Jump to content

VW PASSAT 1.9 TDI 2003 131CP


ciprianD

Postare recomandată

O mica rugaminte...

Uita-te pe tablitza de identificare a motorului (o gasesti in dreptul rotzii fatza-dreapta) si precizeaza-ne ce cod are AVB, AVF, AWX, ASZ ?

Sunt curios fiindca sunt multe dubii legate de puterea masinilor in cazul TDI-urilor

Multa bafta !

Link către comentariu
  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ciprianD

    149

  • ninu

    8

  • FLorin D

    6

  • Edy_magirescu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos,o singura intrebare am si eu nu am vazut km trecuti,pura curiozitate

Km indicati aprox. 89.000

Cei reali ii stiu dar nu au importanta (oricum nu sunt prea multi) :P

FLorin D: motorul e AWX

claus_golf4: cea de a 4-a masina va fi noul Passat (cat mai curand sper) :blink: (asta daca nu cumva castig la loto si imi iau un Audi RS4 :blink: )

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

:P Poze noi. Aceeasi masina. Telefon nou (eu spun ca face poze decente). :P

continuare...

post-4777-1168184487_thumb.jpg

post-4777-1168184508_thumb.jpg

post-4777-1168184625_thumb.jpg

post-4777-1168184641_thumb.jpg

post-4777-1168184650_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

salut, frumoasa masina, Super dotari! :(

cat te-a costat volanul?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos, in legatura cu optiunile :D sunt multe si bune (mai ales incalzirea in scaune pe spate de care cei de la cybernet acum un an nu stiau ca exista cu toate ca in cartea masinii era ca optiune).

PS. Lipeste si tu un sticher vwforum (in cazul in care ai si nu l-am observat eu sorry) pentru a ne recunoaste prin bacau

Link către comentariu
Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos, in legatura cu optiunile :lol: sunt multe si bune (mai ales incalzirea in scaune pe spate de care cei de la cybernet acum un an nu stiau ca exista cu toate ca in cartea masinii era ca optiune).

PS. Lipeste si tu un sticher vwforum (in cazul in care ai si nu l-am observat eu sorry) pentru a ne recunoaste prin bacau

Incalzire in scaunele din spate mai are un singur Passat din Bacau din cate stiu eu si acela adus tot in 2006 din Germania, asa ca abia atunci au vazut cei de la Cybernet optiunea asta.

Sticker nu am din pacate. Dar vreau sa fac rost de unul. Daca ma poate cineva ajuta...Contra cost desigur.

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
  • Administrator

Frumoasa masina . S-o stapanesti sanatos si fara probleme ! :lol:

Link către comentariu

Daca vrei sticker poti sa faci ca mine.

Descarci de aici sigla vw forum http://vwforum.ro/index.php?showtopic=1061 o salvezi pe un CD si te duci cu CD la Abis Design pe Carpati un pic mai incolo de piata sud pe stanga, le dai CD si le spui lungimea, latimea, sa fie de interior/exterior si cloarea foliei. In 5min il fac si ti-l si lipesc ei daca vrei.

Mie mi-au luat 3 lei pe unul de 30cm lungime (acum 1 an).

Succes !

Link către comentariu

Astazi masina face un an de cand e in posesia mea. Trebuie sa ii iau din mot (din antena probabil :icon_redface: ). Dupa un an de zile si aprox. 28.000 de km. parcursi sunt foarte multumit de ea. :lol: :lol: :lol: :)

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

F. frumoasa masina dar cum e cu fumurii fata? Nu te opreste nenea militian? :D

Link către comentariu

@Executron: Nu stiu daca ai obs., dar in fata pe parbirz, are un abtipild "bengos" (vezi prima poza, pe parbriz in partea stanga jos)

@ciprianD: Lucrezi in domeniu' (al abtipildului)?

Modificat de DoubleG
Link către comentariu

Scuze dar nu stiu ce inseamna abtibildul acela... Daca e ceva de la guvern/politie scuze :D

Link către comentariu

GOLF 4 TDI-PD 116CP 6vit: Multumesc de urari! La fel si tie.

Executron: De cate ori m-a oprit politia nu m-a intrebat niciodata de folie. Oricum am de gand sa-i pun folie autorizata in viitorul apropiat.

DoubleG: Pentru "abtibildul ala bengos" taica-meu e de vina. :(

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Alte poze... dupa 1 an si 4 luni si aproximativ 40 000 km. numai de bine :) :)

bc09cyp83si8.th.jpgbc09cyp95sc3.th.jpgbc09cyp85iq1.th.jpg

bc09cyp4ny1.th.jpgbc09cyp5wq7.th.jpgbc09cyp6az2.th.jpgbc09cyp7zt7.th.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Nice..s-o stapanesti sanatos!

:icon_geek: P.S.: felicitari pentru ca tii cu Steaua! :hainoroc: (sorry dar nu m-am putut abtine)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

O mica modificare care a survenit de voie, de nevoie. :huh: :icon_thumright:

post-4777-1184147911_thumb.jpg

post-4777-1184147918_thumb.jpg

Link către comentariu
O mica modificare care a survenit de voie, de nevoie. :huh: :icon_thumright:

Ehh... arata bine:) shaved look.:P:P

Link către comentariu

Mersi. De fapt schimbarea asta o aveam in vedere de mai mult timp. Dar acum a fost momentul potrivit. In urma unei zgarieturi destul de serioase aplicata pe capota portbagajului acesta trebuia neaparat vopsit, bara spate trebuia schimbata pentru ca era crapata (desi nu se vede in prima poza), iar vopseaua incepuse sa formeze o "mustata" si in unele locuri se exfolia. De asemenea am luat masura vopsirii spoilerului fata care avea "riduri" cauzate de minunatele pietre de pe drumurile patriei si al patrulea pe lista a fost parbrizul care a fost inlocuit din acelasi motiv - imbatranirea :rolleyes: Totul a durat 5 zile, si sunt foarte multumit de cum a iesit.

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Da. S-au gandit baietii de la service ca ar putea sa-si faca reclama pe masina mea, asa ca mi-au inlocuit suportii de numar :blink: .

Acesta e cel mai mic consum mediu realizat vreodata de mine. Totul s-a intamplat pe drumul dintre Bacau si Focsani. :beerchug:

P.S.: cam lung drumul ce-i drept la viteza asta dar nu ma grabeam nicaieri si eram curios sa vad limita minima indicata de bc in ceea ce priveste consumul. :icon_cheesygrin:

post-4777-1184683398_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

hehe eu Busteni - Bucuresti am scos 4,5 cel mai mic consum pe care l-am vazut, pana acum era 4,8.Frumoasa masina s-o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

Frumoasa masinuta! :lol:

P.S. Hehe mai lucrati batieti. Eu am scos 4.4 pe DN1 si am si tiptronic deci mai ineficienta d.p.d.v. al consumului :lol:

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!