Jump to content

Presuri pentru Golf 4


farfarello
 Share

Postare recomandată

vinde si un coleg aici pe forum aceste piese...

eu am avut de la vechile covorase OEM cu care a venit masina.. dar erau din mocheta si le-am scos saibele de prindere si le-am pus la covorasele cu prindere ovala.. ca nu ma apuc de schimba tot sistemul de prindere

http://vwforum.ro/index.php?showto...5653&st=600

rotunde3compressed.jpg

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soila

    7

  • SSorin

    6

  • DragosR

    6

  • marius1982.11

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu o intrebare pt toti cu golf 4 ! gasesc pe undeva covorase fata/spate de cauciuc originale adik cu gauri speciale pentru fixare doar la cele din fata cu maxim 100 lei pe undeva!? io sunt din valcea.daca cunoasteti vreun site / o firma de unde le pot achizitiona!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pe fostul Golf 4 aveam covorase OEM din material textil, dar nu-mi mai plac. Odata matuite numai aratau ca noi nici dupa spalare...

Pe noua masina am numai pe spate covorase OEM de cauciuc ca in poza de mai jos.

Am aflat ca sunt covorase de VW Golf 4 R32 GTI :icon_bounce:

Probabil fostul proprietar le-a uitat, :) desi pe fata nu a uitat :P Desi m-a trimis acasa la el dupa ce am cumparat masina, precum ca-mi da sotia lui un set OEM.... de unde OEM, ca erau unele negre de cauciuc cu duga rosie pe margine, care cred, ca mai mult de 30 RON nu costa toate 4 :))

Totusi astea OEM (1J1061501 041) de pe fata ma vor costa 160 RON ca cele din poza de mai jos.

Abia astept sa mi le cumpar :D

post-46865-0-14430200-1325769026_thumb.p

post-46865-0-49916900-1325769036_thumb.p

Modificat de Ionut Maruta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scump...dar OEM. Sa le calci cu placere.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi @Florine.

@GABIVVX le stiu pe alea, dar nu-mi plac. Nu s-ar mai asorta cu cele de pe spate :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se matuiesc covorasele textile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Ionut Maruta,pai cele din link furnizat de mine sunt dupa codul postat de tine...poate ai o surpriza si primesti altceva. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX asa e, dar daca le cauti de exemplu pe ECS Tuning, apar asa:

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Golf_IV--TDI/Search/1J1061501_041/ES7925/

Nu e prima data cand fac cumparaturi de pe ECS, dar te rup hotii de la Vama Otopeni..., deoarece vin din SUA si toate cumparaturile facute din afara UE, automat trebuie platite taxe catre Statul Roman :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o rugaminte cam la ce pret si unde pot gasi un set de 4 presuri de cauciuc pt Passat B6 2006 cu gauri ovale?????

Pot sa fie si originale ofer pana in 280-300RON pe ele!!!

Aaa si inca ceva daca nu sunt originale macar cauciucul din care sunt facute sa fie calitate adica fara miros rezistent etc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mii de scuze dar am vazut ca s-a intrebat de presuri de cauciuc n-am vrut sa creez probleme...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.. mi-am cumparat pt Bora un set de presuri Petex.. numa ca au sistem de prindere in podea numai pe fata... iar pe masina am sistem fata +spate. acu as incerca sa le gauresc dar mi-e sa nu le stric... aveti idee cele originale au gauri de prindere si pe spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai de ce vrei sa le gauresti?Eu am pus petexurile peste covorasele textile din masina.Singurul inconvinient este ca o data pe saptamana asez putin presul de la sofer care are tendinta sa se duca spre pedale.In rest nici nu ma bate gandul se le prind de mocheta...basca peste asta e o cheltuiala inutila cu clipsurile de prindere. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e, e pacat sa le tai. Nu zice nimeni, ca e frumos sa fie prinse.....dar acum, asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_confused: Petex au sistem de prindere in podea pentru covorasele de la locurile din fata... numai ca pentru locurile din spate eu am pe masina sistem de prindere dar covorasele nu au.....!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici ale mele nu au,tocmai dasta ma gandesc ca iese tiganie daca le decupezi pe mijloc.Am facut poze la ele..dar nu am mai avut rabdare sa le prelucrez sa le pot bagaa pe forum :icon_redface: .In fata merg gaurite...dar in spate daca ai observat e cauciucul destul de subtirel si cred ca dupa ce se face gaura in el o sa se mareasca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Are cineva idee cum schimb pini din podea cu altii? Am unii rotunzi si vreau sa ii schimb cu uni ovali cu mecanism de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Update preturi la presuri golf 4 din cauciuc originale oem  - 213 lei (doar cele fata) reprezentanta Sandra Tranding Iasi , set complet 340 lei . Destul de piperat pretul , mai era un model mai ieftin dar mai prost din punct de vedere calitativ 160 lei toate 4. Am ales prima varianta si m-am rezumat la cele 2 din fata , stiu ca e cam mult , dar avand in vedere ca vine iarna merita . Am atasat cele 2 modele disponibile , primul are sigla VW , celalalt e simplu si e diferenta de cauciuc.

post-124524-0-06899100-1384264811_thumb.post-124524-0-17066800-1384264878_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presurile din dreapta sunt PETEX-uri 100% vandute prin reprezentantele Vag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update cu poze cu presurile oem la Golf 4 :

post-124524-0-72439100-1384432022_thumb.  post-124524-0-54974600-1384432028_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai da, alta viata, cand am cerut 80ron pe setul de OEM textile, cam trageau din nas sau nu mai auzeam de ei...

sunt curios cat sunt alea daca astea au ajuns 340ron.

eu am luat anul trecut, nu mai retin exact, dar categoric sub 200ron pe cele din fata, ce-i drept, nu la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Covorase din cauciuc pentru VW Passat B 5.5 aveti? Ma intereseaza cele care au sistem de fixare numai pe fata. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut tuturor, eu mi-am cumparat de la un magazin de piese auto din Brasov cel de la Gemenii ( pentru brasoveni ) la 142 de lei sunt speciale pentru Golf 4 dar avand in vedere ca interiorul e identic si la Bora se potrivesc de minune, au si gauri pentru prindere in podea. Sunt stil tavita nu lasa ca zapada topita de pe incaltaminte sa curga jos, cel de la sofer are ca o limba care sta foarte bine pe acel loc de relaxare a piciorului, in concluzie sunt foarte multumit de ele. Mi s-au parut prea exagerate preturile pe care unii colegi le-au dat pentru unele oem de ex.

 

Cateva poze nu foarte clare dar sper ca se vad cat de cat ( nu bagati mizeria in seama :D )

 

Clau670.jpg

Clau671.jpg

Clau672.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!