Jump to content

Proiectoare de ceata


Red
 Share

Postare recomandată

Daca nu am proiectoare si vreau sa imi cumpar in spatele grilelor din bara sunt gaurile pt. prinderea lor? Sau trebuie sa imi cumpar alta bara? Ma mananca rau sa fac modificarea asta dar mi-e frica sa nu stric ceva.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 367
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    33

  • F l o r i n

    31

  • Red

    29

  • Al Bundy

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, e gaurita bara. Practic e goala unde vin grilele. Doar grilele in sine difera. :wub:

Poti pune linistit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma sperie montajul si din punct de vedere electric.Nu am studii in domeniu si nu as vrea sa "le leg la baterie".As vrea sa o fac ca la carte,cu relee,sigurante,bloc lumini,etc.Nu exista nici un DiY? Multumesc anticipat :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAca urmaresti schema electrica o sa iasa ca la carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma sperie montajul si din punct de vedere electric.Nu am studii in domeniu si nu as vrea sa "le leg la baterie".As vrea sa o fac ca la carte,cu relee,sigurante,bloc lumini,etc.Nu exista nici un DiY? Multumesc anticipat :screwy:

Si pe mine ma intereseaza care ar fi cel mai bun traseu pentru a trege firele din interiorul masinii pe in bara fata; ce care ati mai facut chestia asta lamuriti-ne si pe noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am revenit cu 2 poze,nu stiu cat sunt de elucidante dar asta e .............,macar vedeti si voi ce-a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am si eu un passat b5 4motion 1.9 tdi si m-a incintat ideea de proiectoare dar din cite vad eu grilele astea noi cu proiectoare nu mai au fante de aerisire, in conditia in care in zona aia mi sunt si niste radiatoare care trebuie racite . Oare e ok sa fie montate la modelele tdi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ felix1984 ai testat proiectoarele alea noaptea? bate bine lumina, sau e prin copaci? sau daca au vre-un sistem de reglare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Pe mine ma sperie montajul si din punct de vedere electric.Nu am studii in domeniu si nu as vrea sa "le leg la baterie".As vrea sa o fac ca la carte,cu relee,sigurante,bloc lumini,etc.Nu exista nici un DiY? Multumesc anticipat :icon_thumright:

Ai instalat pana la urma proiectoarele? Si pe mine ma bate gandul de foarte mult timp sa fac modificarea dar nu am avut curajul...nu vreau sa fac carpeli. Si la un electrician daca ma duc...nu stiu cat de bine s-ar pricepe sa monteze el proiectoarele..

Modificat de radduu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu de foarte mult timp ma gandesc la aceasta modificare, dar nu am gasit pe nimeni sa aduca un kit complet. Am gasit in germania pe ceva site la 300 de eur dar este criza stiti probabil chestia asta. Am citit topicul si am vazut ca si-a cumparat cineva un kit la 100 de eur. Chiar nu duce nimeni un asemenea kit :rolleyes:. numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 300 de euro chiar nu merita pt 2 proiectoare amarate, doar daca nu ai ce face cu banii. Proiectoarele, grilele, totul in afara de fire sa zicem ca le luam de la dezmembrari si nu vor fii asa scumpe. Mie imi este aiurea de cum se va face montajul electric al acestora, de firele care urmeaza sa fie trase.

Daca e sa comandam cablajul de la un dealer ceva, banuiesc ca acesta vine cu mufe, sigurante, etc, nu ar fi plug and play?

Modificat de radduu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici este descrierea la acel kit, as pune link-ul dar poate zice careva ceva de vreo reclama:

Fog Lights - Retrofit - VW Passat 3BG

* Fog Light - Left

* Fog Light - Right

* Wiring Harness

* Ventilation grills

* Relay and Socket

* Mounting Hardware

si mai spune ca:

Depending on the vehicle, you may need to order a new light switch at your local VW dealer

Deci inseamna ca vine fara comutatorul de lumini, iar pretul este 220 de eur plus transportul din germania plus comutatorul undeva la 300 de eur. Daca mai vrei si xenon in ele rezulta cam bani aruncati :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune link-ul ca nu cred ca are nimic, iar oricum in alta parte gasim mai greu si la preturi f mari....nu cred ca se supara nimeni mai ales ca suntem multi care suntem interesati :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut pe net proiectoare aftermarket si nu sunt chiar asa urate...sunt vreo 200 ron(acceptabil zic eu) chiar daca cred ca sunt turcesti.si-a montat vreo cineva de alea?

sunt si cu grila

Modificat de passatawx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un proiector de ceata OEM fara grija costa 450 lei (stiu din experienta proprie). Nu inteleg de ce asa scump, la un golf 5 un proiector de ceata OEM costa 150 lei (tot din experienta proprie).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm astea sunt chiar acceptabile ca pret, dar oare cat o costa montarea lor ( partea electrica) ? si banuiesc ca treb sa-ti faci tu cumva locasul pentru ele in bara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea sunt stifturi de bazar, mai bine originale second, eu am gasit cu 180RON cu tot cu grile impecabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pavy - unde ai gasit asa ieftine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea este ca nu merita investitia in proiectoare!NU SUNT de nici un folos.Bat la 2m in fata masinii.Nu vezi absolut nimic cu ele.Si nu sunt singurul care este nemultumit!

Modificat de cosminwon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dezmembrari...in unele locuri sunt pe alese(nu prea se inghesuie nimeni la cumparat proiectoare decat daca se sparg)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

e nevoie sa schimbam si blocul de lumini?

eu am doar o pozitie la ceata (pentru spate) :emthdown:

are cineva o poza cu farul de Passat B5 care include si becul de ceata?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!