Jump to content

Montare BC Maxidot


stofarius
 Share

Postare recomandată

va salut!

afisajul maxidot afiseaza daca am probleme cu uleiul, adica lipseste din ulei, cel vechi arata cu galben si piua, asta cu maxidot nu :( se poate seta sa arate? daca da ma ajutati sa setez si eu. Multumesc

Modificat de csomos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata si la maxidot, nu ai ce sa setezi, probabil nu ai nivelul suficient de scazut ca sa iti arate. Daca vrei sa vezi cum e poti scoate mufa de la senzorul de nivel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da stiu, dar am scos uleiul din motor (schimb ulei) si chiar de proba am pus contactul sa vad daca functioneaza si surpriza nu arata nimic, bc ul cu maxidot am montat acum o luna si eram curios daca functioneaza in totalitate, nu cumva are legatura cu intervalul de service, parca am citit ceva de genul. Mersi

Modificat de csomos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma refeream lungime / latime

De ce, vrei sa-l decupezi ? :lol:

 

Ady ti-a dat toate detaliile.... si ti-a scris si faptul ca nu este doar un afisaj simplu... deci, nu mere altceva.

 

va salut!

afisajul maxidot afiseaza daca am probleme cu uleiul, adica lipseste din ulei, cel vechi arata cu galben si piua, asta cu maxidot nu :( se poate seta sa arate? daca da ma ajutati sa setez si eu. Multumesc

 

da stiu, dar am scos uleiul din motor (schimb ulei) si chiar de proba am pus contactul sa vad daca functioneaza si surpriza nu arata nimic, bc ul cu maxidot am montat acum o luna si eram curios daca functioneaza in totalitate, nu cumva are legatura cu intervalul de service, parca am citit ceva de genul. Mersi

 

exista si varianta sa fie codat fara senzor de calitate sau acesta sa fie cu probleme. Verifica cu mufa scoasa - daca tot nu te avertizeaza, atunci verifica codingul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin ma poti ajuta cu coding-ul, te rog frumos daca ai timp, eventual sa scrii pas cu pas ce ar trebui sa fac sa nu stric nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine posteaza-mi un scan de pe 17-Instruments, sa vad daca e bun sau nu, coding-ul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum naiba sa`l decupez sau sa pun altceva 

 

cautam pe ebay si chinezii le clasifica prin "dimensiunea reala"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crezi ca-l iei mai ieftin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum naiba sa`l decupez sau sa pun altceva 

 

cautam pe ebay si chinezii le clasifica prin "dimensiunea reala"

 

m-am gandit si eu...... :icon_geek:

 

nu ai ce sa cumperi altceva..... e vb marca, model, chipset...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

m`am hotarat sa vand bordul

 

daca il vrea cineva astept un pm.display-ul se vede bine dimineata si seara,nu are contrast cand este f cald in masina

minutele numara singure...in rest totu e functional

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-Driver

Salut,

 

as avea nevoie de cineva cine se ocupa de repatul maxidotului meu in CLUJ. Passat 2001, cand e cald dispare scrisul...

As fi recunoscator daca s-ar gasi cineva...

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trebuie display nou care costa intre 300 si 500 lei

 

de lipit il lipeste pe placa orice electronist care foloseste o statie cu aer cald

Modificat de CrackerX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-Driver

Merci, am gasit display pe internet, dar as vrea ca cineva sa-mi faca manopera contra cost. Nu vreau sa ma bag eu pentru ca mai bine face cineva cine se pricepe si a mai facut.

Astept in continuare poate se ofera cineva din Cluj...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam greu sa te caute lumea..... ma suni si o sa iti dau pe cineva in Cluj sa te ajute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat-Driver

Multumesc frumos pentru numar Florin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna,

Am si eu o intrebare si sper sa o postez unde trebuie:

 

Am schimbat ceasurile din mini in maxidot si vreau sa imi afiseze si radio deasupra. Am casetofon Gamma si din cate am inteles trebuie trase niste fire de la mufa casetofonului catre bord.. puteti sa imi dati mai multe detalii la ce pini se introduc in cluster si care cum vine? Ca am rasucit googleul si nu dau de mai multe detalii.. :(

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pin 8,9 si 10 din grupul de mufe de la radio, in 30,31 si 32 - in mufa verde la ceasuri - la immo3.

 

ti-am incercuit pinii de la mufa cass-ului.

post-30007-0-87246600-1397543025_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am o rugaminte pentru cunoscatori.as vrea sa schimb clusterul meu cu unul maxidot,immo 3 daca se poate.al meu e obosit.dupa o scurta functionare nu se mai distinge nimic pe display.masina mea este din 1999 culori rosu-albastru.pot sa montez unul maxidot immo 3 ?sau macar un minidot cu immo 3? multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate monta sau se poate schimba display-ul la al tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca la minidot immo 2 nu se poate schimba display-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii gresit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok.mersi mult.vreau sa schimb clusterul si daca tot e sa il schimb vreau sa pun un maxidot immo 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai grija ca si cele cu maxidot au aceeasi problema la display.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu,sper sa nu faca figuri si acela.cam la ce suma se ridica un maxidot ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi maine un telefon si discutam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!