Jump to content

Lampi interior si nr. inmatriculare


cristia
 Share

Postare recomandată

@ Cosmin...Am incercat astazi dar dupa cum se vede in poze dupa ce dau geamul jos nu mai pot scoate nimic ,iar garnitura de cauciuc am stricat-o incercand sa o scot.Cred ca mai este ceve care la mine lipseste caci ceea ce ramane dupa ce dau jos geamul nu se poate scoate decat prin portbagaj dupa ce dau jos capitonajul. In fundul gaurii se vad 2 gaurele mai mici cu ceva metalic in ele si eu banuiesc ca acolo trebuia sa intre ceva ca un soclu care tine becul si face si contactul electric.Poti sa imi faci o poza cu ce scoti tu de acolo ca sa stiu ce sa caut pe la dezmembrari sau poate chiar pe la magazine noua?

post-29377-1224939245_thumb.jpg

post-29377-1224939262_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    77

  • Rumplestilskin

    33

  • F l o r i n

    19

  • andricei

    15

Baga o surubelnita intr-o parte si trage, eu am la Golf v am tras , dar am tras prea tare si am rupt o clema.Pur si simplu baga ceva pe lateral si trage fara frica, si pe urma ramane atarnata lapta in fire, care sunt prinse de lapa cu o mufa, desfaci clema de la mufa si gata.Costa in jur de 45ron /lapmpa la augsburg, sau reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai cum sa scoti ceea ce a ramas acolo de ce nu intelegeti.Gaura in caroserie este prea mica ca sa scot ansamblul ala .Se scoate prin portbagaj mai mult ca sigur.Garnitura aia de cauciuc se intinde mult pe sub caroserie caci am tras si s-a rupt pe sub tabla.Poate cineva sa puna poze cu ceea ce se scoate de acolo dupa ce iese geamul lampii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin porbagaj nu ai cum sa o scoti, baga o surubelnita sub lampa, imposibil sa nu iasa e prinsa in cleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! N-am poza cu lampa dar am gasit pe net niste poze, stiu doar ca scrie "saturnus" pe ea si e facuta de hella

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu iese decat ceea ca am pus in chenarul alb adica,, geamul" ...atat.

post-29377-1224963908_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am tot cautat dar nu prea am gasit poze..m-am uitat la mine si am gasit urmatorul cod: 1J5 943 021A, dar nici cu acest cod n-am gasit macar o poza mai in detaliu, pe net mai apar si alte coduri dar nu cred ca sunt de passat..nici macar ale mele:) cod 6K0 943 021A, sau 8N0 943 021A (A-ul e cea din stanga, fara A e cea din dreapta). Asta e tot ce-am gasit din pacate.. Toate cele bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am cautat pe forum si se vorbeste de vreo 2 ori despre becurile de la numarul din spate, dar nu am gasit ce ma intereseaza... Vreau sa-mi schimb cele 2 beculete care dau o lumina galbuie cu unele care lumineaza alb, asemanator xenonului. Am cautat pe internet si nu zice pe nicaieri ce culoare are lumina respectivului bec (ma aspeptam macar la Philips pe site sa zica ceva...dar nimic). Am vazut vreo doua golfuri cu lumina alba la numar, dar nu puteam sa sar in fata masinii lor sa-i intreb :P poate ma ajuta cineva, unde gasesc bec cu lumina alba? are un cod diferit fata de cel din fabrica (c5w) ? Multumesc anticipat

PS: mamaaa...in ce hal ma doare maseauaaa :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l@u, am fost plecat cateva zile, uite cum arata lampile de la numar.

Potrivesc si lampile de variant. Sant identice.

dsc00056eo6.th.jpgthpix.gif dsc00057fp8.th.jpgthpix.gif dsc00058ie0.th.jpgthpix.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine sunt total diferite ...contactul se face in 2 gauri in ,,fundul" carcasei nu in lateral ca la tine. Cred ca sunt cele incercuite cu negru ...si am incercuit si modul in care se face contactul...unde dreaq gasesc lampi de alea ?Multumesc!

post-29377-1225387954_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciudat. La Passat B5.5 variant din 2004, am schimbat eu becurile si era aceeasi lampa ca la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Passat-ul meu lampile au forma unui dreptunghi ca cel din poza lui l@u.

c o s m i n Ce beco-led mortal ai :icon_cool: ; are numai doua leduri si o rezistenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste in topic si ai sa vezi ca alea sunt led-uri nu becuri.

Apreciez nota subtila de ironie inutila.... si totusi... unde se gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

c o s m i n Ce beco-led mortal ai :blink: ; are numai doua leduri si o rezistenta?

Ma, alea sant de acum 2 ani, cand nu avea nimeni LED alb pe la masini. :)

E facut de mine, cu cate o rezistenta pe fiecare LED (deci nu una la ambele) si merg si acum ca in prima zi. Sant doar 2 ca sa nu lumineze prea tare. :)

theuser, cauta pe aria de anunturi si o sa vezi ca sant multi care vand asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Tind sa cred ca sunt diferite la variant de berlina .Eu am scris codul ce se gaseste pe ale mele, ideea e ca fata de lampile tale la mine mai exista un mustiuc de plastic in spatele lampii care repezinta si mufa tata ca sa zic asa, iar in haion nu mai exista altceva cum e la tine ...e tabla decupata fara nici un capac sau altceva, practic daca as desface interiorul haionului e acces liber pe acolo. La tine se vede in haion un capac de plastic cu 2 lamele care la mine la variant nu exista. Se vede in acea poza albastra pusa de mine ceva mai sus cu diferite feluri de lampi ca unele au un plastic negru in spatele lampii, plastic ce reprezinta si mufa de alimantare practic. Oricum la tine se vede Cosmin ca e codul de passat care incepe cu 3B0 la mine incepe cu altceva...1J5 943 021A ceea ce nu cred ca e chiar de passat:) Si cum spunea si un alt coleg..la mine sunt dreptunghiulare nu au acea forma cu 2 colturi taiate

Modificat de andricei
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa o fi. Insa modul de demontare e acelasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici ai dreptate ,modul de demontare este acelasi doar lampile difera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma, alea sant de acum 2 ani, cand nu avea nimeni LED alb pe la masini. :blink:

E facut de mine, cu cate o rezistenta pe fiecare LED (deci nu una la ambele) si merg si acum ca in prima zi. Sant doar 2 ca sa nu lumineze prea tare. :)

theuser, cauta pe aria de anunturi si o sa vezi ca sant multi care vand asa ceva.

mersi :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru un Passat 3BG limuzina ,ce tip de bec este la numar ,si cat costa inclusiv sistemul de prindere ,ca mi s-a oxidat un bec inauntru si nu mai am in ce-l "agatza" .

daca stie cineva cat costa toata operatiunea..

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de preturi ceva ,aveti idee?~!

se gaseste de cumparat cu tot cu suport si partea cauciucata?~!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti la magazine de piese import, sau second pe la dezmembrari. Preturile o sa le afli tot acolo, dar nu e o avere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

66 lei amandoua fara garnituri dar se pot face foarte usor din camera auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!