Jump to content

Vopsire etriere


WSN
 Share

Postare recomandată

Merg vopsite etrierile la ce vreme e afara ?! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • razdan

    24

  • Ice_2k

    22

  • voinea

    13

  • BogdanS

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hahaha, acum abia merg vopsite ca e cald afara si merita!!! Multam de informatie, am sa sun la racing Nik sa vad...

Daca este cineva interesat sa ne cuplam la un kit din asta de 100 de lei foliatec sa dea de veste. Eu vreau sa le fac Rosii!!! In mai multi cred ca ne si ajutam si le terminam mai repede. O berica acolo si merge si mai bine!!!:vaidecapulmeu: (cu sau fara alcool) :P

Modificat de alec
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la o masina albastra , ce culoare ar merge vopsiti etrierii ? m-am gandit la un rosu sau la un albastru , dar nu stiu ce sa aleg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hihi , m-am gandit sa ii fac aurii , dar nu stiu cum o sa arate :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La albastru merg de minune albastru - vezi in topicul Masina mea - la Golf IV - Sport Edition. Eu i-am vopsit albastru si nu mi-a parut rau nicio secunda.

Succes.

P.S. Daca vrea cineva sa-i faca negrii sa-mi dea PM - am jumatate din vopsea ramasa (Foliatec - culoare: negru)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi wrc , cred ca o sa aleg albastrul pana la urma ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vorbit in principiu cu alec pentru etrieri rosii, se baga un al treilea la kitul foliatec?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect, cum se face cald iarasi, ne strangem la colegul sau la mine si facem operatia. Daca mai exista doritor de etrieri rosii sa dea mesaj, va rugam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura diferenta este ca nu mai "lucesc" asa cum luceau in perioada imediata vopsirii

Ia 100g de lac si-o pensula si sa vezi cum le redai luciul de odinioara..... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce culoare sa fac etrierii avand in vedere culoarea masinii si modelul jantelor?

post-23327-1239815309_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rosu clar....merge si cu stopurile.... :wub:

post-11482-1239827687_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe rosu as merge si eu, avand in vedere ca daca ii faci culoarea caroseriei nu va exista contrast... si nici nu gasesti vopsea nuanta asta, decat probabil la spray.... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavia mea e cam aceeasi culoare (Albastru Storm) si le-am facut verzi aprins ...adica ceva mai deschis ca la RS. Mie imi place cum arata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te cred... Dar parerea mea e ca numai la scoda arata ok verzi. E trademark, daca pot spune asa, RS. Pe seat cred ca e mai ok rosu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La culoarea gri diamant de la golful din semnatura ce culoare recomandati dintre rosu sau acelasi gri ca masina,la etrieri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vorbit in principiu cu alec pentru etrieri rosii, se baga un al treilea la kitul foliatec?

salut, cred ca am sa ma bag eu la kitul foliatec.mai este valabila oferta?sau deja ati gasit pe cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vopsit etrieri. Foosit vopsea "spor" uscare rapida, aplicata in 2 straturi.

Cateva poze

dsc00072b.th.jpg

dsc00075n.th.jpg

Am uitat sa fac poze dupa aplicarea celui de-al doilea strat:(. Oricum urmeaza si o lacuire, pt a proteja stratul de vopsea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Uni79: esti binevenit. acum ca suntem 3 cand ne strangem sa vb? duminica la 11 la intalnirea de la polivalenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru masina din semnatura ce culoare imi recomandati sa vopsesc etrierii ? Culoarea masinii este candyweiss LB9A. I-am mai vopsit alb acum vreo doi ani dar trebuie revopsiti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca culoarea neagra, ca asa poate iti da o idee sa-ti faci stopurile negre si atunci iese contrast :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ma tineti la curent va rog daca suntem 3. Duminica asta a fost nasol, ploaie , vreme instabila. Luam kitul de la Racing Nik si facem 3 mashini.

Modificat de alec
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!