Jump to content

VW PASSAT 1.9 TDI 2003 131CP


ciprianD

Postare recomandată

Nice car...faina si culoarea...trist ca ai mai avut neplaceri, dar bine ca s-au rezolvat. Cat despre incalzirea aia in scaunele din spate :icon_thumright:...nu am mai intalnit pana acuma la un model cu o dotare de acest fel. Stiu ca deobicei incalzirea pt locurile spate e fie pe optional in Germania, fie ca dotare de baza pt modelul de Passat B5.5 W8 (cel facut pt americani...sau pt europenii care nu se uita la consum :))

Link către comentariu
  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ciprianD

    149

  • ninu

    8

  • FLorin D

    6

  • Edy_magirescu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

misto vaporasu` ... uite ceva de genu vreau sa-mi fac si eu geamurile .... ink caut ceva .... si cu autorizatie...cam nasol intamplarea cu geamul spart... .. sigur te-ai invatat minte ... la kt mai multe neplaceri (ca si cu cauciucurile) si km kt mai multi ...

bafta multa tuturor

Link către comentariu
O schimbare necesara: Radio CD SONY MEX-BT2500. Are mp3 dar cea mai importanta caracteristica (pentru mine cel putin) e Bluetooth-ul. Te suna cineva, muzica se opreste automat si vorbesti prin sistemul audio al masinii. Exact ca si la carkit, doar ca acolo eram obligat sa folosesc un 6310i, pe cand acum pot folosi orice tip de telefon cu bluetooth. In viitor urmeaza si un upgrade la boxe. :P :lol:

kt mai muti km cu ea si kt mai multe ore vb prin Bluetooth ;)

apropo am mai vazut eu un passat FULL FULL din 2002 cu 1000 euro mai scump ca al meu in germania...avea aceeasi caracterisca ca la al tau .... scauze incalzite fata/spate...am ramas masca....numai ca era benzina 1,6 si brek ,,,,iacs....asa k m-am orientat la asta alb al meu :D

multa bafta tuturor

Link către comentariu

Multumesc de urari. La fel si tie. Si o poza proaspata de azi :screwy: Cu masina murdara la intrarea in spalatorie (scuzati numarul indoit de pe fata dar a cazut din suport si l-am indreptat cu piciorul :lol: ...trebuie schimbat). Acum e curata dar nu am mai facut poze :D

post-4777-1212169267_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 months later...

O mica schimbare (provizorie :) )... si s-a facut lumina :RO flag:

post-4777-1219062895_thumb.jpg

post-4777-1219063004_thumb.jpg

post-4777-1219063075_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
O mica schimbare (provizorie :P )... si s-a facut lumina :exclaim:

Haha, ciudat fara geamuri negre. :lol:

Frumoasa masian, S-o stapnaesti sanatos!Intrebare: Intre revizii, completezi uleiul din motor sau nu e cazul? O persona cu acelasi motor se plagea de fenomenul asta, ca masina ii "mananca" ulei.

Si inca ceva:) Mai ai aparatul original? Este VW Gamma?

Link către comentariu

Foarte ciudat :( Dar nu dureaza mult situatia asta.

Sa-ti raspund la intrebari: uleiul si toate filtrele le inlocuiesc mai nou cam la 10 000 si sunt nevoit sa completez cu ulei intre revizii doar daca fac drumuri lungi si ii dau talpa serios (in ultimii 17 000 km nu am mai completat).

Aparatul original a fost VW Gamma, dar l-am vandut.

Link către comentariu

Ma obisnuisem cu geamurile fumurii. Nu mai pare sa aiba acel aer misterios acum. :rolleyes: Dar e tot frumusica.

Presupun ca urmeaza folie cu omologare...

