Jump to content

Passat Tuning


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

ce ziceti de cum arata bestia asta ?

astept sa mai bagati poze cu passat cu tuning exterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunteti interesati de mici modificari, aceste accesorii sunt in oferta VW ca echipament OEM. Adica daca aveti cumva probleme cu tabla altor masini si asigurarea va deconteaza spoiler-ul, platind diferenta puteti sa-l obtineti pe cel de jos.

passat_unu.jpg

Exact cum a procedat chid cu scutul de plastic.

Nu este ceva iesit din comun dar in schimb este OEM si pastreaza totusi rafinamentul design-ului original (pentru cei care il agreaza)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

cum a procedat chid? eu am spoilerul cum e masina (albastru) pana jos. Are si chid ? el are masina inchisa la culoare stiu, cred ca nici nu se vede. Studiaza pozele cu masina mea din My Car pe sit. O sa vezi ca am si prelungirea de spoiler fata si cea din spate vopsite din negru in albastru Jazz Blue.

Ce alte kituri pt passat mai sunt ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era vorba de SCUTUL (nu spoilerul) de plastic care l-a inlocuit pe asigurare cu unul metalic (platind el diferenta), asha se poate proceda (in caz de probleme) si cu un spoiler modificat OEM (pentru cine agreeaza stilul)

Intregul catalog de accesorii OEM pentru modelele VW le gasiti dupa cum urmeaza:

Passat

GOLF

BORA

POLO

LUPO

SHARAN

NEW BEETLE

PHAETON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pai ala nu se numeste "bestie" ca ai alt scut. Eu vreau poze cu passat B5 si 5.5 tunat la exterior mai putin scut.ala poate sa ramana cel standard de plastic.

astept ceva poze frumoase. In Bucuresti stiti passat aratos tunat ? Am vazut in miliatri unul arginttiu foarte frumos dar nu aveam camera foto la mine

Hai sa vedem ce e pe starzi la noi aratos si ce este in afara. Poze domnilor sa vad poze :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt Bi-Xenon inseamna un singur bec care lumineaza in amandoua situatiile (faza scurta, faza lunga).

In primul caz (faza scurta) exista un obturator (gen aparat foto) care este putin inchis si care se deschide la mazim in cazul fazei lungi.

Deci abia cu becuri cu xenon la proiectoarele de ceata, Passatul devine cu adevarat Bi-Xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

:( putem filozofa la nesfarsit pe subiectul asta: din motive de marketing, producatorii numesc sistemele cu Xenon si pe faza lunga Bi-Xenon chiar daca exista o sg sursa centrala de iluminare (ceea ce stiam). Parafrazand, si mai mult in gluma, le-am spus proiectoarelor Tri-Xenon.

Ceea ce nu e chiar gresit.

Bog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut un Passat B5 facut de C&C (sau cel putin are cateva autocolante) care arata foate bine. E bleu la culoare. De cand l-am vazut a inceput sa imi placa si Passat-ul(pana atunci nu-mi placea deloc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

:( Se pare ca nu sunt prea multe idei de tuning de facut la ele. Mai ales ca ultima postare este in 2003.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si comercializeaza cuneva de pe forum piese dupa acest site?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare as vrea sa il cunosc si eu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Piesele respective se pot comanda la dealer .... la preturi de dealer . :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca e la pret de dealer ne rupe frate la buzunare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si daca gasim/ luam codurile pentru respectivele produse si incercam sa le cumparam de la volksman?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine gaseste ceva coduri sau ceva elemente interesante rog sa posteze aici. Eu unul am rupt Ebay-ul in doua si nu gasesti nimic sau daca se gaseste ceva interesant, ori nu se trimite in RO, ori sunt enorm de scumpe.

Uite la ce m-am gandit eu, dar nu se face decat pt Skoda. Asa ceva as vrea, dar...ma refer la extractor (piesa neagra) sau o grila de R36 aia cu dungile cromate si grupate doua cate doua. Se gaseste pe Ebay cam la 75E aici.

Modificat de Borisake
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca ar merge si pe passat nu cred ca este diferenta intre bara de scoda si cea de pasat (ca dimensiuni), oricum aia pare ca se aplica pe bara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:vwrullz: :argue: Este enorm de mare diferenta.

Uita-te la o bara de Skoda Octavia 2, pt ca in poza este o S2 si o sa vezi marea diferenta.

Eu am probat, pt ca, crede-ma devenisem disperat sa o montez si nu se potriveste neam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am si eu o intrebare vreau sa fac si eu un remapping la un passat 1,9 tDI 2001, 101CP si imi cere sa scot siguranta nr. 11 (siguranta de la cruise control), dar eu nu am siguranta la nr. 11 pt ca nu am cruise control stie cineva cumva ce siguranta trebuie sa scot pentru a putea copia softul original al masinii mele.

Va multumesc foarte mult celor care ma puteti ajuta RAMAN DATOR. :icon_thumright:

p.s. daca stiti puteti sa ma anuntati si pe mess: ady_ygy

Modificat de ady_ygy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Avand in vedere ca dl Dragos cerea la momentul deschiderii topicului poze cu passaturi tunate pun si eu o poza cu un passat care dupa parerea mea e foarte reusit :D

post-26988-1243623797_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

mai baieti i-a uitati ce "bunatati"sunt aici

http://srs-tec.de/cars/VW/Passat-3BG:::12_...937e970c1f7a8fa

sa vedem care isi i-a inima in dinti si face primul pas :D

edit: imi vine sa mor ca nu am break :ceuameni:

Modificat de cristibt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MI personal imi palce cat mai clasic, Nu imi pacl prelugnirile cu mutel colturi si linii, cu plasa si asa mai departe. Desigur, este parerea mea , fiecare cu ale lui ! Dar conside rca passatul nu este o masina pentru tuningul extrem, este o masian pentru tuningul finutz

3297433380_7016989f18.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Achiesez la parerea lui RedFighter. Un audi care e mai sportiv e mai de tunat decat Passatul. Passatul totusi e o masina de familie ..eleganta. Frumoasa poza RedFighter....pacat de lipsa proiectoarelor :)

PS : ;)

Modificat de vicius_the_one
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!