Jump to content

Lampi interior si nr. inmatriculare


cristia
 Share

Postare recomandată

da, trage butonul afara si inlocuieste becul.

 

switch-urile - yalele - se pot repara, nu-i bai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    77

  • Rumplestilskin

    33

  • F l o r i n

    19

  • andricei

    15

Merci Cosmin, am rezolvat cu plafoniera, am fost pe Strada Maica Domnului, am cumparat LED-uri, si le-am inlocuit cu cele verzi, Butoatele le-am dat jos de pe placa si am inlocuit LED-ul foarte usor.. nu a fost greu, rabdare sa ai! O seara frumoasa va doresc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari. :)

 

Sa ne pui o poza dupa ce o montezi.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa a iesit, pozele nu sunt prea stralucite.

post-115050-0-27746100-1363958254_thumb.

post-115050-0-55299900-1363958254_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut, am gasit si eu astea pe net .. oare sunt bune? 

Ca si consum de curent sau altele? Ce zice-ti merita sa le pun sus? Si ma gandec oare o fi intesitatea mai mare decat becurile stock ? Nu?

 

 

d88333760ae3d51a30fc005acdf2f97d-3796514

Modificat de DippinDoTs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, luminizitatea o sa fie mai mare. Consum de curent mai mic - dar nu cred ca asta e baza, la achizitionare. Sa fie de calitate, asta conteaza.... cum sa aflii - nu ai cum - mai bine cauti la colegii de pe forum, care comercializeaza de mult timp, asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gândesc putin și la preț... Bine înțeles calitate înseamna un preț mai bun (mare)...  In caz ca o sa ma risc sa le achiziționez o sa revin cu un post sa menționez calitatea lor !

Modificat de DippinDoTs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Furniizorii se schimba atat de des, incat nimeni nu-ti mai poate garanta ca marfa cumparata azi e aceeasi cu cea de peste o luna-doua.

Cumperi si vezi. Oricum sunt chilipir.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
liviuplenicianu

stiti vreun magazin de unde se pot cumpara becuri led pentru interior + pozitie si/proiector? + placuta inmatriculare spate?....pare buna ideea: lumina mai multa, comsum mai mic...eu nu prea am gasit ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E plin netul de oferte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

consumul....  dar nu stai cu ele aprinse cu zilele....

 

Lumina - asta da.

 

Poti cauta si pe forum, ca avem colegi care vand asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Care imi spune si mie cum se demonteaza lampile de la nr de inmatriculare? Am dat plasticul transparent jos,cel tinut in 2 suruburi si mai departe??? De jur imprejur la, lampa este o garnitura. Nu as vrea sa incerc de capul meu fara sa intreb inainte.  ms mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bagi o surubelnita mica si iese. Are doar cele 2 suruburi.

Probabil s-a intepenit.

 

Eu bagam varful de la surub in gaura si astfel agatam lampa pentru a o scoate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna ziua tuturor! Imi poate spune cineva ce fel de bec este cel de la plafonierele din dreptul portierelor spate la passat B5.5, insă plafoniera CU SENZORI. L-am scos, este mic, cu soclu din plastic, am mers cu el in mana pe la vreo 5 magazine auto și toti nu au facut decat sa boldeasca ochii si sa spuna ca nu au si nici nu stiu unde se poate gasi. Se gaseste si varianta cu LED??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult! Dar vreun sait din Romania noastra draga nu stiti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-am vazut. Poate colegii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna seara! Revin cu o asa zisa problema sesizata. Intr-o seara dupa ce am incuiat masina, am observat privind prin geamul pasagerului din dreapta faptul ca luminile de la portierele fata (cel putin) se aprind desi acestea sunt inchise si masina incuiata. Se vede lumina in dreptul lor prin interior, potierele fiind (repet) inchise. Cand descui masina se sting, apoi se aprind cand deschid portiera. Dupa incuiere raman asa pana dimineata sau chiar mai mult, pana descui masina probabil.

La voi tot asa este (poate verifica cineva) sau a aparut pe undeva o defectiune? Eu mi-am pus de vreo 3 saptamani leduri acolo, dar nu stiu daca si inainte sa pun era asa...pur si simplu am remarcat din intamplare intr-o seara. Ma gandesc ca si bateria se poate descarca daca stau alea aprinse toata noaptea, sau chiar zile, cat masina stationeaza incuiata si cu motorul oprit. Astept pareri, și mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e bine. Si nu e de la leduri.

O fi ajuns apa la modulul confort de sub mocheta sofer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mocheta nu e uda...si presupun ca daca se uda ceva electric sareau sigurante, sau se int. ceva. Asa, ele se aprind la o secunda-doua dupa ce incui masina. Daca nu gasesc rezolvare, scot ledurile, macar sa nu mai consume, insa nu as vrea sa renunt atat de usor la acest sistem , pt ca da un aspect fain cand deschizi portiera.

Modificat de dcm1bt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune la loc un bec la una din usi si vezi daca mai face. Am mai vazut masini care desi erau incuiate aveau ledurile in dimmer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa incerc. Ce inseamna ca aveau ledurile in dimmer??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat in sfarsit cu becurile normale si nu se mai aprind (cu portierele inchise). Am remarcat ca la portierele spate nu se aprind desi am leduri, ce-i drept altfel, posibil mai puternice. Voi pune mai incolo si pe fata "ceva mai de soi". Multumesc pentru raspunsuri!

Modificat de dcm1bt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea incerca leduri asa-zise CAN-BUS. Au o rezistenta de putere paralel care iti va da acelasi efect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!