Jump to content

rapoarte cutii de viteza longitudinale


Bugtuner
 Share

Postare recomandată

Salut. Stiu ca s-a vorbit si sau pus multe tabele cu coduri si trepte de la cutiile de viteze, dar am cautat pana mi-au sarit capacele si nu am gasit sau nu m-am lamurit. Acele tabele contin si codurile de la cutiile de viteze de la motoarele longitudinale ?( Passat B1, B2, Audi 80 de prin 85). Stiu ca pe golfuri nu au aparut motoare longitudinale, doar transversale. Sau are cineva un link sau stie unde pot gasi rapoartele la o astfel de cutie de viteza? La sectiunile de Passaturi si Audi nu am gasit absolut nimic.

Si o a doua problema. Se poate la o astfel de cutie longitudinala sa se inverseze diferentialul, astfel incat sa ai 5 (4) trepte de mers inapoi si una inante. Permite carcasa cutie asa ceva? Stie cineva daca se poate sau a facut cineva asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

caut si eu acelasi lucru!

caut si eu acelasi lucru!de fapt vreau si eu codurile de cutii de g1 si g2 d si td
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!