Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Salutare la toata lumea.Incepand de astazi,URAAAAAAA, conduc un Passat Black Edition 1,9 Tdi.Dupa un Oltcit si trei Dacia,Passatul este OZN.Foarte multumit,am facut alegerea cea mai buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doctorul: sa nu te mire daca dealerii nostrii dragi nu stiu nici macar ce functii indeplinesc diferite optionale....dar sa mai stie si incompatibilitatile... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealerul foloseste un soft care ii da exact compatibilitatile pe care le vezi tu pe net. Am stat cu el la calculatorul lui cat am facut comanda si erau exact chestiile pe care le stiam de pe configuratorul online romanesc. Nu cred ca trebuie sa le punem dealerilor in carca toate mizeriile astea pentru ca ei vand totusi mai multe modele de masini nu doar Passat si la toate modelele astea apar modificari din timp in timp, asa ca nu e chiar usor sa le tina minte pe de rost, mai ales DACA LI SE CAM RUPE. Au ei alte prioritati, target-uri si alte cele de indeplinit, si probabil prea putina dorinta de a se tine "up-to-date" cu toate. Asa ca trebuie sa ne ajutam singuri sau sa citim forumurile si sa vedem peste ce au dat altii inaintea noastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci: care dintre cele 2 iesiri optionale, ca sa zic asa, pt ipod si usb, merge cu care HU?

ca impreuna tot nu m am convins ca nu merg!

prin amabilitatea unui coleg de forum am primit un catalog, in care la interfata usb scrie :"nu in combinatie cu CD CHANGER, REAR SEAT ENTERTAINEMENT, CONECTOR MULTIMEDIA, RCD 500, RNS 510).

interfata multimedia ce este?

ce stiti de intrebarea mea legata de cele 2 pachete de lumini de care am pomenit mai sus?

volanul multifunctional lemn piele e disponibil?

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine dupa o luna si jumatate m-a anuntat ca e incompatibil usb-u cu rcd310 si din cauza asta inca nu am masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@doctorul:

din cate stiu eu, pe langa unitatea de cd/mp3 player poti sa montezi inca

1. o intrare auxiliara, care poate fi aux-in (mufa simpla jack la care conectezi ceva player extern sau orice device care scoate deja semnal audio) sau conector multimedia (ceva mufa cu mai multe contacte, in genul euroscart-ului de la TV doar ca se aplica la scule audio - n-am avut niciodata ceva asemanator ca sa-ti dau un exemplu)

2. o magazie de cd-uri SAU o mufa USB SAU o intrare i-pod. Pe astea toate le vede ca un drive extern si se cam exclud una pe alta din cauza ca se monteaza pe acelasi port al unitatii de cd/mp3 player. Ca sa ai una din cele 3 de mai sus trebuie un sistem audio mai avansat pe care trebuie sa-l selectezi ca atare din optionale, caci RCD-ul 300 sau 310 nu le suporta. Deci trebuie RNS 510 sau RCD 500, altfel n-are cum. Aici greseste configuratorul nostru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot nu inteleg.

rcd 500 vad ca vine cu magazie de cd uri.cum mai atasez la el conector de ipod?

pe de alta parte, am un coleg cu golf 5, care are rcd 500(asa cred, e destul de "bazala" masina), si a pusin reprezentanta cablu pt ipod...asa merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pregatirea Ipod nu merge cu USB. Oricum USB-ul este o mizerie. De asemenea pregatirea Ipod nu merge cu magazia de CD-uri.

Eu in locul tau as merge pe pregatirea Ipod. Mi se pare cea mai buna varianta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu gresesc, dar am auzit in mai multe locuri ca s-ar fi scos de tot pregatirea optionala pentru iPod

"Removal of optional iPod preparation 22 (w/c 26 May 2008)" - trebuie verificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, s-a scos si s-a introdus standard la toate modelele aux simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma ajuta cu ceva daca platesc masina integral inainte de a ajunge si fizic?

dilarul zice ca ar fi bine sa platesc... dar daca nu corespunde configuatiei sau e ceva in neregula eu raman cu banii blocati inca 6 luni pana vad alta masina...

sfatul vostru e sa platesc sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pregatirea Ipod nu merge cu USB. Oricum USB-ul este o mizerie. De asemenea pregatirea Ipod nu merge cu magazia de CD-uri.

Eu in locul tau as merge pe pregatirea Ipod. Mi se pare cea mai buna varianta.

multumesc bamse.ipod, dar cu ce HU?

(si usb-ul...merge prost, sau de ce zici?nu contrez, intreb sa sa stiu)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

konq - parerea mea este sa achiti DOAR AVANSUL, chiar daca dispui de bani.