Link către comentariu

Din nou cu folii. De data asta omologate :icon_thumright:

post-4777-1219537947_thumb.jpg

post-4777-1219538064_thumb.jpg

post-4777-1219538075_thumb.jpg

post-4777-1219538103_thumb.jpg

post-4777-1219538224_thumb.jpg

post-4777-1219538274_thumb.jpg

post-4777-1219538369_thumb.jpg

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Frumos arata.Omologate pe spate ca pe fata nu mai ai voie nici cu 30 %

Link către comentariu

Multumesc. Pe spate ai voie cu transparenta 5% (cum am eu), iar pentru laterale fata transparenta trebuie sa fie de 73% (asa scrie pe autorizatiile pe care le am) :Driver:

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Asta stiu dar se pare ca nu mai ai voie deloc pe fata.Nu se mai elibereaza autorizatii pentru fata si mai fac cei care mai au inca autorizatii pentru fata.Ce putin asa am inteles de la baiatul l-a care am pus eu foliile

Link către comentariu

Cel care mi-a pus mie foliile a primit autorizatii pentru fata miercuri, in ziua montajului, deci cred ca inca se mai elibereaza. :rolleyes:

Link către comentariu
  • 2 months later...

I-am schimbat incaltarile. Am trecut de la adidasi la ghete :lol:

imag006iu7.th.jpg

imag008oa7.th.jpgthpix.gif

Si in sfarsit sticker :rolleyes:

imag007gr2.th.jpgthpix.gif

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Frumusica, frumusica machineta, sa ai grija de ea si ea de tine. Cat te-au costat geamurile?

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Parca imi pare cunoscuta aceasta masina...am vazut-o prin trafic :beerchug::P:P...

Sa o stapanesti sanatos Cipriane si ne vedem duminica la coloana spre piatra

Link către comentariu
  • 1 month later...

Zilele astea masina mea face 3 ani de cand este in posesia mea si 6 de la "nastere" :wub:

Am considerat ca, daca tot i-am facut in fiecare an ziua pe forum, trebuie sa continui traditia si anul acesta, sa se simta bine alaturi de frati, surori si tot neamul VAG :lol:

Acesti 3 ani au reprezentat o colaborare extrem de placuta, ne-am plimbat aproximativ 88 000 de km, iar pe la medic am fost doar pentru consultatii si vitamine (ulei, filtre, placute, bla bla) sau pentru rani minore provocate de mici incidente :banghead:

Zilele astea vom face din nou o vizita de rutina la medic pentru obisnuitul schimb de ulei, filtre si ca bonus o garnitura de la o pompa (nu stiu cum ii spune :scratch: ). Va urma un by pas (schimb distributie :D ) si o vizita la ORL pentru un auz mai fin :blah_: (am boxele cumparate de vreo 2 luni si m-am saturat sa ma uit la ele, abia astept o vreme favorabila pentru montaj)

Acestea fiind spuse va :salut: si sper ca si viitorul sa ne rezerve doar bucurii ;)

:Driver: safe

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Multi inainte ! :)

88 mii km intr-un interval relativ scurt inseamna mult pentru relatia proprietar-masina. In privinta boxelor, nu ezita sa mai astepti vreme calda. Merita sa platesti o suma modesta la un atelier specializat, avand macar pe cine sa poti da vina daca se zgarie ceva :) Glumesc, dar sunt ceva surubele si cleme de demontat.

Kilometri multi si placuti in continuare !

Link către comentariu

Multumesc! La fel iti urez si eu tie :Driver:

Multumirea mare a mea vine din faptul ca masina se comporta foarte bine si e in continuare bine legata chiar daca nu a iesit din Romania de cand e in posesia mea.

Aseara am schimbat uleiul si filtrele, dar pentru boxe e frig si mi-e mila de prietenul meu care ar trebui sa faca operatiunea, pentru ca are ceva de munca :D

Link către comentariu
  • 1 month later...

Azi am pus boxele pe masina! Sau mai corect spus am asistat la montarea lor :(

imag001v.th.jpgimag003d.th.jpg

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!