Jump to content

calculator golf 2 gti 16v


CT-12-VVV
 Share

Postare recomandată

am un motor 9a de pe un corrado injectie k-jetronik ! este aproape identic cu gti 16v de 1.8 de pe golf 2 ! am pus motorul pe masina ! acum am ajuns la instalatia electrica si intrucat am injectia de la un golf 2 gti 16v am si instalatia electrica de la un golf 2 gti (kr) mi-a spus proprietarul ! mi-a dat insa 2 calculatoare ! 1 calculator mic cu un mic vacuum care iese din el ! si inca un calculator mai mare cu mufa mai mare care pe spate are prins modulul de aprindere pe o tabla ! care este diferenta dintre aceste 2 calculatoare !? il pot folosi oricare dintre ele ?

uitati si poze cu calculatoarele ! cel mare este cel din dreapta !

Modificat de CT-12-VVV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...poti sa dai mana cu @armando(vezi achizitii noi)...si el si-a cumparat un KR recent si la fel are si el 2 calc...nu l-am intrebat dar probabil si el il are tot de pe un corrado...cica unu-i pentru aprinderea electronica si senzor de detonatii VEZ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda....am si eu un KR K-Jetronic si am o intrebare...se poate modifica puterea motorului electronic? adica ceva chip pe tipu asta de motor???

intreb si io... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nimic electronic. Doar din surubareala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!