Jump to content

VW PASSAT 1.9 TDI 2003 131CP


ciprianD

Postare recomandată

Acum o saptamana am avut un mic incident, din vina mea :D . Era 7 dimineata si nu ma trezisem bine din somn, asa ca am zis sa "ciocnesc" si eu ceva inainte de Paste. Din pacate a fost masina. Din fericire nu a fost nimic serios. A trebuit revopsita bara fata, asezata la locul ei si farul a trebuit si el asezat la loc. Ieri am dus-o la doctor si azi e sanatoasa si bine mersi :huh:

Cateva poze inainte si dupa

imag018m.th.jpgimag016k.th.jpgimag024.th.jpg

Link către comentariu
  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ciprianD

    149

  • ninu

    8

  • FLorin D

    6

  • Edy_magirescu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

las k e bine k nu a fost ceva serios..sa te speli de 2 ori pe ochi knd pleci de acasa obosit:P

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Asa e, nu a fost nimic serios.

Azi am facut o mica excursie la Sinaia (cota 1400) si pana in Poiana :icon_cool:

imag008.th.jpgimag009.th.jpgimag018.th.jpgimag021.th.jpg

imag024.th.jpgimag033.th.jpgimag045c.th.jpg

Masina s-a comportat exemplar si drept rasplata sambata va primi un "detailing" interior :D

Link către comentariu

Frumoase poze,imi pare rau pt incident.. dar pune-i xenon ca schimba tot aspectul si vizibilitatea creste simtitor;)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc. Pozele erau si mai frumoase, dar nu am avut aparatul foto, ci doar telefonul cu mine. Xenon nu m-am hotarat inca daca sa ii pun sau nu. Mai vedem.

Inca o poza cu ursoaica de ieri (in partea dreapta se vede si ursuletul :)

Si una mai curajoasa (chiar inconstienta din partea mea as putea spune :blah: ) A fost un pariu pus ca ma dau jos din masina sa ii fac poza si mai mult, m-am dus in spatele masinii... se cam uita ea la mine :blah_:

post-4777-1242363422_thumb.jpg

post-4777-1242363648_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Revin cu ceva noutati. Am pus Dunlop-urile pe spate, iar pentru fata am luat 2 Michelin-uri. Am schimbat si cele 2 folii de protectie de pe aripile spate pentru ca aratau jalnic. Mai urmeaza o schimbare la exterior, dar e surpriza :vaidecapulmeu:

imag005b.th.jpgimag002t.th.jpgimag003j.th.jpgimag004l.th.jpg

Link către comentariu
  • 3 months later...

De cand nu am mai scris aici, am mai adaugat la kilometraj vreo 10-12 mii de km. Am schimbat uleiul si filtrele, distributia pentru a doua oara de cand am masina si acum cateva zile am polishat farurile.

imag005.th.jpgimag006.th.jpgimag007z.th.jpgimag010f.th.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ieri am pus rotile de iarna si azi dimineata:

imagine010.th.jpgimagine011.th.jpg

Acum cateva zile, consum record :P

imagine004.th.jpg

Saptamana trecuta s-au intalnit actuala si fosta

imagine001.th.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Era frumusica si fosta masina. Consumul instantaneu pe care ti l-a aratat de 99.9% e maxim cat poate arata BC-ul.Probabil consumul e mult mai mare :wub:

P.S Ce frumos a nins la tine si in Ploiesti ploua de 2 zile si e frig de iti ingheata urechile. :))

Link către comentariu
  • 2 months later...

Profitand de cateva zile libere, masina a primit prima "baita" pe anul asta si am facut si ceva poze cu ocazia asta. Urmeaza sa schimb placutele de frana si discurile de frana pe fata ca se apropie ITP-ul si nu vrem sa ne prinda nepregatiti :)

picture004uy.th.jpgpicture006gq.th.jpgpicture007vp.th.jpgpicture009q.th.jpgpicture010gu.th.jpg

picture011co.th.jpgpicture013de.th.jpgpicture015md.th.jpgpicture016x.th.jpgpicture018g.th.jpg

picture022lj.th.jpgpicture019q.th.jpgpicture025rf.th.jpgpicture026p.th.jpgpicture029wj.th.jpg

Link către comentariu

Intotdeauna mi-au placut scaunele din plus,dar cand am vazut ca ai incalzire si in scaunele din spate chiar ca am ramas uimit. Frumoase nene, chiar si cu capace de B6 :)

Link către comentariu

Mai ales cand sunt incalzite scaunele.......pe vremea asta, sunt o binecuvantare.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Frumos passatu,ca al meu(si culoarea si motorul). multii km in continuare fara probleme.

Apropo,nu te-ai gandit sa ii mai adaugi ceva caluti...ca pe mine ma tot bate gandul :D

Link către comentariu

Multumesc. Imi place ideea de 160 de cai in loc de 130, dar tinand cont de km pe care ii are masina (peste 200 000) si de faptul ca fac cu ea cam 30 000 pe an nu as vrea sa bag bani in ambreiaje, volante etc. Schimb la ea ce trebuie si la timp si sunt multumit de ea asa cum e, chiar daca la stilul meu de condus uneori as vrea mai multa putere :blah_:

LE: am inlocuit termostatul si acum acul de la apa sta fix la 90, am schimbat placutele de frana si discurile pe fata si am facut ITP-ul)

Zilele astea masina a facut 7 ani si 4 ani de cand e in posesia mea, 120 000 de km am facut cu ea si sunt multumit pe deplin :)

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Super faina masina.Am avut si eu un B5.5 numai ca era frabricat in 12.2001 si era un gri inchis,dar acuma cea pe care o am este aceeasi culoare ca a ta.

Sfat:Pune-ti xenoane ca iti schimba si vizibilitatea si da si bine pe Passat :icon_cool:

Link către comentariu

frumoasa masina! :beerchug: sa o stapanesti sanatos! la multi km! in curand o sa apara si a mea pe strazile din BC :blah:

Link către comentariu

Multumesc tuturor. Xenoane as pune si pe scurta si pe proiectoare pentru ca au lupa si ele, dar ordinea as vrea sa fie asta: faruri noi, apoi xenoane. Mai vedem.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

S-au mai schimbat unele lucruri la masina in ultima vreme.

Am pus rotile de vara pentru ca 2 din cauciucurile de iarna au facut galma in urma intalnirii neprevazute cu un crater din asfalt si azi masina a primit folie negru lucios pe cupola. Urmeaza schimb de ulei si filtre.

Pozele cu folia nu au iesit prea bine ca sunt facute in graba cu telefonul, dar cum se indreapta vremea fac altele :(

post-4777-1267822899_thumb.jpg

post-4777-1267822933_thumb.jpg

post-4777-1267823285_thumb.jpg

post-4777-1267823369_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Poze ceva mai clare

post-4777-1267876601_thumb.jpg

post-4777-1267876619_thumb.jpg

post-4777-1267876690_thumb.jpg

post-4777-1267876698_thumb.jpg

post-4777-1267876756_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

frumos! fara evenimente neplacute de dimineata :) nu pui folie neagra si in fata? adica de imprejurul grilajului din fata, eventual un grijal negru fara stema.

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!