Jump to content

motor 1.8 GTI in loc de motor 1.8 GT


fox7681
 Share

Postare recomandată

am un golf 2 1.8 GT si motoru ii cam varza, carburatoru ii de 1.6, si nu mai mere nici ala, nici socu automat, si am gasit un mootr 1.8 GTI si as vrea sa stiu daca il pot pune

ma intereseaza suportii, mufele, etc. tot ce ar mai fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
am un golf 2 1.8 GT si motoru ii cam varza, carburatoru ii de 1.6, si nu mai mere nici ala, nici socu automat, si am gasit un mootr 1.8 GTI si as vrea sa stiu daca il pot pune

ma intereseaza suportii, mufele, etc. tot ce ar mai fi.

Se poate pune fara probleme insa iti trebuie si unele anexe ale lui in special instalatia electrica a respectivului motor.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate pune fara probleme insa iti trebuie si unele anexe ale lui in special instalatia electrica a respectivului motor.

Bafta!

instalatia electrica, adica tot tot, daca se poate si tabloul electric si bordu? :beerchug: sau ce?

ca nu stiu cat mai este din instalatia electrica, cert ii ca motoru ii pe jos nu pe masina, deci masina nu este!

deja ma dispera asteptarea asta cu motoru, de abia astept sa il vad pus pe masina, si sa ma apuc de reparatie generala la ea

Modificat de fox7681
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

instalatie...adica tot. de preferat. in special ce tine de injectie.

mai cauta sa vezi daca are injectoare, cap de injectie si bujii bune. pt ca altfel o sa te mai coste si alea cateva sute de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are k-jetronic nu trebuie mai nimic la injectie pe parte electronica. Trebuie doar electronica de la aprindere. Dar nu ai specificat tipul motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!