Jump to content

Ridicarea automata a geamurilor


LiviuS
 Share

Postare recomandată

multumiri lui ManiacuV6 pentru modificare- a facut recodarea

acum si passatul meu inchide si deschide geamurile din telecomanda OEM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    9

  • F l o r i n

    9

  • savarina

    7

  • aares

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

chiar nu stie nimeni de ce nu se mai inchid/deschid geamurile mele cu cheia in broasca pe deschis/inchis?(nici inchiderea centralizata nu mai merge in conditiile in care de la telecomanda alarmei merge ok dar din cheiea briceag nu...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@stabi: nu se poate; invalidarea functiei ptr cheie invalideaza automat si functia ptr telecomanda

@dragonul: switchurile din iala care simt inchis/deschis din butucul cheii nu mai lucreaza; ele sau oricare din firele/mufele prin care se transmite semnalul la ccm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi ady2006 si scuze ca am formulat intrebarea gresit.M-am gandit la o varianta de reprogramare, nu la o varianta de activare si dezactivare cu ajutorul unui program. Deci daca cunoaste careva adresele care se modifica in soft pentru a anula deschiderea geamuriilor doar din broasca de la usa, nu si din telecomanda.

Modificat de stabi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact la intrebarea asta ti-am si raspuns !!

Cu vdspro, la conf_3 (b7-b6-b5-b4-b3-b2-b1-b0), b2=windows rolling by door lock si b3=windows rolling by remote; ambele 0=on, 1=off. Combinatia 01 care ar fi ce vrei tu nu functioneaza (adica rezultatul este identic cu 11=dezactivare totala rolling). Adresele ptr conf_3: 4361,4362,4363 ptr 1C0, respectiv 4283,4289,4295 ptr 1J0.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi ptr. raspuns. :beer:

Sti si cumva rolul la restul de biti, b7,b6,b5,b4,b1,b0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare baieti .Numele meu este dan si sunt din Pitesti .Am un passat 99 motor afn 110 cp

Am incercat si eu sai dau de cap cu geamurile si am reusit iata cum

Am montat un modul la pachet care contine 2 chei briceag pentru ca sa coboare gemurile si o alarma pentru a le ridica

per total ma costat 300 ron cu montat cu tot. Eu zic ca merita dar trebuie sa ai grija de chei pentru ca eu am lasat nepotica sa se joace cu ele si dimineata a trebuit sa dau zapada jos din ea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nedumerire!Stie cumva cineva de ce dupa schimbarea bateriei de la masina,de ce nu mai ridica/coboara geamurile din cheie?am facut scanare cu vag-ul si nu are nicio defectiune!Aveti idei "de dat"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica din telecomanda? Sau cu cheia in usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din telecomanda.De cand a schimbat bateria masinii,nu se mai ridica geamurile din telecomanda cheii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA passat b5.5 nu se ridica geamurile din telecomanda decat daca a fost rescris calc de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma poate ajuta si pe mine cu acesta functie , pentru masina din semnatura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Vreau si eu sa activez functia care ridica geamurile cand apas butonul de inchidere de pe telecomanda? se poate face cu kts ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelul tau merge cu Vds pro si interfata seriala...sau programul cehesc. Rasfoiete un pic paginile anterioare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Passat din 2003 si de 2 sapt nu mi se mai inchid geamurile cu cheia in butuc.Stie cineva cauza? Din butoanele cheii nu a functionat niciodata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cumva vreo eroare legata de modulul de confort ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil un defect aparut la yala.....lipituri reci, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum, daca masina se incuie nu e de la yala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,corect ....ca foloseste aceleasi switch uri pt comanda,

Poate a umblat pe la baterie/usa.....si nu a refacut setarea pt capatul de cursa a geamului.....

Sa vedem scanarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna, am o problema cu geamurile: brusc nu se mai deschid. Nici din cheie nici de la butoane. Dar lumina este prezenta la ele, plus ca atunci cand le apas se aude cum ca "tacane " ceva dar nu vor sa coboare sau invers. Sigurantele sunt ok.

Ce crede-ti ca ar fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica sig termica ce alimenteaza ceste geamuri, e in panoul de sub bord, una in carcasa de tabla si cu capac verde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate este in regula siguranta..nu stiu unde sa mai verific...tre sa trec pe la electrician..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!