Jump to content

Huse Pufi merg la Fabia?


DeepBluSea
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor! Am si eu o nelamurire, a-si dori sa-mi cumpar niste huse pt Fabia mea. Dupa ce am cautat prin Metro, am gasit unele numite Pufi (pret 1.600.000). Desi pe ambalaj scrie ca se potrivesc si la Skoda Fabia, nu sunt sigur daca este adevarat. Daca cineva a mai achizitionat astfel de huse sa-mi spuna parerea lor despre modul cum se potrivesc pe scaune. Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Huse Pufi ??? Daca scrie pe eticheta ....

Oricum scaunele rezista bine in timp si fara huse.Eu personal sunt cam impotriva lor, chiar daca au si ele un rost :)

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mergi si la avia in aurel vlaicu ca au acolo huse pt fabia si chiar sunt misto. nu cunosc preturi. e bine de vazut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

auzi... :salut: huse pufi :) sunt si comestibile cumva ??? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merg :) .Am eu si am tras de ele sa se aseze mai bine.N-au nici o treaba cu Fabia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pufi alea is nijte turcisme penale. Sunt de fapt vreo 3 marimi, si sunt universale, au scris si ei dupa ureche la ce s'ar potrivi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pufi alea is nijte turcisme penale. Sunt de fapt vreo 3 marimi, si sunt universale, au scris si ei dupa ureche la ce s'ar potrivi.

Va multumesc ca m-ati lamurit. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu am huse PUFI montate. Sunt cam mici pentru scaunele de FABIA dar daca te chinui putin poti sa le montezi iar dupa un timp ele se mai intind si vin destul de bine.

Initial eu am vrut sa demontez scaunele ca sa le montez mai bine, nu prea am reusit, ba chiar am indoit o cheie in incercarea de a desface unul dintre suruburi (ce e drept era o cheie turceasca luata din METRO).

Pana la urma sunt multumit de ele. Pentru mine husele sunt clar o necesitate, merg cu masina mult pe teren si mereu mi se murdareau scaunele de noroi, erau pline de tot felu de plante agatatoare pe care nu le mai scoteai etc.

Pana la urma la pretul asta cred ca e cea mai buna varianta. La dealerul meu o pereche de huse pentru FABIA e vreo 4 mil !!!! iar husele PUFI pe care le vand si ei sunt 230 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am huse PUFI montate. Sunt cam mici pentru scaunele de FABIA dar daca te chinui putin poti sa le montezi iar dupa un timp ele se mai intind si vin destul de bine.

Initial eu am vrut sa demontez scaunele ca sa le montez mai bine, nu prea am reusit, ba chiar am indoit o cheie in incercarea de a desface unul dintre suruburi (ce e drept era o cheie turceasca luata din METRO).

Pana la urma sunt multumit de ele. Pentru mine husele sunt clar o necesitate, merg cu masina mult pe teren si mereu mi se murdareau scaunele de noroi, erau pline de tot felu de plante agatatoare pe care nu le mai scoteai etc.

Pana la urma la pretul asta cred ca e cea mai buna varianta. La dealerul meu o pereche de huse pentru FABIA e vreo 4 mil !!!! iar husele PUFI pe care le vand si ei sunt 230 RON.

Subscriu la cele de mai sus....si eu am Puffi si chiar s-au asezat bine. S-au mai intins cu timpul.

Nici sa dau peste 400 RON doar ca sunt de la dealer nu-mi vine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Fratilor problema mare.

Tapiterie bej (stiti modelul de la Fabia - Elegance). Oricat de atent as fi, au inceput sa se pateze cu tot felul.

Concluzia:

Imi trebuie huse!!!!

Din pacate nu am gasit nimic cat de cat calitativ. Ceva calitativ si care sa se potriveasca cu masina, nu am avut nici cea mai mica speranta.

sunt dispus sa decartez cam 100 euro pentru niste huse cat de cat.

Sunt din Cluj. Orice idee e binevenita.

Help

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da o fuga pe la Compexit si vezi modelele de-acolo. In general la reprezentante sunt modele mai scumpe insa calitatea materialului este foarte buna. Materiialul e gros, rezistent in timp iar montajul se face cat de cat profesional (nu doar le tragi pe scaune si gata si pe urma arata ca niste saci de 3 lei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la Compexit. Intr-adevar aveau niste huse mai bune dpdv al calitatii materialului, culori oribile in schimb.

Pret pe masura 470 RON!!! Si nici nu aveau adaptare pentru airbaguri scaune.

Oricum am observat ca sunt facute la timisoara si am furat nr de tel de pe ambalaj :D .Producator este VINERO Timisoara. Am sunat si la ei, si mi-au spus sa cumpar de la Compexit ca au aceleasi preturi ca si ei (discount mare, ma rog).

Problema e ca nu se potrivesc cu interiorul meu bej de nici o culoare. Ma bate gandul sa mi cumpar unele negre, si sa le duc la un croitor meseriash, sa i aplic in anumite portiuni material de culoare bej.......

Oricum totul tine de buget.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai un croitor bun, cel mai bine ar fi sa mergi la el si sa iti faca el un set complet de huse, pt ca daca e bun vor iesii mult mai bine decat orice set cumparat, plus ca iti vei putea alege tu materialul sau combinatia de materiale. Dar s icosturile vor fi ceva ma iridicate, apropiate cumva de ce ai vazut la dealer.

Daca nu si nu, vezi ca prin Metro si SelGros au huse, inclusiv pt airbag lat, ceva mai bunute, iar ca si cost undeva in jur de 200 Ron. Cam greu de asortat (complet) ceva cu bejul din ce am vazut eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu. eu mi-am luat mare tzeapa cu ele. :lol:

m-am chinuit o groaza sa le aranjez, si tot nu stau.

iar pentru a treia centura din spate trebuie sa tin fermoarul de separare la bancheta rabatabila deschis. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Eu am huse Pufi pe fabia si se postrivesc bine.doar la tetiere sunt putin cam mari.montajul pe scaune necesita indemanare si putin ajutor.dupa 7 luni arata foarte bine si nu dau semne de oboseala.cea mai mare problema se regaseste la rabatarea banchetei pentru ca husa nu are fante pentru clapete.iti recomand husele astea pentru ca arata bine si pretul este decent(120 lei)

Modificat de luus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!