam lucioasa,apoi daca iese ok o duc la verificat si gata.

am inteles acum de ce are semnalele galbene,ma gandeam ca or fi fost schimbate cu ce a gasit la dezmembrari,in urma unui accident.

Modificat de ionut_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vb cu cineva de la rar,ziceau ca ar fi E4 :icon_bounce: ,cr-ul nu este E5 sau vor spaga ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La asta ma gandeam si eu ca ar putea fi probleme.

Cum ar trebui procedat, sa repet pe banii mei autentificarea rar daca ar fi sa cumpar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca aia de la RAR nu trec E5 este doar pofta lor. Multa lume are probleme cu ei. De fapt E5 afara ei trec la noi E4, ca doar traim unde traim... Asta nu este o problema a masinii ci a autoritatilor RAR. Avem coleg care a adus un TT, din cauza " meseriasilor" de la RAR trebuie sa plateasca 5k E in loc de 2,5k E. Masina adusa din DE cu tot ce trebuie, asa ca...

ps Foarte multi am avut probleme cu jantele, omologate afara si la noi nu, ca ei fac citirea dupa cod motor. Cum este si norma de poluare E, numai ca acel cod motor suporta in timp imbunatatiri, afara e ok l noi nu. De ce?

c2011, nu mi lua in nume de rau, nu cumpara masina prin "babe". Trage un drum afara si vezi ce preturi sunt. Sau fa un credit si cumpara una noua.

Uite, eu pe a mea am dat o carca de bani, masina de aici, nu adusa. Nu ai sa gasesti ce vrei tu. Nu exista pe lumea asta ieftin si bun. Macar asta am invatat de la viata...

Mai bine cumpara una 2006-2007, la un pret ok. Este cea mai buna alegere. Oricum si in cea din 2006 si in cea din 2010 o sa ai de bagat bani. Stiu ce vorbesc. Eu am avut si din 2006 si din 2010, diferenta dintre ele este de vreo 6k E. Atata tot. Vorbesc de 1.9 TDI nu de 2.0 TDI.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina o iau pt tata,nici in de. nu umbla cainii cu covrigi in coada,o spun din experienta,s-a intamplat de catvea ori sa ajung acolo(insotit de prieteni care se ocupau cu asa ceva) si sa nu gasesc masina dorita (nu cumpar km),in fond distantele sunt lungi,viata este scumpa si in anumite locuri nu intelege nimeni altceva decat germana.S-a intamplat chiar anul ac sa merg in de. cu cineva care voia vito,am aj acolo si surpriza,masina era a unui roman cu domiciliul in SM,am mai vazut 3 masini in zona(la 1-200km distanta) toate cazaturi.In 2008 s-a dus tata dupa un Tucson,prima data s-a intors fara masina (tot asa cu cineva care cunoaste),a doua oara a fost cu noroc.Macar aici o vad imi place o iau,nu imi place nu-i pb pierd doar timp ,ma supar dau fuga la rerezentanta si iau un sh rulat putin si gata :icon_cheesygrin: .Adevarat exista si cazuri fericite.

Imi zice si mie din ce an si luna s-a bagat E5 ?. .

Nu recomand persoanelor necunoscatoare Germania.

Modificat de ionut_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!