Jump to content

Oglinda sofer sparta


zonkkk
 Share

Postare recomandată

Mi-a 'agatat' unu oglinda. Carcasa nu are nimic, doar 'sticla' e toata sparta.

Se poate inlocui doar oglinda propriuzisa? Cum se scoata partea de sticla? Aveti niste scheme de demontare?

Se gasesc de cumparat la magazinele de piese doar oglinda? (Eventual incalzita), sau daca imi taie cineva oglinda cum se poate monta inapoi?

Cam la ce pret ajunge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici sa nu te gandesti sa pui una taiata la geamgiul din cartier, cumpara-ti una noua, daca e neiancalzita te costa 2-3 sute de mii, incalzita nu stiu cat e. De schimbat depinde de model, ori cleme, ori lipita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ca sa nu mai creez un topic nou pt o intrebare simpla, postez aici.

Intr-o seara am gasit oglinda de la sofer data peste cap, adica rabatata in fata, nu in spate cum e normal.

Intrebarea e daca oglinda la Fabia se poate rabata si in fata by default, sau daca a ajuns in halul ala fiind fortata? Cand zic fortata ma refer la faptul ca s-a rupt sau deformat ceva in interiorul articulatiei. La prima vedere nu pare sa aiba nimic, am rotit-o la loc si e ok. Ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As zice ca nu are nimic, a mea la spalatorie de fiecare data se da peste cap si apoi revine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nimic. Asa e conceputa ea, in caz de acrosaj minor, sa se rabateze peste cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit oglinda incalzita la 65 de RON. (nu de la dealer)

Se monteaza usor pentru ca vine cu tot cu suportul de plastic (acela cu clemele) si doar se apasa pana face clic.

Problema e ca oglinda fiind aftermarket, nu au astia voia sa faca identic cu producatorul, si acum am o mica problema, ca firele cu papucii, nu mai ajung la mufele de pe oglinda, care sunt in alt loc, decat la cea originala; mai precis exact pe cealalta parte a oglinzii.

In concluzie, va trebui sa prelungesc firele.

Asa ca atentie cand comandati oglinzi incalzite (aftermaket).

Modificat de zonkkk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut toate posturile invizibile ca sa nu continue off-topic-ul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La orice magazin de piese auto ar trebui sa aduca. Eu am gasit in Timisoara la un magazin Mega Auto se numeste. (pe Liviu Rebreanu langa IPSO Service Roti). A fost chiar primul magazin la care am incercat, ca eu tot de acolo iau piese.

Mi-a adus-o in 2 zile.

Modificat de zonkkk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!