Jump to content

Presuri pentru Golf 4


farfarello
 Share

Postare recomandată

Salut,

Stie cineva de unde pot achizitiona presuri originale VW pentru Golf 4 (cauciuc)?

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • soila

    7

  • SSorin

    6

  • DragosR

    6

  • GABIVVX

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am intrebat mai demult la PoRo de presuri (originale, evident) si mi-au dat urmatoarele preturi:

- din stofa aprox 300 ron

- din cauciuc sintetic 110 ron (din astea mi-am luat si sunt super ok)

- din cauciuc natural 190-200 ron

Incearca la o reprezentanta VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am intrebat acum o luna,le-am si vazut,din cauciuc,300 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat de la Augsburg, 110 RON, numai perechea din fata, de cauciuc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la PoRo, cauciuc (fata si spate) 300 ron. Sunt foarte multumit de ele, calitate excelenta, merg fixate in prinderile originale (era culmea sa nu mearga :P). Per total: merita ! :P

PS: Sunt negre, pentru versiunea in 3 usi.

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Va multumesc. M-am linistit.

Am dus masina la spalat...si un supermeserias mi-a rezolvat presul din dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am presuri de tip mocheta, din acelea care sunt cauciucate pe spate.

Nu stiu daca sunt originale ca nu reusesc sa le prind de podea. Prinderea cum se face ? Cu capacele alea din plastic care se prind in bulbii din podea ? Sau covorasul se fixeaza in bulbii care ies din podea ?

Puteti pune o poza sa inteleg cum se fixeaza sau daca am presuri originale? Cu toate ca urmeaza bine linia podelei si pedalelor nu reusesc sa le fixez si de aici banuiesc ca nu am presuri originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea se vad bine, dar e singura poza in care apar:

p5070263pz4.th.jpg

Covorasul trebuie sa aiba 2 piese de plastic, care se fixeaza de prinderile din podea. Adica de "bulbi".

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cand am luat masina din germania avea presuri doar in spate si in dreapta la sofer nu avea si aia mi-au spus ca din fabrica asa e dotata masina, asa e setul.

m-am certat eu cu ei ca nu ne-am inteles la acte si pentru asta mi-au dat un set de presuri din stofa cu spate de cauciuc pentru toate 4 locurile si pe spate au cusuta eticheta cu semnul de la VW si cu serii si alte nebunii, presupun ca prin asta se identifica ca fiind presuri originale(chiar daca autohouse-ul ala nu era dealer VW)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am cumparat din Germania cand mi-am luat masina, dar nu-mi mai amintesc pretul, oricum pana in 50 E. Daca doriti am un prieten care merge aproape saptamanal acolo si il pot ruga sa va ia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.M-am lamurit. Ale mele nu sunt originale. Sunt un pic mai inguste si sitemul de prindere nu mere bine. Asa ca o sa-mi cumpar cat de curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu am pe Golf prinderi pentru covorase doar in partea din fata. In spate nu-s... desi covorasele, originale, au gauri pentru prindere. Se pot monta ulterior acele prinderi in podea?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Le-am achizitionat de la dealer-ul VW din Cluj.

Pret 110 Ron setul fata spate. Se potrivesc perfect, cred ca sunt copie dupa cele originale. Calitate OK.

Multumesc pentru sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorasul trebuie sa aiba 2 piese de plastic, care se fixeaza de prinderile din podea. Adica de "bulbi".

Tu ai zis ca ai dat 3 mil pe setul cu 4 covorase din cauciuc de la PoRo, dar ai mai zis ca sunt pt modelele in 2 usi. Pe mine care am 4 usi m-ar putea costa mai mult?

Modificat de Bestie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pentru versiunea in 3 usi deoarece nu am prinderi in spate, si nici in covorase. Dar am mai vazut un model de covoras din cauciuc, iar cel din spate, pentru Golf/Bora, avea si prindere. Cred ca era doar pentru cea in 5 usi, sau doar pentru Variant. In fata sunt 2 prinderi, si in spate doar una, pe centru.

Nu stiu daca este vreo diferenta de pret intre cele 2 modele :angry:. Mai bine te interesezi la un dealer. Eu le-am luat de la PBN.

PS: Cand am comandat m-au intrebat daca am 3 sau 5 usi, si ce culoare prefer.

Modificat de unknown_web
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La mine nu am covoras in spate dreapta, am covorase din mocheta cu prindere in podea, as putea sa achizitionez doar presul care-mi lipseste sau tre sa iau tot setul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa cumperi tot setul de la un dealer VW. Poate doar la un cimitir de masini ai putea incerca sa cumperi doar presul cu probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Salut.

Le-am achizitionat de la dealer-ul VW din Cluj.

Pret 110 Ron setul fata spate. Se potrivesc perfect, cred ca sunt copie dupa cele originale. Calitate OK.

Multumesc pentru sfaturi.

poti afla daca au si pentru un golf IV variant ,cu prindere in podea?dau o bere ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am pe spate bulbi de prindere, dar am covorase din cauciuc de la Cardinal Motors Constanta. Sint OK doar ca cel de la sofer dupa 3 ani nu a mai rezistat tocurilor logadnicei mele si asa ..am trei covorase bune si unul gaurit, nu mai spun ca cele din spate sunt ca si noi ca nu prea iau pe numeni in spate(doar ocazional). Am incercat sa cumpar doar o bucata si nu mi-au dat, sau mai bine spus mi-au oferit o bucata la pret de set.

Dupa cate am citit mai sus sper sa imi dea macar set de 2 buc fata. O sa dau o fuga zilele urmatoare(cand am timp) pe la vw sa vad ce gasesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu unele noi, cu care a venit masina din fabrica, dar nu din cauciuc.

Prindere cu clipsuri rotative.

Le dau la pret de forum...

Care e interesat dati-mi un PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ unknown_web eu am masina in 3 usi si am sistem de prindere al covoraselor si pe spate, deci nu e buna regula cu "set covoare pt masini in 3 sau 5 usi".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

La masina din semnatura am covorase textile originale cu sistemul de prindere si pe fata si pe spate dar pe masina n-am bumbi decat pe fata . Drept urmare cele din spate imi fug prin masina de nebune . ;) Stie cineva daca se pot monta bumbi si pe spate si de unde i-as putea lua ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin_brici: Tu ce echipare ai ? Ca la echiparea Champ nu sunt bumbii acolo :vaidecapulmeu:. Subscriu la ce a zis aryes13: se pot monta acum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vazut in targul Autovit cu 90 RON setul cu tot cu sistem de prindere inclus pentru acei bulbi.

Inclusiv mansonul de la schimbator din piele il au la 50 RON.

Pentru detalii ma puteti contacta.

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!