Jump to content

demontare ceasuri bord


geocelly
 Share

Postare recomandată

stie cineva unde as putea gasi niste leduri ptr ceasurile din bord.va multumesc :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leduri bord gasesti originale cu tot cu soclu la firma xenonline acolo am comandat eu b85d iti trebuie tie. intra si ai sa vezi ce modele si preturi au...eu mi-am montat insa la cele cu afisajul electronic nu am mai scos banda verde si se vede in zona lor u rosu mai sters.am intrebat aici cum ajung la afisaje in spate da nu mi-a raspuns nimeni...stiu sa scot cadranul si sa ramina carcasa cu geamul deoparte..insa mai departe..trebuie demontat fiecare ceas in parte? adica turometru si vitezometru? au cuple in spate etc..astept pareri si poate un numar de telefon sau adresa de mess.

am vazut poza de mai sus cind se scoate acele insa daca trebuie sa fac operatiunea asta sa ajung la verdele din spatele afisajelor electronice ma las pagubas. poate imi raspunde cineva daca se scoate acea foita verde si fara a demonta acele..exact ca in poza aia ma pricep sa demontez bordul, am schimbat si foita cu una transparenta de la luminile de sus.

am vazut poza de mai sus cind se scoate acele insa daca trebuie sa fac operatiunea asta sa ajung la verdele din spatele afisajelor electronice ma las pagubas. poate imi raspunde cineva daca se scoate acea foita verde si fara a demonta acele..exact ca in poza aia ma pricep sa demontez bordul, am schimbat si foita cu una transparenta de la luminile de sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie scoase acele ca sa ajungi la acel filtru verde sau daca e model mai nou nu ai filtru verde ci leduri smd verzi si atunci trebuie dezlipite si puse altele de ce culoare vrei,eu am rezolvat-o la un centru de reparat televizoare,acolo am gasit si acele leduri smd sa cumpar.mai multe despre cum sa desfaci ceasurile de bord gasesti in topicul "ceasuri de bord" sau in "ceasuri albe"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am masina an fab 96 da bordul e cu becuri cu socluri iar ce am pus eu am scris firma se gasesc cu tot cu soclurile originale dar led in loc de bec. deci daca trebuie sa scot acele nu mai ma complic si las asa se distinge noaptea afisajul chiar daca e un rosu mai pal....oricum in partea de sus ledurile lumineaza bine pe albastru acolo e simplu sa scot folia verde.cel albastru are 3 cipuri iar cel rosu este cu cap drept difuzeaza uniform lumina. atasez si poza respectiva.

astept si din alte parti pareri daca se scot acele pentru a ajunge la acel filtru verde din spatele afisajelor electronice!

Modificat de taz21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!