Jump to content

Proiectoare de ceata


Red
 Share

Postare recomandată

Imi pare o varianta superba ! Eu am avut in proiect pt B5-ul meu....dar l- am vandut. Trebuie proiectoarele de a4 b5 facelift plus capacele-ornamentele de pe ele...si in rest bricolaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 367
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    33

  • F l o r i n

    31

  • Red

    29

  • Al Bundy

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, elegant...

 

Deci sa recapitulam: se recomanda proiectoare de A4 (B5) facelift - nu stiu intre ce ani s-a fabricat!

Trebuia luate si grilele de la Audi?

 

PS: am testat astazi treaba cu proiectoarele (al doilea filament) aprinse si pe faza lunga... eu nu am sesizat nicio diferenta pe faza lunga inte CU si FARA proiectoare... Dar, daca tu zici ca nu se aprinde al doilea filament Cosmin, merg pe mana ta - nu de alta, dar daca fac vreo inginerie, bineinteles ca alimentarea o trag din firele care vin in proiectorul din far.... Si sa nu ma trezesc ca se aprind si proiectoarele din bara pe faza lunga... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu nu. Poti face linistit.

E asa cum spun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A4 B5 facelift - s-a fabricat intre 2000 si 2001 (in DIY zice ce proiectoarele merg pana in 2004)

 

 

uite aici despre ce e vb... un DIY .. http://www.passatworld.com/forums/b5-information-base/324552-diy-audi-a4-fogs-fitted-b5.html

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult,

 

e superOK informatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact ala il studiasem si eu ieri.

Un nou proiect s-a nascut. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt ceva proiectoare sau is DRL nu stiu exact, dar folosesc becuri halogen si sunt produse de Hella care se aseaza foarte bine in bara, atasez si ceva poze pt exemplificare.Asta e codul pt ele:2PT 008 816-811

post-102833-0-18181400-1450722307_thumb.

post-102833-0-12110300-1450722315_thumb.

post-102833-0-67757800-1450722322_thumb.

Modificat de andreisss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU sunt bune, sunt doar niste licurici, nu au rolul de a lumina ci doar de lumini de zi. Intra becuri de 6w, mult prea mici. Nu mai vorbesc ca risti sa ti le fure...

Costa vreo noua milioane si pe stanga acopera intercoolerul. Nope, nu pare a fi ce trebuie, la banii astia iti iei faruri hella, noi (fara bec ceata) sau second, bagi bec bun in ele, le cureti si le polishezi, le reglezi cu aparatul si aia este.

Modificat de valioglu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, second am cautat si eu, dar greu sa gasesti unele in mintile lor... Pe asta, asa cum spuneam mai sus, a fost un noroc ca l-am gasit in starea asta... chiar si asa, fara proiector in el.... Oricum, inca un far sigur trebuie... pe dreapta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Buna seara, as vrea sa readuc topicul putin in prim plan datorita primei mele postari asa ca va rog, nu dati cu pietre. Stiu ca treaba a mai fost discutata din cate am vazut, dar nelamurita. Pentru un passat b5.5, 1.6, 102 CP, din 2002 proiectoarele de ceata din bara functioneaza doar pentru pozitie si faza scurta. E vreo posibilitate de a le face sa functioneze si pe faza lunga ? Din cate am inteles ar fi montat un releu ce impiedica acest lucru. Intrebarea o pun ca urmare a faptului ca in urma unui ITP mi s-a adus la cunostiinta ca 'precis are undeva vreun scurt' de nu functioneaza simultan faza lunga cu proiectoarele si ca asa ceva (functionare proiectoare exclusiv pe f. scurta si pozitie) nu exista...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu degeaba merg asa. Nu-i mai simplu sa faci ITP-ul in alta parte ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a fost problemă în cele din urmă cu ITP dar nu mi s-a părut corectă și pertinentă explicația lui de om ce 'lucreaza in domeniu de 20 de ani'...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca eu iti spun ca la passatul tau si la golfurile din acei ani asa trebuie sa functioneze, ne crezi ?

 

Ala lucreza ca inginer  auto generalist, nu este electrician....

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Dintre colegii care si-au montat sau au cumparat separat proiectoare va rog sa-mi spuneti ce parere aveti de proiectoarele tyc sau depo!Ce sa-mi cumpar avand in vedere ca hella nu se gasesc  nici la dezmembrari(in stare buna)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

                Florin,stiu ca se gasesc noi,dar e prea mult pentru mine 700 de lei pe 2 proiectoare hella.Intotdeauna am preferat sa am piese de origine pe masina,in detrimentul celor am,doar ca acum nu gasesc ceva oem in stare buna.Deci reformulez:

                 Stie cineva niste hella sh care sa arate de nerefuzat?

                 Intre tyc si depo ce ma sfatuiti sa cumpar?

                 Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
în urmă cu 12 ore, cfl a scris:

                ...doar ca acum nu gasesc ceva oem in stare buna...

                 ...Stie cineva niste hella sh ...

In primul rand, OEM din dezmembrari in stare buna nu o sa gasesti decat FOARTE greu, spre imposibil. Jumatate de an am cautat un proiector, pe care l-am gasit,  dar in stare acceptabila, nu buna.

In al doilea rand, avem o arie comerciala care se numeste "Cumparari" pe care te rog s-o folosesti in cazul in care mai ai cereri de piese, altfel or sa fie probleme.

Razvan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit proiectoare TYC si sunt foarte bune calitativ. Infoliate de noi, si acum arata impecabil dupa 3 ani, chiar si folia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!