Jump to content

Planetara


David
 Share

Postare recomandată

As dori sa-mi schimb si eu un burduf la o planetara. Planetara e data jos acum dar nu stiu cum se desface capul acela cu bile de pe ax. Nu am vazut nici un cui. Unde se uneste capul planetarei cu axul este o saiba mai groasa cu un mic punct. Stie cineva cum se desface?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e partea dinspre cutie, saiba aia e o siguranta si trebuie sa o scoti ca sa poti da capul jos de pe ax.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
Daca e partea dinspre cutie, saiba aia e o siguranta si trebuie sa o scoti ca sa poti da capul jos de pe ax.

Si folosesti pt acea operatie un cleste special!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, domnilor!

E partea dinspre roata. :salut: Siguranta aia dinspre cutie am vazut-o si eu.

Any ideas???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se desface batand in colivie pana iese capul de pe creneluri. Este indicat sa se bata cu un ciocan de bronz sau alama sa nu se deformeze colivia. In mod normal se foloseste o presa speciala, dar romanu e inventiv! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bate cu un ciocan, incet sa nu deformezi. siguranta nu este cand o scoti, doar cand o bagi inapoi are o siguranta. oricum da-i cu ciocanul si pune un lemn pt. siguranta. o sa iasa.

p.s. se potriveste burduf de dacie in fata si merge si tine f. bine. am pus si-l am de 2 ani. e inca f. bun si la pret la fel. asta in partea stanga, in dreapta nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se desface batand in colivie pana iese capul de pe creneluri.

Nu cred ca ai vrut sa spui ca bati in colivie! poate in miezul interior :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La suportul ala pt bile. La partea care e fixa pe ax, nu clopotul ala care se misca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!