Jump to content

Presuri pentru Golf 4


farfarello
 Share

Postare recomandată

  • 3 weeks later...
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soila

    7

  • SSorin

    6

  • DragosR

    6

  • GABIVVX

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am luat de la tess sibiu(reprezentanta vw :censur: ) originale, setul de 4 presuri din cauciuc cu 90 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de care ti-ai luat? negre?au si gaurile pentru bulbi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat presuri after market, made in cehia din cauciuc cu prindere de bulbi in fata si spate si cant pe margine ca apa sa nu se scurga, din tirg vitan birzesti, pret 90 lei, capace roti de plastic si suport de numere cu sigla VW, ambele made in turcia parca 70 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt din Sighisoara si e mai aproape Sibiul.as vrea sa-mi iau originale, ca am niste presuri din metro dar miroase ingrozitor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cine mai vrea presuri intrati la rubrica anunturi, alte accesorii si vedeti acolo, la masina din semnatura am pentru golf 4 , passat b4 jetta si golf +

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

presuri originale pt golf IV & bora la 102 ron (set 4 covorase si butonii aferenti prinderii de podea), le-am luat ieri de la Cardinal motors din Constanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat si eu de la Tess Sibiu presuri pentru golf cu 95 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

themircea pentru reclama si/sau vanzari exista o arie speciala : aria "Vanzari" .

In calitate de membru doar inscris ai 3 posturi si toate 3 sunt reclame pentru firma respectiva .

Daca vei continua in acest fel sigur vei fi sanctionat !

Citeste regulamentul ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare!

M-ar interesa niste presuri din cauciuc pentru interior intru-cat eu am doar niste presulete din pasla sau asa ceva peste mocheta. Am gasit ceva cat de cat acceptabil in Selgros, la 1 milion - foarte scumpe dupa mine, dar cele mai ieftine erau asa "bune" ca imi intra degetul prin ele fara niciun efort. Asa ca m-am gandit sa caut ceva original de Golf 4, mai ales ca am inteles ca exista si un sistem de prindere al acestor presuri, ca sa nu alunece sub pedale. Asadar, m-ar interesa unde gasesc asa ceva si cam la ce preturi se invart, ca sa stiu daca merita sa iau ceva din supermarket-urile astea sau mai caut.

In plus, m-ar interesa "capacul" de la portbagaj (haion parca ii zice), ca asa toata lumea se zgaieste prin luneta la ce am eu in portbagaj. Am inteles ca sunt doua tipuri: cel rigid, care se ridica odata cu usa portbagajului si unul retractabil (ala gen rolou), cum au cam toate masinile moderne (stiu sigur ca asa ceva exista pe Variant). M-ar interesa in primul rand cel retractabil. Unde gasesc si daca se poate niste preturi :D

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Daca te referi la Golf 4, presuri de cauciuc cu sistem de prindere in podea gasesti la dealeri vw. Pretul din cate stiu este destul de piperat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la Golf IV ma refer. Masina din semnatura n-o mai am din primava, in schimb de vreo luna sunt posesor de Golf 4, motor 1.6 16v.

Ma asteptam ca preturile la dealeri sa fie piperate... pana la urma cred ca o sa iau un set din supermarket. Dar ramane problema cu haionu'...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la presurile originale,cele tip mocheta sunt ceva mai scumpe la reprezentanta dar cele de cauciuc cu prinderea aceea jos costa in jur de 120 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presurile tip mocheta sunt mai pretentioase, retin mult praf si se usuca greu- cand ploua sunt un chin ..

in targ la vitan am vazut presuri vw . nu stiu cat de originale sau turcisme sunt , insa sunt bune - in jur de 100 ron . eu am presuri luate din supermarket - sunt proaste rau, deja s-au rupt . ( unul l-am rupt la mare sa ies din nisip, am crezut ca voi avea oarece aderenta pe el :)) ) . ma voi duce sapt viitoare sa imi iau . schimb ceva la masina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presurile originale de material textil la reprezentanta te vor costa undeva in jur de 700 ron (atat era pretul acum 1 an) iar cele de cauciuc tot la reprezentanta undeva in jur de 500 de ron (tot acum 1 an). sper ca de atunci s-au mai ieftinit (ceea ce nu prea cred). cat despre alegerea intre cele de cauciuc si material, eu asi alege oricand cele textile, cele de cauciuc imi dau impresia ca te-ai urca intr-un tractor :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

set presuri de cauciuc (fata+spate) de culoare neagra la un pret de 94,36 Lei , TVA inclus....asta e raspunsul primit de la autoworld din cluj pentru masina din semnatura...pretul mi se pare acceptabil ,nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am luat in primavara de la reprezentanta din Sibiu presuri de cauciuc cu 95 ron toate 4. Pretul mi se pare ok, sunt foarte multumit de ele, arata ca noi si acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

eu am fost in Bucuresti la reprezentanta la VW si mi-au spus ca presurile de golf nu se mai fabrica si ce au avut pe stoc s-au vandut!!!

vreau sa imi iau presuri de cauciuc originale si nu stiu de unde....ma gadeam sa incerc la alta reprezentanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am patit si eu una buna, si anume am fost saptamana trecuta in germany unde am cumparat un set de presuri fata din cauciuc pentru golf 4 din 2004 dar am uitat sa precizez faptul ca masina mea era variant. Daca e cineva interesat in zona Arad, Timisoara, Oradea PM me. Presurile sunt noi, originale, si cu factura de la reprezentanta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la reprezentanta am dat acum 1 an 350 Ron pt presuri din cauciuc originale... Mi s-a parut enorm atunci, dar nestiind de unde sa imi cumpar originale, le-am cumparat. Stiu ca aveau si pe cauciuc negru si pe gri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Euam cumparat de la arad am trecut pe acolo si am intrbat din intimplare la un magazin de piese auto daca are ,nu aveau decit de octavia dar le-am platit si peste 3 zile le-am primit acasa la giurgiu prin fan curier .M-au costat 1 mil 300tot setul +transportul sint petex si merg si la variant [la mine ] vin perfect si cu prinderea in podea .nu au avut butonii de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti incerca si aici: http://vwtuning.ro

Par a fi originale.

cum as putea sa ii contactez pe cei de la vwtuning.ro ? adresa lor de email are un autoresponder care ... scuze de OT :(

Modificat de cintyx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratilor, de unde ati luat voi de la reprezentante la pretula asta? Eu am sunat la Midocar Vitan (Bucuresti) si costa 300 RON un set de presuri pentru Golf 4. Am rugat pe cineva sa se intereseze in Cluj si mi-a dat acelasi pret: 280 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!