Jump to content

Sistem de plase portbagaj


bebeko
 Share

Postare recomandată

Buna, azi mi-am cuparat trusa obligatorie auto ( triunghi + extictor + trusa sanitara ) , pentru a intra in legalitate, si am avut o mare surpriza : nu am unde sa le pun ( in afara de extinctor ). Am vazut la accesoriile pentru Fabia ca exista un sistem de plase pentru portbagaj care acum mi se pare foarte util, dar intrebarea mea este : se poate atasa la orice portbagaj pentru ca eu in dotarea de serie - Elite - nu am decat 4 verigi iar in poza se vede ca ar trebui altceva. Stie cineva cum se fixeaza aceste plase ? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza apare portbagaj de sedan, daca nu ma insel. E posibil acolo sa fie altfel sistemul de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, azi mi-am cuparat trusa obligatorie auto ( triunghi + extictor + trusa sanitara ) , pentru a intra in legalitate, si am avut o mare surpriza : nu am unde sa le pun ( in afara de extinctor ). Am vazut la accesoriile pentru Fabia ca exista un sistem de plase pentru portbagaj care acum mi se pare foarte util, dar intrebarea mea este : se poate atasa la orice portbagaj pentru ca eu in dotarea de serie - Elite - nu am decat 4 verigi iar in poza se vede ca ar trebui altceva. Stie cineva cum se fixeaza aceste plase ? ;)

Exista la dealer-ii Vw,cred ca si Skoda,o plasa pt.bagaje cu prinderea in 4 puncte.Codul este

6Q0 065 110(accesorii pt Polo 9N).Partea proasta ca in Germania costa 50Euro, la noi nu stiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista si sistemul de plase special pentru hatchback , cod DMA 410007. Eu la acestea ma refer. Si mai mult m-ar incanta cele laterale + spate bancheta ;)

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poza apare portbagaj de sedan, daca nu ma insel. E posibil acolo sa fie altfel sistemul de prindere.

Si la sedan tot 4 puncte de prindere sunt. Nu stiu cum/de ce sunt prinse plasele din prima poza... Pentru ca plasele laterale si cea de pe spatele banchetei par intradevar mai functionale decat cea orizontala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine trusa medicala sta intr'o plasa prinsa sub tablia de sus a portbagajului, dar care a fost montata din fabrica. Triunghiurile sunt sub podeaua portbagajului, unde e si roata de rezerva, iar extinctorul se prinde in lateral stanga, e o curea cu arici, unde eu prefer sa tzin bidonul cu solutie pt parbriz :D

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, la plasa aceea m-am mai gandit si eu , dar ... mai astept sa vad ce mai zic si alti colegi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Pentru cei interesati de o modalitate de depozitare a diverselor lucruri prin portbagaj, exista un tip de plasa plic, compartimentat, de la Dacia Logan ( si MCV ).

Pret 95 ron ( MCV ) si 75 ron ( Logan ).

Pun o poza cum arata la Fabia.

post-5995-1271430764_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa intelegem ca cele din foto sunt de pe Logan/MCV?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar plasa plic din spatele banchetei de la MCV. Cea de sub polita este originala Skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si care este diferenta intre cea MCV si Logan in afara de pret?

Daca se potriveste cum este in poza sunt si eu tentat sa pun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu stiu care este diferenta intre ele. Iti pun 2 poze, prima este de la Logan a 2-a de la MCV, poate vezi tu mai multe diferente ( cred totusi ca la cea de Locan, corzile de prindere sunt mai lungi ?! ).

post-5995-1271618481_thumb.jpg

post-5995-1271618523_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am sedan da' n-am nicio curea, nimic. aveti idee unde as putea gasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curea ?

Daca vrei sa spui niste "corzi de prindere", atunci gasesti la orice statie Peco si orice hypermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!