Jump to content

Ridicarea automata a geamurilor


LiviuS
 Share

Postare recomandată

modul de confort diferit si la mine, nu am incerca ca mi-e sa nu imi ploua in masina :blink:

@rogerius de unde se ia modulul si la ce pret, cum se monteaza ?

l-am luat de pe www.alientech.net cu60$,impreuna cu un prieten care are pay-pal.

l-am instalat in 30min citind instructiunile atasate si studiind in prealabil diverse DIY de pe passatworld.com.

Clasic:desfaci captuseala usii (am mai facut-o de vreo 3 ori),desfaci un cablu si atasezi 7 sirme colorate conform indicatiilor.Am facut poze cu toate fazele operatiei pe Passat,asa ca sa fie,daca cineva are ezitari in a-si monta singur aceasta placheta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    9

  • F l o r i n

    9

  • savarina

    7

  • aares

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru cine intereseaza, am incercat azi pe masina mea treaba cu inchisul geamurilor tinind apasat mai mult butonul de inchis de pe telecomanda.. MERGE! Nu am pachet confort, doar electrice fata si oglinzi incalzite si electrice (daca are vreo importanta).

Deja sint super fericit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

generatiile noi(skoda octavia 2, touran, shranul nou, passatul nou, etc) au din fabrica acesta obtiune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna eu am un tip de alarma pe care sincer acum nu stiu cum se cheam dar pot sa inchid geamurile din telecomanda dar sa le deschid nu pot trebuie facut ceva anume sau nu are si functia de deschidere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vorba despre alarma pe telecomanda separata sau cea din fabrica..pe cheia bricheag ? oricum la masina ta ar trebuie sa mearga si pe cheie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vorba despre alarma pe telecomanda separata sau cea din fabrica..pe cheia bricheag ? oricum la masina ta ar trebuie sa mearga si pe cheie

Este o la telecomanda de la alarma, dar am luato de la vw (cred originala0, iar din cheie nu pot deschid geamurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca este montata la vw nu inseamna ca este originala :ceuameni:

dealeri au contracte cu firme de montat alarme, care le monteaza chiar in service-ul dealer-ului la comanda

cea originala este pe cheie..:icon_idea:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare ,

stie cineva cum se programeaza cu VAG COM sa se inchida geamurile cand inchid masina in caz ca sunt deschise " audi style". Am incercat sa tin apasat pe buton lung ca la Audi dar nu merge.

Daca deschid masina cu cheia si tin de cheie se deschid sau se inchid toate geamurile.

Are idee cineva cum se programeaza asa ceva ?

Mersi anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza asta

Astept...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare si la skodita mea din semnatura se poate face asta? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci calin, oare si skoda intra la categoria "Volkswagen MkIV (Golf/Jetta/New Beetle) VAG-COM Info" ? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am alarma montata din fabrica si vreau sa stiu cum pot sa-mi activez functia confort(sa inchida geamurile daca sunt deschise cand inchid masina din telecomanda-cheie)astept sugestii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti montezi modulul comfort. E cam 120ron la BradyTrade (cu tot cu montaj). Passat B5 nu vine cu acest modul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe B5 aveam alarma de fabrica (goarna alarma=claxon) dar aveam si modulul comfort pe care nu puteam folosi din butoanele cheii briceag ci doar daca bagam cheia in incuietoare. Si la B5.5 aceeasi chestie: nu se pot inchide geamurile prin apasarea butoanelor de pe cheie. De aceea eu mi-am montat o alarma cu aceasta functie de inchidere a geamurilor.

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala il aveam si eu pe Octavia Tour. Mi-am montat modulul de la BradyTrade si acum se inchid geamurile cand inchid masina. Dar nu poti sa faci sa se deschida si nici nu reactioneaza daca tii apasat pe butoanele telecomenzii. Ele se inchid la armarea masinii, atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine geamurile se inchid / deschid doar daca invart cheia, din telecomanda nu ...pana la urma am modulul confort?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu il ai. Exact asa puteam sa fac si eu inainte sa-mi montez modulul. Dupa ce l-am montat, geamurile mi se inchid automat cand inchid masina (toate geamurile).

Ti-am zis, la BradyTrade e 40ron fara tva modulul si cred ca o sa-ti ia 50-60ron manopera. Poate rezolvi altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu il ai. Exact asa puteam sa fac si eu inainte sa-mi montez modulul. Dupa ce l-am montat, geamurile mi se inchid automat cand inchid masina (toate geamurile).

Ti-am zis, la BradyTrade e 40ron fara tva modulul si cred ca o sa-ti ia 50-60ron manopera. Poate rezolvi altfel.

Sa inteleg ca lucrezi la Brady si vrei sa o pui de un ciubuc? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu lucrez la Brady, dar mi-am cumparat masina de-acolo si sunt foarte multumit de ei, dar sa nu o dam in off-topic acum :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu eu pe cineva care monteaza asa ceva la un centru de alarme si costa 50 ron parca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este o solutie

Dar mai greu de facut

Se face o modificare in calculatorul de confort

Din pacate dureaza si e destul de riscant,si merge numai la masinile cu alarma de fabrica

Cel mai simplu e cu modulul de confort montat in usa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

asta am vrut sa stiu daca merge din compul masinii sa setezi functia!desi eu am modulul montat nu pot sa-l fol cu butoanele din cheie doar cu cheia in usa si tinuta in pozitia inchis cateva sec!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!