1.Se pot intampla multe de la poarta fabricii si pana la dealer, ba chiar de la dealer si pana ii faci tu inspectia vizuala si semnezi de primire. Eu nu te sfatuiesc sa achiti toata suma intrucat poti avea surprize dintre cele mai neplacute, de la banalitati cum ar fi o bucata mica de folie pe unul praguri, pe care nu o poti indeparta (absurd, dar adevarat) si pana la lovituri/infundari ale caroseriei, mici zgarieturi, urme de griblura rezultate din transport, etc. Eu nu as face asa, banii tai vor ramane blocati la ei si in afara faptului ca in tot acest timp NU poti face altceva cu acestia, gandeste-te ca poate te decizi sa anulezi prima comanda (daca nu corespunde sau doar pentru ca ti-a sarit tandara pe dealer) si vei vrea alta masina, alt model, alta... mancare de peste!

Poate un CC! ;)

2.Singura varianta acceptabila de a achita masina integral, ar fi aceea ca la suma totala sa ti se ofere un DISCOUNT DE MINIM 10%! Sa nu te gandesti ca e exagerat de mare acest procent, insa lor le oferi o lichiditate de pana la 30.000euro de care se pot folosi oricand, fara ca tu sa ai vreun avantaj. Sincer, pentru 30.000euro de rulat si eu, ca dealer, te-as suna in fiecare zi sa iti multumesc si sa iti reamintesc ca "...facem tot ce este posibil ca masina dumneavoastra sa ajunga cat mai repede, in conditii de siguranta si conforma cu solicitarile si optiunile stabilite de comun acord...", acum daca va avea volanul pe dreapta, e vreo problema?

Asa am gasit! :D

Bafta si ia in considerare si sfatul meu! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci de sfat sunt in mare cumpana

nevasta nici nu vrea sa auda

am uitat sa zic ca sunt plecat din tara pana in 15 sept de aia nu as plati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci:1. rcd 300 cu mp3 si 8 incinte, din standard la highline, merge cu pregatire ipod?

2. ce trebuie sa fac ca sa am mirror down?nu gasesc nicaieri asa ceva!

3.cum arata "capitonaj portbagaj cauciuc-stofa"?

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Nu mai poti selecta pregatire Ipod pe B6 model 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o mica nelamurire din nou :). Stie cineva unde gasesc masca pentru cele doua spatii de depozitare din portbagaj? Se pot cumpara de undeva in afara de reprezentanta(acolo sigur au preturi nesimitit de mari)?

post-22051-1219686570_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-a venit tipul motorului spune ca e cr de 170 cp; mai are cineva asa ceva si la ce sa ma astept fata de clasicul 170cp pd?

citez

Modificat de Kong
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am dat comanda de masinita.ura!dar la dealer mi-au zis ca vine in 2 luni.suna prea bine sa fie adevarat.ce parere aveti?e posibil?

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pai e posibil ca nu mai cumpara lumea masini noi...

Acu ca mi-a venit si mie am alte probleme... nu o pot inmatricula ca nu e inca omologat motorul cr de 170 iar la rar e o coada de te naoucesti dar exista nr rosii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mai am o intrebare intrebatoare

ce se poate pune pe passat b6 aftermarket? Ma refer la gadjeturi.... adica ceva soft pentru computer sau eventual un dvd player la rcd 510 de la care sa folosesti numai monitorul or ce ati mai pus voi pe ele...

doctorul: sa nu te mire daca dealerii nostrii dragi nu stiu nici macar ce functii indeplinesc diferite optionale....dar sa mai stie si incompatibilitatile... :))

pai eu am descoperit singur ca rcd 510 are si cititor de sd carduri.... si majoritatea functiilor tot singur....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vorbi!am luat eu rcd 510!are cititor de sd jucaria?ce veste grozava!da esti sigur?

e ascuns sau cum?poti pune o poza?

l.e.: am tot cautat pe net, si am gasit inclusiv niste filmusoare, in care apare touch screenu, si dai play la melodiile de pe card direct de pe ecran.o frumusete.

da imi cam face mie impresia ca nu toate 510 rcd au touch.al tau are?(alea se numesc rcd 510 touch screen).

e un singur fel de rcd 510 oare, sau macar 2?

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OFFTOPIC: teoretic ar trebui sa fie doar clasificate asha CU OPTIUNEA camera video spate ( park assist ) si FARA ACEASTA OPTIUNE ....atat

+ eu stiu ca toate RCD-uri 510 au touchscreen si atasez mai jos o poza cu un RCD 510 ( iar masina pe care este montat nu are "park assist cam"

771684172.jpg

...poate faci confuzia cu RCD500 simplu :ceuameni:

END OFFTOPIC!

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://picasaweb.google.ro/adiblaga/MasinaNoulPassat# aici sunt ceva poze

da e exact ca cel din poza si ce observi pe mijloc la baza lui intre cele 2 butoane rotunde e fanta in care bagi cardul sd care imediat e citit de rcd si navighezi foarte fain prin meniu si calitatea redarii e in zona de sus a calitatii mie imi place si am ramas placut surprins plus ca incap 6 cduri chiar cu mp3uri deci o sa am muzica engros

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!