Jump to content

Presuri pentru Golf 4


farfarello
 Share

Postare recomandată

Am gasit la Unix (vedeti ca au o aplicatie pe situl lor): covorase de cauciuc (fata-spate) cu gaura pentru prins in podea - 145 de lei. Marca e Petex si scrie ca sunt facute in Germania special G4-Bora. Se potrivesc perfect. Le am de o luna deja, m-au salvat iarna asta.

Le recomand: aveti poze pe situl lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soila

    7

  • SSorin

    6

  • DragosR

    6

  • marius1982.11

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am avut si eu tot felul de "cauciucuri" de prin div. magazine, dar de obicei se gaureau/rupeau repede.

Am luat astea de la Petex si le am de aproape 2 ani. Sunt ca noi. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit la Unix (vedeti ca au o aplicatie pe situl lor): covorase de cauciuc (fata-spate) cu gaura pentru prins in podea - 145 de lei. Marca e Petex si scrie ca sunt facute in Germania special G4-Bora. Se potrivesc perfect. Le am de o luna deja, m-au salvat iarna asta.

Le recomand: aveti poze pe situl lor.

http://www.unixauto.ro/UnixOnline/Unix_Cik...p;cMegnNr=11637

asa ceva ai comandat ? de pe magazinul lor online ?

vine cu sistemul de prindere rotund ? daca e oval nu am de gand sa rup sistemul actual, mocheta si alte artificii ;)

intreb pentru ca mai vand si colegii pe forum covorase dar cu sistemul de prindere oval, si te pun sa faci modificari ca sa le poti folosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

decat acele presuri la acel pret mai bine presuri originale de pw AHW-shop.de ... inteleg cand nu vrei sa dai sa zicem mai mult de 80-100ron pe ele iti cumperi ceva ieftin dar daca ai acei bani (145lei) atunci poti cumpara OEM, nu zic ca cei de la unixauto.ro nu au presuri bune pentru ca nu am avut ocazia sa compar insa cei sigur e sigur, cele originale sunt bune din toate punctele de vedere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa si cine imi aduce mie de pe AHW-shop la acel pret... ca ma mai costa si transportul si eventuale comisioane... si ajung sa dau 200 lei pe niste covorase... :icon_thumright:

vad ca sunt Petex cele de la UnixAuto... si pentru 115 lei cred ca sunt bune, vad multe comentarii pro

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca va cumparati, sa postati si voi ca as vrea si eu sa iau un set...multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.unixauto.ro/UnixOnline/Unix_Cik...p;cMegnNr=11637

asa ceva ai comandat ? de pe magazinul lor online ?

vine cu sistemul de prindere rotund ? daca e oval nu am de gand sa rup sistemul actual, mocheta si alte artificii :icon_cool:

intreb pentru ca mai vand si colegii pe forum covorase dar cu sistemul de prindere oval, si te pun sa faci modificari ca sa le poti folosi

Raspund cu intarziere:

Da, exact de alea am luat. Nu au sistemul de prindere. Au locul unde vin fixate in sistemul de prindere. Se poate taia ca sa acomodeze si sistemul rotund si cel oval de prindere, dar clama de prins nu o au. Nu te gandi ca taiatul se face aiurea, are sistemul lui. Daca ai rabdare, dupa-amiaza ajung acasa si fac o poza si o postez. La mine, chiar daca nu am sistemul de fixare, le-am agatat si stau foarte bine.

Pe spate se potrivesc la fix. Forma este perfecta si sta fix in ar trebui sa stea.

Ca si constructie sunt groase, nu le vad sa se roada asa usor.

Cel mai sigur dai o fuga pana la Unix si le ceri baietilor sa ti le arate. Daca iti plac le iei. Din poze nu poti vedea exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la mine asta e problema always... pana nu vad marfa nu ma conving sa o achizitionez... si raman in dubii si pun tot felul de intrebari.

unixauto nu are sediu in piatra-neamt, cel mai aproape as putea incerca la bacau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Ati putea sa-mi recomandati un magazin din Bucuresti de unde sa-mi cupmpar covorase pentru un Golf iv?

Bafta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu m-am uitat pe AHW-Shop dar presurile kitul complet este 38 E iar daca e de transport in Romania ... te lasi :D Este 35 E transportul :D Deci total 73 E :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am comandat pana la urma un set de covorase Petex la 119 lei

astept maine sa mi le aduca, voi posta pozele si impresiile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu m-am uitat pe AHW-Shop dar presurile kitul complet este 38 E iar daca e de transport in Romania ... te lasi :P Este 35 E transportul :blink: Deci total 73 E :blah:

Nu trebuie sa le comanzi tu, sigur exista si alte variante mai ieftine, cat despre calitatea lor eu nu pot spune decat ca isi merita toti banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu djhojd,si eu am beneficiat si chiar isi merita toti banii.

