Jump to content

motoras relanti sau altceva?help!


edi
 Share

Postare recomandată

Eroarea respectiva se refera la motorasul acela. ELSA i-mi zice ca ori motorasul e defect ori e problema la fire/conectica (f putin probabil).

Nu pot sa-mi inchipui care poate fi motivul pt care se strica in halul acesta motorasele respective.

Tind sa dau sfatul, ca ar fi bine schimbat tot capul injector, pt a elimina o cautare indelungata a defectului care cauzeaza stricarea motorasului. Prin zona Cluj e cam 100 de EUR cap injector cu motoras cu tot (la dezmembrari). Problema e ca pt ABU e greu de gasit fiindca motorasul e cu 6 pini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salve,

si eu am patit aceeasi problema si am tot discutat pe forum acum ceva timp . Dupa ce cei de la Skoda unde am facut testul VAG... , mi-au diagnosticat ca fiind defect potentiometrul de clapeta , sonda Lambda si nu mai stiu ce , am vb. cu colegii de pe acest forum si am incercat diverse metode de a remedia problema.(contacte curatate, injectia demontata bucata cu bucata, etc) : pana la urma s-a dovedit a fi de vina ACEL MOTORAS despre care tot s-a vorbit mai inainte.

acum totul e OK , mi-am bagat si gaz si sunt f. multumit ...

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut tuturor!

dupa 3 saptamani de la ultima problema, pot spune urmatoarele:

cu ajutorul direct al unor membri (multumiri exprese catre kisslorand si s_c), masinuta mea merge bine....

sfatul meu --- daca este permis unui novice -- daca aveti probleme cu relantiul si se exclud avariile fizice - furtune, filtre, aprindere, etc - desfaceti cu mare grija motorasul de relanti, curatati-l bine si lubrifiati-l corespunzator, verificati clapeta sa nu aiba mizerie --- se poate curata cu orice spray pt. asa ceva -- si apoi folositi computerul...Vag -Com si resetarile rezolva problema... in 2000 de km nu s-a intamplat decat ca am mai redus consumul si relantiul sta aproape fix....(variatii de <100 rpm, f(temperatura exterioara/motor)

sau poate am avut eu noroc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!