Jump to content

Cum se da jos parbrizul / haionul


scirocco
 Share

Postare recomandată

Ma intereseaza aceasta operatie, am vazut ca e nevoie de doi oameni si o ata dar imi trebuie mai exact..

Vreau sa-mi reinlocuiesc plafonul tapiteria superioara si pt. a face treaba ca lumea trebuie sa dau jos toate geamurile.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ata/Sfoara se foloseste la montat din cate stiu eu. De scos parbrizul se desface dintr-un colt, dar sa nu folosesti surubelnita sau ceva asemanator pt a face parghie pt ca se sparge parbrizul. Si eu mi-am schimbat tapiseria la msina dar nu am dat haionul jos ca nu am de ce, ci doar chederul de la portbagaj. Pt. tapiserie am cumparat un material pretabil pt asa ceva care are lipit o folie de burete pe una din fete.L-am lipit cu prenadez si a iesit super. Am facut stalpii bej, iar plafonul negru. Iese bine si dintr-o singura culoare, oricum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

. Pt. tapiserie am cumparat un material pretabil pt asa ceva care are lipit o folie de burete pe una din fete.L-am lipit cu prenadez si a iesit super.

DAvid de unde ai luat material?si eu vreau sa-mi fac dar nu am gasit

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bizonul : nu frate autotexul le are calitative dar te scutura de bani!

Eu am luat de la cineva cu 1,5 milioane o groaza de material si mi-a si ramas o parte. Ce-i drept nu ajunge sa mai tapisezi o masina, dar vb iar cu tovarasu si imi aduce. Mai bine ne intalnim ca sa vezi cum a iesit pe masina mea si te decizi daca vrei sa-ti faci. Mie imi place la maxim cum a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!