Jump to content

intrebare


eugen tudor
 Share

Postare recomandată

eu nu am computer de bord,si as fi vrut sa stiu daca se poate pune si cam cat m-ar costa ,merci pt. cine ma poate lamuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este golf GT mai mult ca sigur ca a avut computer, daca zici ca acum nu mai are,defapt computer are , poate numai MFA nu are,ori nu este GT.

Cosmin P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista golf variant GT? :frigbaitata: ei poate nu stiu eu...

chiar daca poti pune comp. costurile vor fi f mari si operatine acomplexa, si cu banii aia schimbi masina :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa fiu , nici eu nu stiam ca exista Variant GT,dar in cazul in care ne inselam , ar trebuii sa aiba computer de bord + MFA din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau sa pun.Am analizat schemele electrice si in principiu se poate monta.Iti trebuie bordul(ceasurile), maneta stergator parbriz, sonda afisaj temperatura ulei si sonda de temperatura exterioara.Binenteles cablurile originale.M-am inscris la combinatia cu dezmembrarea Golfului, dar cineva l-a cumparat si am solicitat si eu preturile.M-am lasat pagubas, mai scump ca la dezmembrari,caut in alta parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu vreau sa pun.Am analizat schemele electrice si in principiu se poate monta.Iti trebuie bordul(ceasurile), maneta stergator parbriz, sonda afisaj temperatura ulei si sonda de temperatura exterioara.Binenteles cablurile originale.M-am inscris la combinatia cu dezmembrarea Golfului, dar cineva l-a cumparat si am solicitat si eu preturile.M-am lasat pagubas, mai scump ca la dezmembrari,caut in alta parte.

Eu am asa ceva pe masina mai putin maneta stergator cu functiile aferente.Intrebarea mea este daca pot la diesel sa vad consumul temeratura etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este golf GT mai mult ca sigur ca a avut computer, daca zici ca acum nu mai are,defapt computer are , poate numai MFA nu are,ori nu este GT.

Eu sincer nu prea am inteles ceea ce spui tu aici. Intrebarea a fost foarte clar pusa, ce este asa greu sa-i spui ca: DA, SE POATE PUNE.

Iti trebuie bordul(ceasurile), maneta stergator parbriz, sonda afisaj temperatura ulei si sonda de temperatura exterioara.Binenteles cablurile originale.

As vrea sa mai adaug ca cele doua sonde sunt optionale, celelalte elemente sunt obligatorii.

Si eu mi-am pus computer de bord ulterior.

Atentie, pentru diesel iti trebuie MFA pt diesel (cu turometrul aferent).

Insa... daca MFA-ul nu este strict pentru motorul tau (cum a fost cazul meu) consumul instantaneu/mediu afisat nu va fi cel real. Dar dupa uin timp te obisnuiesti...

P.S. MFA=computer de bord

P.P.S. Pretul depinde numai de norocul tau. Ca dificultate a operatiunii... maxim 20-30 minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!