Jump to content

Schimb becuri faza scurta!


sorin_g
 Share

Postare recomandată

Poate pare banala pentru unii, dar m-am uitat si nu mi-am dat seama cum se scoate becul la faza scurta. I-am scos firele, dar nu stiu cum sa scot si sa pun alt bec. Vreau sa imi pun niste Philips BlueVision eventual :( .

Totodata o sa schimb si becurile de pozitie. Alea sunt foarte usor, se rotesc intr-o parte si apoi se scot foarte usor, dar la faza scurta inca nu stiu. Daca ati comis aceasta operatiune luminati-ma si pe mine :(

Respecte, :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca ai modelul cu proiectoare pe mijloc..deci, ai 2 cleme frate care trebuie scoase, este super usor.uitat-te mai bine si vei vedea exact acolo de unde vrei tu sa scoti becul, ca exista 2 cleme (cum te uiti tu la el din spate).apesi pe ele si ies singure din lacas.uite aici ceva in fuga, sper sa-ti dai seama..

bineinteles la sfarsit repeti operatia cu clemele, adica le pui cum au fost... :)

Modificat de Bizonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) te rog mult mult mult sa-mi zici si mie cat dai pe becurile philips. poate gasesti pe undeva o oferta buna. am cautat prin constanta si sunt niste preturi de iti pica fata :) multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa inteleg ca ai modelul cu proiectoare pe mijloc..deci, ai 2 cleme frate care trebuie scoase, este super usor.uitat-te mai bine si vei vedea exact acolo de unde vrei tu sa scoti becul, ca exista 2 cleme (cum te uiti tu la el din spate).apesi pe ele si ies singure din lacas.uite aici ceva in fuga, sper sa-ti dai seama..

bineinteles la sfarsit repeti operatia cu clemele, adica le pui cum au fost... :D

Multam, trebuie sa ma uit cand am timp sa vad cum e cu clemele. Am inteles ceva din ce mi-ai spus. Da, am modelul cu 4 faruri :D (sa zic asa).

@cristivw: Spre sfarsitul saptamanii sper sa le am si iti spun exact ce am luat si la ce pret. Dar povestea e mai complicata - am vorbit cu un prieten de 2 becuri Philips BlueVision H4 si 2 BlueVision pentru pozitie. Pretul il stiu , e vreo 14 Ron, iar el zicea ca e pentru primele, deci H4, dar mi se pare incredibil de mic si tind sa cred ca e pentru cele de pe pozitie. Astept si eu nerabdator elucidarea misterului.

Zi-mi si mie, te rog, cu cat ai gasit in CT BlueVision H4! Eu cred ca sunt cam pe la vreo 30-40 Ron bucata. Trebuie sa ma duc pana la Augsburg sa vad exact, trec zilnic pe langa ei dar e inchis la orele cand ajung eu.

Toate bune :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu le-am gasit la 1mil si ceva setul, si erau la cel mai bun pret din mai multe magazine :lol:

serios, daca e vorba de preturile date de tine, m-ar interesa si pe mine tot setul. asa ca te-as ruga mult.. daca ai putea face rost de preturi pt. urmatoarele?

PHILIPS

- H4 BlueVision

- H4 NightGuide

- H3 BlueVision

- T4W BlueVision

- P21W VisionPlus

- W5W BlueVision

multumesc anticipat. astept un pm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: @cristivw:

Uite am reusit sa ajung la Augsburg si uite ce preturi am gasit:

- W5W BlueVision - 11.82 Ron (set 2 buc.)

- T4W BlueVIsion - 13.51 (2 buc)

- H4 BlueVision 37.56 bucata

- H4 VisionPlus 20.99 bucata

- P21/5W Vision Plus 7.58 (2 buc.)

Nu mi-am notat tot ce mi-ai dat tu cand am ajuns la magazin si am luat preturile de care mi-am amintit. Practic au mai ramas H3 BlueVision si H4 NightGuide (astea cred ca erau pe undeva pe la vreo 53 setul. La H3 nu m-am uitat din pacate!

Ce parere ai de preturi?

week-end placut,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suuper preeeeturi!!!! serios acum... eu ziceam ca pe autoaccesorii.ro sunt bunicele preturile. o sa vad cum fac, in constanta augsburg nu prea este... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Mi-am luat si eu pe pozitie Philips BlueVision T4W :Driver: . M-au costat 11,9 Ron si sunt super, dau o lumina alba si cred ca se apropie cel mai tare de xenon. Sunt curios cum ar arata sa pun si H4 BlueVision dar nu cred ca imi merita investitia asta acum!

@cristivw: poate ajungi pe la intalnirea de la Sighisoara sau poate vine cineva din CT la Sighisoara. Anunta-ma daca te pot ajuta cumva.

Toate cele bune,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!