Jump to content

M-am SATURAT vreau si eu un mecanic de MK1


Archanghel
 Share

Postare recomandată

M-am saturat de probleme.

Am facut motorul, sau ma rog asa am zis, caci acuma nu mai sunt sigur.

Am avut probleme cu carburatorul, acuma am schimbat.

Probleme cu platina, schimbata, probleme cu fisele, schimbate, probleme cu bujii, schimbate si alea, si in continuare motorasul meu de 1,1 nu vrea nici mort sa mearga in ale lui.

As vrea si eu aprindere electronica, as vrea sa fac intr-un fel sa scad consumul care si acuma este pe la 10% si in primul rand VREAU SI EU UN OM CARE SA SE PRICEAPA, CACI M-AM SATURAT DE CARPACI.

Mi-este draga masina, si ma ajutat enorm, avem impreuna 28.000Km in 1 an.

Nu o vand, sau in nici un caz asa.

am schimbat bord, electrica, capete de planetara, rulmenti, placute........... toba (dar numai toba , nu si circuitul complet............... si sunt satul, vreau si eu pe cineva sa ma ajute, va rog din suflet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am tot 1.1.....ce proble are al tau?ce nu merge?

ce ai facut la motor,ce ai schimbat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am tot 1.1.....ce proble are al tau?ce nu merge?

ce ai facut la motor,ce ai schimbat?

Pai nu l-am refacut eu, ci unii de la un service "Recomandat".

In rest am schimbat mai tot ce am considerat ca nu-si mai face treaba, sau chiar nu-si mai facea treaba.

multe probleme.... care acuma au ajuns sa ma exaspereze...

Va rog ajutati, un amic golfist...... de multe ori imi vine sa nu-mi fi placut asa de mult aceast tip de masina...,

dar din nefericire este ceea ce-mi place cel mai mult ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai spune concret ce ai facut la motor....ce face,ce nu merge...dar concret..ca sa vedem daca te putem ajuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
codrut mitulescu
M-am saturat de probleme.

Am facut motorul, sau ma rog asa am zis, caci acuma nu mai sunt sigur.

Am avut probleme cu carburatorul, acuma am schimbat.

Probleme cu platina, schimbata, probleme cu fisele, schimbate, probleme cu bujii, schimbate si alea, si in continuare motorasul meu de 1,1 nu vrea nici mort sa mearga in ale lui.

As vrea si eu aprindere electronica, as vrea sa fac intr-un fel sa scad consumul care si acuma este pe la 10% si in primul rand VREAU SI EU UN OM CARE SA SE PRICEAPA, CACI M-AM SATURAT DE CARPACI.

Mi-este draga masina, si ma ajutat enorm, avem impreuna 28.000Km in 1 an.

Nu o vand, sau in nici un caz asa.

am schimbat bord, electrica, capete de planetara, rulmenti, placute........... toba (dar numai toba , nu si circuitul complet............... si sunt satul, vreau si eu pe cineva sa ma ajute, va rog din suflet.

salut

sunt si io mandrul proprietar al unui golf 1 din '79, 1.1 l cu aceleasi simptome

daca reusesti sa-l faci spunemi si mie pls

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca iti gasesti un delcou cu element hall, te ajut eu cu o aprindere electronica si cu conexiunile. aaa si ar mai fi recomandat sa schimbi si bobina de inductie (sa fie pt aprindere electronica).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!