Jump to content

Presuri pentru Golf 4


farfarello
 Share

Postare recomandată

...sau poti sa faci comanda la un magazin piese auto, livreaza in 24 de ore. Eu am cumparat dintr-un orasel mic si au fost baetii fooooarte promti. Se potriveste perfect si la un pret de 96 RON. Zic ca merita.

...sau am gasit covorase tip "mocheta" la Baumax in Germania la 24 de euro, iar dupa care in cateva zile am gasit aceeasi covorase la Metro tot in germania la 10 euro.... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soila

    7

  • SSorin

    6

  • DragosR

    6

  • marius1982.11

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am rezolvat cu presuletele. Am luat de la un coleg forumist din Galati, 110 RON. La care s-a adaugat transportul si cu totul m-a dus pe la 150 RON. Ieri le-am primit.

Acum, intrebare: sunt cu sistem de prindere, eu in podea am chestiile alea din plastic care intra in gaurile din pres. Ar mai trebui, cumva, niste butoni care sa vina peste pres, sa il prinda "sanatos" acolo? Din ce s-a mai discutat pe aici eu asa am inteles, dar eu nu am primit asa ceva.

Modificat de mihai01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Ar mai trebui, cumva, niste butoni care sa vina peste pres, sa il prinda "sanatos" acolo?

Nu.

Se prinde doar in acei butoni aflati in mocheta si nu se mai monteaza nimic deasupra. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat de la reprezentanta covorase de cauciuc pe fata.Scrie ca sunt antislip,low-emission(antifogging)

si sunt cu bumbi de prindere.Am atasat si cateva poze.Pret: 133ron

post-34985-1228613408_thumb.jpg

post-34985-1228613463_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa de unde as putea cumpara covorase pt masina din semnatura, dar modelul de iarna - cu "buza" de 4/5 cm. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar tavite de portbagaj avem cu bordura de 4-5 cm, covorase de interior doar ceva turcisme cred ca vei gasi cu asa bordura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
ralucabulandra

eu am cumparat masonul original(cu tot cu piele ecologica si plasticul ala de ghidaj) de la dealerul vw din C-ta si am dai 113 lei in feb.2009, acum poate a ajuns undeva la 125 lei din cauza deprecierii leului si a scumpirii pieselor,...produsul este made in cehia parca,..ceva de genul.

Modificat de ralucabulandra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu am luat de la reprezentanta.Doar pt fata,din cauciuc 200 lei,cu prindere in podea.Le am de 1 an si nu s-au uzat,in conditiile in care merg zilnic cu masina cel putin 150 km.Sunt foarte multumit de ele.Merita sa-ti iei originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Si eu as vrea presuri de cauciuc(negre) cu prindere in bulbi pe fata pentru un golf 4 ma poate ajuta cineva unde as putea gasi si cam la ce pret...sau sa ma indrume undeva prin zona Aradului :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar daca se combina mai multi forumisti ii foarte ok :D si nu doar pentru presuri... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina din semnatura am covorase textile originale cu sistemul de prindere si pe fata si pe spate dar pe masina n-am bumbi decat pe fata . Drept urmare cele din spate imi fug prin masina de nebune . :icon_thumright: Stie cineva daca se pot monta bumbi si pe spate si de unde i-as putea lua ?
Intrebarea ramane : se pot monta acei bulbi pe spate ?

Aceeasi problema o am si eu.N-am gasit un raspuns.A gasit cineva rezolvarea?Sau nu mai are nimeni problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot monta chiar foare usor, se gasesc dupa cod, dar e nevoie de cunoasterea pozitiei exacte a lor care se poate afla doar cu niste covorase originale zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna, merita sa-mi cumpar covorase din textil (nu stiu exact ce material este)? adica nu se uzeaza repede in locul unde stau cu calcaiul? masina nu a avut cand am cumparat-o si nu stiu daca sa-mi iau de cauciuc sau textil, din textil am vazut ca sunt mult mai scumpe. craciun fericit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fie ca e din cauciuc, fie din material textil, tot se gaureste sub calcaiul stang. Pe spate sunt cerate, asa ca nu trece prea usor apa de pe picioare pe mocheta.

Eu am luat textile OEM si vad ca m-au tinut 3 ani. OEM pentru ca, in plus, au si gaurile de prindere in mocheta, ca sa nu ti se impinga sub pedale.

Modificat de hbogdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca depinde si pe unde circuli,in alegerea covoraselor.Cand am adus masina din Germania,am stat o spatamana acolo cu covorasele originale;a plouat mereu,dar era atat de curat acolo,incat nu s-au vazut urme pe ele.Pentru aici.insa mi-am luat de cauciuc.Daca e uscat e plin de praf,nisip,pietricele(sau mai calci in cate un excremente de caine,care sunt destul de intalnite pe strazi).Daca ploua,e noroi,imposibil sa nu nimeresti pe undeva,mai ales daca mai mergi si la iarba verde.Cele de cauciuc,le scoti le scuturi de mizerie si le pui inapoi,se si usuca cand le speli.La cele textile sunt mult mai greu de intretinut,aici in Ro;parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.presuri d cauciuc pentru golf 4 gasesti si in Autovit la vreo 80 RON :) :icon_thumright: :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru o aderenta a presurilor pe spate in lipsa bumbilor pe mocheta se poate lipi sau coase (depinde de ce presuri aveti cauciuc sau mocheta ) a unor arici pe colturile de dedesubt al presurilor dar partea cea din plastic a ariciului sa va garantez ca nu mai aveti probleme cu alunecarea lor . Singurul inconvenient este ca trebuie avut grija cind se scot presurile pentru curatenie sa se ridice din apropierea aricilor . Eu am asa ceva de 2 ani si nu am avut probleme . Spor la treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.presuri d cauciuc pentru golf 4 gasesti si in Autovit la vreo 80 RON :rolleyes: :beerchug: :icon_thumright:

presuri gasesti si mai ieftine important e sa fie cele originale, daca pe AHW-Shop sunt 29euro un set complet nu are cum sa vanda Autovit cu 80ron si sa si castige ceva

tuningautotm: presurile din velur sunt foarte frumoase insa la noi in romania (cum au zis si alti colegi de pe forum) sunt mai practice cele din cauciuc si mai ales acum in perioada de iarna (15grade :) ). Vad ca esti din timisoara, da-mi add pe yahoo (vezi profil) si te ajut eu sa-ti cumperi de pe ahw-shop, daca vrei :)

Acei bumbi daca cineva are lipsa se pot cumpara, eu am avut bumbi rotunzi si mi-am luat si un set oval care m-a si ajutat pentru ca am comandat un set de presuri si avea prindere ovala din greseala :)

La multi ani tuturor!

Modificat de DjHojd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

si eu vreau sa cumpar presuri de cauciuc desi iarna se cam termina, oricum am cam murdarit masina iarna asta mai mult udat...as incerca pe la dezmembrari...voi ce ziceti gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presurile de cauciuc nu tin prea mult;cauciucul imbatraneste,se mai rupe...la cat costa noi,nu merita sa iei ceva second;nici nu e sigur ca vei gasi ceva ingrijite,in stare buna.

Modificat de goofy4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ai dreptate nu e o idee foarte buna o sa imi cumpar noi sa vad ce gasesc, desi acum deja se incalzeste afara...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!