Jump to content

VW PASSAT 1.9 TDI 2003 131CP


ciprianD

Postare recomandată

Masina mea : Passat din 2003 1.9. TDi PD 131 cp. Provenienta Germania. Are climatronic, geamuri el. fata + spate, oglinzi el. si incalzite, car-kit Nokia, ABS, ESP, 4*air-bag, tempomat, proiectoare de ceata, scaune incalzite fata + spate (mai rar asa ceva la un Passat pana in 2005 - poza 3). Casetofonul e original Gamma (si nu am de gand sa-l schimb) cu 8 incinte acustice. As dori doar sa completez sistemul cu o magazie de CD-uri (apropo daca aveti asa ceva...astept oferte)

A venit cu jante de tabla si cauciucuri de iarna noi Continental 195/65/R15, dar cand a dat caldura i-am pus un set de jante de aliaj in 5 spite pe 15 cu cauciucuri Continental 205/60/R15. Alte modificari: alarma K9, folii geamuri si am schimbat volanul care e tot imbracat in piele dar in 3 spite.

NICI o problema in 7 luni de cand o am si am mers peste 18.700 km.

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ciprianD

    149

  • ninu

    8

  • FLorin D

    6

  • Edy_magirescu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumnesc! Stiu ca un xenon ar da f. bine si am si o oferta de la "proxenon" cu 700 de euro (faza scurta + proiectoare).

Link către comentariu

...incalzire la scaunele din spate??-frumos de tot, nici nu stiam ca este asa ceva. frumoasa chestie optiunea asta

sa o stapanesti sanatos in rest si mii mii mii de km cu ea!

Link către comentariu

Mersi. Incalzirea pentru scaunele din spate nu este o optiune pt. Romania. Am intrebat la reprezentanta VW din Bc. si mi-au zis ca in lista lor cu optionale nu este incalzirea in scaunele din spate pentru modelul asta de Passat. Poate pentru B6, dar nu stiu sigur.

Link către comentariu

10.000 E a fost pretul de achizitie in Germania. Asta in feb. 2006

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Multumesc. Si voi sa le stapaniti fericiti pe ale voastre!

Si ca sa mai treaca timpul si sa-mi arat pasiunea pt. Volkswagen pun si cateva poze cu "fostele" mele.

Pozele sunt cam nasoale dar camera tel. era vga :lol:

oct. 2002 - martie 2004 Vw Polo Classic 1.4 din 1997 (poza e facuta cand deja avea alt proprietar)

martie 2004 - feb. 2006 Vw Passat 1.9 TDI PD 116 CP din 2000

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos. Cat despre xenon, cred ca gasesti si mai ieftin... :offtopic:

Link către comentariu

Sigur gasesc mai ieftin. Daca nu in Romania, atunci in Germnia. Dar oricum nu e o prioritate xenon-ul.

Link către comentariu

Foarte fumoasa masina. Sa o stapanesti sanatos. Cat mai multi km fara probleme. Vad ca ai climatronic vezi ca aici pe forum este un topic cu ce secrete ascunde climatronicul, citeste-l ii super tare, poti face multe cu climatronicu. Destepti is nemti astia!

Link către comentariu

Multumesc pentru sfat! Asa am sa fac daca imi spuneti in ce sectiune a forumului gasesc acest topic.:angry:

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!Si poate te orientezi pana la urma si la un MFD cu DVD, etc;nu de alta dar te vad destul de pretentios!

Link către comentariu

Nu stiu de ce nu mai apar pozele de la postul #9. Oricum vreau sa va spun ca azi am schimbat distributia la masina.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Da BC-ul unde este ca nu se vede in poze sau este de ala mic? :) .Mai bine bc decat inalzire in spate, parerea mea.Frumoasa masina.bafta

Link către comentariu

Aici gasesti topicul despre secretele climatronicului.

P.S. Astazi am stat intr-un Mercedes S-klasse cu o vechime de 2 luni si cu niste extrase senzationale, inclusiv sistemul care franeaza singur si night vision si nu avea incalzire in bancheta din spate :)

Link către comentariu
Da BC-ul unde este ca nu se vede in poze sau este de ala mic? :P .Mai bine bc decat inalzire in spate, parerea mea.Frumoasa masina.bafta

Imi pare rau dar nu stiu ce e ala BC -_- . Poate ma lamureste careva. In ceea ce priveste incalzirea in bancheta din spate ma bucur ca te-ai convins si nu ma mai iei peste picior :P

Link către comentariu

Aha. Computer de bord. Nu le am cu prescurtarile astea. Am dar e din acela mic.

Si cum iarna e aproape m-am gandit ca ar fi timpul sa trec la echipamentul de iarna. :)

Modificat de ciprianD
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

E ideal faptul ca ai cumparat-o gata-echipata cu anvelope de iarna. Nu de alta, dar parca de la sine iti vine sa cumperi anvelope de vara si bineinteles niste jante ... de aliaj.

Mai e de apreciat si ca, in afara micilor ciupituri ale barei spate-dreapta, nu are niciun fel de defecte de caroserie. E ceva din ce in ce mai rar intalnit in ziua de azi (passatul meu, de exp nu are un coltz de aripa pe care sa nu aiba macar o stersatura).

Noroc !

Link către comentariu

Merci!

Din cate observ tu esti din Bucuresti, iar eu saptamana asta am stat luni, marti, vineri si sambata in Bucuresti si am vazut cum se circula :hainoroc: E de inteles faptul ca nu mai ai colturile intregi la masina!

Modificat de ciprianD
Link către comentariu

frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos,o singura intrebare am si eu nu am vazut km trecuti,pura curiozitate

Link către comentariu

:P frumos passatu man... a4a ce va fi? GTI? sau passat nou:P si in legatura cu zgarieturile: va dau adresa mea si veniti si parkti la minen fata si vine vecina d la parter cu clioul ei nou, si cu lamaia din geam si face parkre laterala si va asigur 100% k va atinge masina... o sa pun niste poze cu masina mea inainte si dupa: cu data p fiekre poza... mia trosnit masina sub okii mei: EXPLIKTIE: mia alunekt picioru p ambreiaj... :P

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!