Jump to content

DIY (scut pentru baia de ulei)


iZOTOPE
 Share

Postare recomandată

Parca prea multa manopera sa merite !! Sunt scuturi gata facute pt. curse. (e plin de golf 2-3 la VTM) Pt. golf 4 exista scut metalic - castigi doar 1 cm cu ingineria aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o vaga impresia ca cineva care are un golf2, e un tip amator de surubareala, si are mania de a face singur. nu crezi?

ma rog, nu e o regula asta, dar...

alea de vtm oricum nu se potrivesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tipul care a facut chestia aia e tip cu cap, priveste in poze ce motor are pe golfu ala, si scutulo este foarte util mai ales pe drumurile noastre.

eu am rupt 2 suporti de la motor si mi-am indoit sanatos baia de ulei de la o groapa bine camuflata in asfalt :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o vaga impresia ca cineva care are un golf2, e un tip amator de surubareala, si are mania de a face singur. nu crezi?....

ai perfecta dreptate ;) :o

Modificat de armando
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca si americanii au probleme cu masinile joase, va dati seama in cazul nostru e o necesitate o astfel de piesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce am luat 2 pietre de vreo 30KG fiecare puse ca sa semnalizeze o groapa patrata facuta in jurul unui canal :( (deja incep sa cred ca e rea vointa :() peste care a trecut matiz din fata mea va spun sincer ca am nevoie mare de un astfel de scut :( :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare...chiar am studiat treaba impreuna cu un prieten ce se da la raliu si are tot MK2 si si-a facut si el scut dar asta e mult mai tare ca al lui in sensul ca tabla e mai groasa si scutul e mai mare acoperind si pompa de servo, care e si ea destul de expusa si sa nu mai vorbim de gaurile de racire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

omul a avut cap :D, oricum scutul e proiectat foarte bine de respectivul ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!