Jump to content

Cum sa demontez nuca schimbatorului de viteze


Bambu
 Share

Postare recomandată

Ma gandeam ca poate exista vre-un pont si poate il stiti voi, in afara de cel care spune sa trag tare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nuca nu se desfileteaza. La mine cel putin asa e. :pale: Bine , nu e aceeasi masina dar e posibil sa fie la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nuca se desfileteaza. Dar trebuie un pic de forta, ca e bine stransa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La naiba! si pe mine ma intereseaza, pentru ca mi-am montat cotiera si toata operatia am facut-o cu schimbatorul de viteza legat de ornamentul ala mare de plastic :pale:

Daca as fi stiut cum se demonteaza salvam 1/3 din timp si imi iesea si mult mai frumos :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine la toledo s-a desfacut foarte usor...exista un mic "colier" care o tine prinsa de tija...eu am alta problema nu gasesc alta nuca sa o schimb pe aia standard (datorita faptului ca seat-ul are inel de mers inapoi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
la mine la toledo s-a desfacut foarte usor...exista un mic "colier" care o tine prinsa de tija...eu am alta problema nu gasesc alta nuca sa o schimb pe aia standard (datorita faptului ca seat-ul are inel de mers inapoi)

Cum are inel de mers inapoi?! :(

La naiba! si pe mine ma intereseaza, pentru ca mi-am montat cotiera si toata operatia am facut-o cu schimbatorul de viteza legat de ornamentul ala mare de plastic :(

Daca as fi stiut cum se demonteaza salvam 1/3 din timp si imi iesea si mult mai frumos :(

Ce fel de cotiera ai montat?Poate imi arati si mie o poza.Scuze all de offtopic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bambu: adica pt a baga in marsarier trebuie sa ridici de un inel aflat la baza nucii schimbatorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum are inel de mers inapoi?! ;)

da...nenorocitul meu de toledo,are inel de ridicare pt mers inapoi...ma enerveaza rau treaba asta ca nu gasesc nici un maner de schimbator care sa se potriveasca:(:P;):P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
@Bambu: adica pt a baga in marsarier trebuie sa ridici de un inel aflat la baza nucii schimbatorului.

Adik ca la opeluri nu?Pe mine ma mira pt ca credeam ca avem toti lafel la leon si toledo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ca la renault; Nu am auzit de toledo/leon cu inel pt. marsarier. Sa nu fie improvizatie - chiar sunt curios - mai are vreun toledo/leon 2003 asa ceva??

http://vwforum.ro/index.php?showto...p;hl=schimbator

Modificat de MOTANUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu NU am si nu am vazut Leon/Toledo 99'2004 care sa aiba (inel).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda si ca la Renault.Avem in familie o laguna cu "inel" dar nu au toate renaulturile.In schimb la opeluri e de f mult timp si inca se mentine treaba cu inelul

Modificat de Bambu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si pana la urma nu a schimbat nimeni nuca schimbatorului la un leon fara "inel"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar cum ati scos surubul care tine nuca (care tine o tabla semicerc???? la mine nici cu dalta nu s-a desfacut :D))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Tony dar din pacate linkul nu merge...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!