Jump to content

VW PASSAT 1.9 TDI 2003 131CP


ciprianD

Postare recomandată

Multumesc de aprecieri.

Olinno mi-ai citit gandurile, grila neagra fara stema e pe lista :))

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ciprianD

    149

  • ninu

    8

  • FLorin D

    6

  • Edy_magirescu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Abia zilele astea am avut timp sa fac schimbul de ulei si filtre, acum 2 saptamani am avut un accident. S-a infipt un nene cu masina exact in bara mea spate asa ca trebuie schimbata bara spate (a doua oara de cand am masina) si intaritura de metal. Saptamana viitoare sper sa arate din nou a masina ca fac firma de ras :)

post-4777-1270237362_thumb.jpg

post-4777-1270237415_thumb.jpg

post-4777-1270237453_thumb.jpg

post-4777-1270237458_thumb.jpg

post-4777-1270237362_thumb.jpg

post-4777-1270237415_thumb.jpg

post-4777-1270237453_thumb.jpg

post-4777-1270237458_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

De azi masina mea e din nou completa :D S-au inlocuit bara si intaritura de metal.

Am fost si am facut-o frumoasa si la spalatorie s-a intalnit cu un frate mai mare :(

post-4777-1270737712_thumb.jpg

post-4777-1270737743_thumb.jpg

post-4777-1270737818_thumb.jpg

post-4777-1270737907_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

E bine ca e destul de tare itaritura si a tinut sa nu se duca mai adanc. Folia a iesit foarte bine.

Link către comentariu

e ca si nou :eek: speram sa nu mai ai evenimente neplacute :icon_thumright:

off: de unde pot sa fac si eu rost de sticker "vwforum"?

Link către comentariu

Multumesc dragi colegi. Intaritura a fost intr-adevar tare si imi place cum a iesit. Referitor la sticker, cred ca ar fi mai bine sa ii intrebi pe colegii din Arad :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Frumos Passat-ul, arata foarte bine cu folia aia neagra pe plafon :icon_thumright: si eu imi puneam daca aveam o culoare mai deschisa. Am vazut ca te intereseaza grila neagra fara semn, eu mi-am luat de la colegul dox cu 100 lei, poate te intereseaza. Uite aici topicul lui: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=30534&hl= . Drumuri bune!

Link către comentariu

Multumesc. Vine si grila, dar mai incolo. Prioritara e statia momentan :P iar maine (de fapt azi) se schimba amortizoarele :D

post-4777-1272057699_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
  • 1 month later...

De cand nu am mai scris aici masina a primit si statia cu antena aferenta, s-au schimbat amortizoarele, un furtun de la antigel care era crapat si luna viitoare masina va primi un EGR nou, asa ca grila neagra fara semn mai asteapta :lol:

Masina a primit si o modificare la partea electrica si anume cand dau flash sau faza lunga se sting proiectoarele.

Azi a beneficiat de un polish la faruri pentru ca de rezultatul obtinut anul trecut cu Xerapol nu am fost incantat prea mult timp, dar acum e alta viata, sunt ca noi :winter: (in prima poza se vede diferenta intre farul polishat si cel matuit)

imag002y.jpg

imag005z.jpg

imag008q.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Ar merge niste xenoane acum, asa e :winter: Si becuri pe pozitii mult mai albe, eventual pe led. Vedem...

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Tot cu xerapol ai realizat si de data asta? Zi-mi cum se numeste te rog "roata" aceea care se ataseaza la compresor/bormasina ca tre sa cumpar si eu una. :icon_cool:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Operatiunea au facut-o cei de la spalatoria unde spal masina si au folosit niste solutii de la 3M, iar rezultatul este mult peste ce am realizat eu anul trecut cu xerapol. Legat de "roata", nu stiu sa-ti dau detalii ca nu e a mea :D

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Si doar cu pasta aia bie intinsa au dat?! fara hartie abraziva fara nimic? Mai stii de textura avea acea roata? Era ca si cele pt polish din bumbac?!