@Ropotin: asa sa te gandesti,ca pe langa pretul lor mai adaugi 10% din valoarea lor si asta e. Varianta mai buna nu este,nici la pret nici calitativ. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum am zis, am cumparat un set de covorase de cauciuc PETEX Germany la 115 lei de la un magazin de piese auto import-export...

evident ca au venit cu prindere ovala, desi golful meu fabricat in 2002 in belgia are prindere rotunda...

dar avand vechile covorase textile OEM cu prinderea rotunda, am scos saibele... se scot foarte usor, se prind una in alta...

si am adaptat saibele la noile covorase, vin fixe, ca din fabrica :blink: voi face niste poze daca imi aduc aminte.

va recomand la toti... comandati de la orice magazin de piese "covorase petex pentru golf4"

eu am fost pe la 4 magazine, si toti aduceau pe comanda... pretul difera, ba 115 lei, sau 120 lei.. iar cel mai scump a fost la unul 130 lei... deci in functie de adaos, ca importatorul si furnizorul e acelasi, o firma din Targu Mures, care le importa din germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu niste poze.. covorasele cumparate, si sistemul de prindere adaptat

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi lipsesc cate un bulb pe fiecare parte pt covorasele din spate. E destul de frustrant deoarece de fiecare data cand duc pe cineva in spate(rar ce-i drept ca nu prea suport sa am pe cineva in ceafa) mi se deplaseaza intr-o directie deoarece se tine fiecare covoras doar intr-un bulb.

Pomenea cineva ca se pot gasi dupa cod. Acum ma scuzati sunt mai nou si inca nu le prea am. Cum se gasesc dupa cod si cum se pot comanda?

Maine ma voi uita mai exact sa vad daca lipsesc sau sunt rupte in interior ceea ce ar fi o problema in plus, scoaterea capatului din interior.

Sau poate a gasit cineva o metoda alternativa de genul unui surub mai gros care sa se potriveasca, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am nevoie doar pe spate;am intrebat la un magazin de piese import,au cautat si mi-au spus ca-mi pot aduce,dar se vinde doar setul intreg (fata+spate) 60 Ron.Nu stiam nici un cod;i-am spus despre ce e vorba si au gasit ei codul...Daca tu ai nevoie doar de doua si eu de doua...poate ne combinam si luam un set...eu am renuntat deocamdata pt. ca n-avea rost sa iau un set pt. doua.

Modificat de goofy4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa fim seriosi, la reprezentanta am cumparat la bucata: e alcatuit din 2 care se capseaza, unu sub mocheta,care ti-a ramas si aia de deasupra care n-o mai ai.

codurile: 3B0 864 229 B41 - partea superioara, negru ,rotund

3B0 864 227 B41 partea de sub mocheta,negru

ieftineala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am nevoie doar pe spate;am intrebat la un magazin de piese import,au cautat si mi-au spus ca-mi pot aduce,dar se vinde doar setul intreg (fata+spate) 60 Ron.Nu stiam nici un cod;i-am spus despre ce e vorba si au gasit ei codul...Daca tu ai nevoie doar de doua si eu de doua...poate ne combinam si luam un set...eu am renuntat deocamdata pt. ca n-avea rost sa iau un set pt. doua.

Vi maine la intalnire? Daca vi, discutam si vedem cea mai buna solutie. Daca nu gasim la Autoworld la bucata ne putem combina fara nicio problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am nevoie doar pe spate;am intrebat la un magazin de piese import,au cautat si mi-au spus ca-mi pot aduce,dar se vinde doar setul intreg (fata+spate) 60 Ron.Nu stiam nici un cod;i-am spus despre ce e vorba si au gasit ei codul...Daca tu ai nevoie doar de doua si eu de doua...poate ne combinam si luam un set...eu am renuntat deocamdata pt. ca n-avea rost sa iau un set pt. doua.

Te contrazic putin. Mi-am bagat azi mainile pe acolo si am investigat. Am si reusit sa scot unul afara. E un simplu, surub din plastic cu filet foarte gros astfel incat se agata super ok sub mocheta dupa ce il infiletezi. Deci rezolvarea e foarte simpla, ori la reprezentanta ori la dezmembrari ar trebui gasite. Ma temeam ca e nevoie sa scot mocheta pt montarea lor dar nici vorba. Daca nu gasesc nicaieri, iau un surub de plastic, o pila si in 2 ore am improvizat ceva cat sa tina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, panica s-a incheiat. Dupa ce am sunat la cel putin 10 dezmembrari din zona si nu aveau am gasit butoanele alea de prindere la Autoworld. Care de fapt sunt niste suruburi din plastic ce se prind in mocheta. Set de 4 bucati la 21 de lei. Mai mult, mi-am rezolvat o "problema" ce ma apasa de cand am luat masina. Sigla VW lipsa de pe cheie. Aveau chiar pe stoc...26 de lei. Lipita pe cheie si acum arata ca noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pui o poza cu butoanele alea de prindere

thanx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!