Jump to content

Lampi interior si nr. inmatriculare


cristia
 Share

Postare recomandată

am reusit sa le desfac

au o clema metalica in partea din fata catre sofer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    77

  • Rumplestilskin

    33

  • F l o r i n

    19

  • andricei

    15

  • 5 weeks later...

salut

am si eu o problema legata de becurile de la numar.de fapt problema am depistat-o dupa ce am observat ca nu imi mai merge lumina din portbagaj.am verificat becul din portbagaj si este bun dar totusi nu se aprinde.cele de la numar inca nu le-am verificat sa nu fie cumva arse.are vreo legatura becul din portbagaj cu cele de la numar?cine ma poate ajuta sa rezolv aceasta problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele de la numar inca nu le-am verificat sa nu fie cumva arse.

La medic spui la fel? "Ma doare un deget, dar inca nu stiu care"...

Ai cumva Passat?

La Fabia din semnatura ta s-ar putea sa fie altceva. Poate s-au rupt ceva fire in mansonul de trecere dintre caroserie si hayon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am pus si eu pe masina din semnatura becuri pe led la numarul de inmatriculare, fiecare bucata avand 3 leduri.

problema e ca cel din dreapta tot palpaie, nu e stabil, ba se stinge ba se aprinde si in final se arde, deja l-am schimbat de 2 ori.problema apare cam dupa o luna dupa ce il montez.

cel din partea stanga e OK.

ce poate sa fie???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LED-uri de slaba calitate. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai......le-am cumparat dintr-un magazin de tuning destul de mare si care stiu sigur ca se respecta.....adica nu au chinezarii.

le-am cumparat la set (2 buc.).cel din stanga nu are nimic si e montat de 4 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ? toate sunt China...dar si aici difera calitatea - sunt unele ok, care rezista mai mult si altele.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Majoritatea ledurilor nu se ard ci cedeaza lipiturile, din ce am observat eu. Oricum daca ele sunt OK dar nu fac contact bine si palpaie din cauza asta nu e normal sa se arda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti spun din experienta ca si LED-urile cedeaza. Si FIX asa se manifesta: palpaie.

Apoi intr-un final unul din serie cedeaza de tot si nu mai apuca sa clipeasca.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! am si eu o problema:mi s-au stins luminile de la bord si ce le de pe usa si de la reglajul de aer ,cele din plafoniera functioneaza ok

am verificat sigurantele si nu am gasit nimic masina e un passat B5 ;poate imi dati un sfat ;mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reostatul din care reglezi intensitatea iluminatului interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,plafoniera spate model break vw b5,se aprinde cand deschizi portbagajul?la mine nu functioneaza,am schimbat becul,are intrerupator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal, da. Nu are intrerupator ci switch, in yala. Ori ala e praf - de cele mai multe ori, ori cablajul e intrerupt. Mergi pe ideea ca e swictch-ul din yala. Da jos capitonajul hayonului si verifica.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, am cumparat o plafoniera w8 de pe o Skoda si vreau sa schimb led-urile din interiorul plafonierei, sa pun leduri rosii pentru ca fiind de pe Skoda, are led-uri verzi. Ma intereseaza sa stiu ce intensitate luminoasa, temperatura culoare, etc au ledurile OEM de pe plafoniera w8 de pe un Passat, ca sa pot sa-mi cumpar si sa le montez in plafoniera care am cumparat-o. Vreau sa stiu exact ce tipuri de led trebuie sa folosesc ca sa nu fie diferenta de culoare intre luminile din bord si cele din plafoniera! Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea poti desface butoanele sa schimbi ledurile. MAi bine o vinzi pe asta si iei una de Vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca o vinzi bine :icon_thumleft: , poate o cumpar eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea poti desface butoanele sa schimbi ledurile. MAi bine o vinzi pe asta si iei una de Vw.

 

Ba se desface, nu-i bai - iar butoanele ies cu totul - cu partea neagra, destul de ok. Asta constati cel mai usor... dupa ce o desfaci.

 

Eu m-am chinuit un pic la prima - era si cu trapa - cand am schimbat toate ledurile la o Skoda Superb - din verde in rosu - alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta tot cu trapa este, ma descurc sa schimb LED-urile chiar si din butoane, plafoniera am desfacut-o toata, piesa cu piesa... si sunt solutii pentru butoane :) Tot nu mi-ati spus ce fel de LED-uri trebuie sa cumpar :D stiu ca trebuie sa iau de 3mm, dar doar atat... nu stiu temperatura culoare... intensitate luminoasa.... bla bla.

 

b73bmw, daca ma voi gandi sa o vand... o sa te anunt :)

 

 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca sunt SMD-uri 3528, in jur de 500mcd.

Temperatura de culoare? Pai sunt rosii, nu e cu temperaturi.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt SMD-uri Cosmin, sunt LEd-uri normale de 3 mm, mltumesc oricum pentru raspuns. :)

Nu ma pricep foarte bine la LED-uri, de aceea am intrebat ca sa nu montez niste prostii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intensitatea sigur e in jur de 500mcd. Asa e la butoane.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara.

Am passatul din 2000 si am doua probleme. Pe consola centrala nu mai am lumina la comutatoarele de la aer. Ce e in mijloc nu mai este luminat de nici un fel. Mai am lumina doar la comutatorul de la Esp. A 2a problema e la usa sofer si usa din stanga spate. La deschidere nu se mai aprinde lumina ambientala si nici nu se mai aprinde lumina din interior. Nu au mers de cand am cumparat masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult. Din ce am inteles se pune comutatorul in pozitia 2 si se trage.

asta e modelul de ac pe care il are masina si din foto 2 se poate vedea doar ca ledurile din stanga consolei mai functioneaza.



Pentru problema cu usile din stanga, ar fi bine sa faci o scanare. Ori au crapat switch-urile din usi, ori o problema de contact la mufele din stalpi.

Switch-urile se pot inlocui...cred

post-110502-0-46485200-1363723312_thumb.

post-110502-0-95141200-1363723312_thumb.

Modificat de justyn19k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!