Link către comentariu

Prima data au dat cu smilgher fin, de 800 parca (in a doua poza la farul de pe stanga), apoi cu solutia de la 3M care a fost aplicata cu roata galbena din prima poza si la urma cu o alta solutie, un fel de ceara cred ca era, pentru luciu care a fost aplicata cu roata albastra care e pe capota masinii. Rotile erau din bumbac sau un fel de burete, ceva :) A durat cam o ora toata treaba si a costat enorma suma de 40 lei :D

Link către comentariu

E clar, vreau si eu accesoriile alea ca 3M-ul e simplu de gasit :biggrin:. Banuiesc ca in Bacau le-ai facut :biggrin:

Link către comentariu
  • 5 months later...

Ce praf s-a pus pe topicul asta :))

De cand nu am mai scris aici am mai facut cateva mii de km cu masina, a fost schimbat motorul de la ventilatorul de clima prin vara :blah: , furtunele de la frane si placutele pe fata si s-a mai facut o revizie (filtre si ulei). La inceput de sezon masina a primit si 2 cauciucuri de iarna Michelin Alpin. In rest motorina sa fie :))

Si cateva poze, una de prin toamna si restu' de astazi la un drum Bacau-Brasov-Bacau in urma caruia masina si-a schimbat look-ul, dar nu pentru mult timp pentru ca a intrat in spalatorie :D

11122010020.jpg

Uploaded with ImageShack.us

11122010027.jpg

Uploaded with ImageShack.us

11122010028t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

11122010029.jpg

Uploaded with ImageShack.us

post-4777-0-26893600-1292086463_thumb.jp

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Da, mersi! Merg doar cand e vreme frumoasa afara :D

Asa arata acum :blah: scuze de claritatea pozei, dar sunt -9 grade in Bacau :frigbaitata:

post-4777-0-56495900-1292147594_thumb.jp

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
  • 5 months later...
Publicat (modificat)

Salutare din nou!

Din cauza vremii din ultimul timp, abia azi am reusit sa spal masina si sa pun presurile textile pentru care ii multumesc si aici colegului themircea. Cu ocazia asta am mai facut si cateva poze. Masina merge in continuare asa cum m-a obisnuit :) :Driver:

14052011023.th.jpg

14052011025.th.jpg

14052011026.th.jpg

14052011028.th.jpg

14052011029.th.jpg

14052011031.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

M-am intors dintr-o excursie de 500 de km prin Bucovina, ocazie cu care am trecut de pragul de 150.000 de km facuti de mine cu masina si nu pot sa spun decat ca ma unge pe suflet cum merge :D

Pun si cateva poze de pe drum facute la repezeala in care se observa o janta de tabla pe spate. Asta pentru ca saptamana trecuta m-am intalnit cu o mare groapa de pe drumurile patriei :RO flag: si rezultatul se vede in ultima poza :( ...poate reusesc sa o indrept

13062011091.th.jpg

13062011092.th.jpg

13062011077.th.jpg

13062011074h.th.jpg

13062011089.th.jpg

Link către comentariu

Prospatura de vreo 2 ore :somnmare: O tanti cu o Jetta a iesit dintr-o curte, vroia sa faca stanga peste linie dubla continua, eu eram pe banda 2, n-am vazut-o pt ca pe prima banda era stationat un autobuz si...

Dupa constatarea de la asigurari: bara fata, far dreapta, aripa dreapta, carenaj roata dreapta, bandou dreapta, grila centrala, grila proiector drepta.

Maine ma duc la service sa dea bara jos si sa vada daca mai e ceva.

post-4777-0-12902600-1308144802_thumb.jp

Link către comentariu

Naspa.....noroc ca nu pare prea grav.

Link către comentariu

Nu-i mare braza, schimbi bandoul, farul, suport bara, bara se vopseste, grila proiector si cu ocazia asta isi vopsesti si aripa dreapta fatza ca e ruginita :)

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!