Jump to content

Cheie de desfacut suruburile de la ambreiaj


David
 Share

Postare recomandată

Am un motor si ma tot chinui sa-l pun pe masina. Intre timp (de aici si chinuiala) i-am schimbat cureaua de distributie, semeringul de la arborele cotit de la fulie, garnitura de la baia de ulei, garnitura de la capacul de la ulei, l-am curatat etc. As vrea sa-i schimb si semeringul de la arborele cotit de la volant si cu ocazia asta sa vad si cat de bun este discul de ambreiaj.Dar se iveste urmatoarea problema aparent banala: nu am cheia care desface suruburile de pe ambreiaj. Au o forma ca surubelnita aia cu care se desfac telefoanele. Adica o stea in vreo 6-7 colturi. Are cineva o astfel de cheie???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cheia se numeste torx si am eu numai ca nu sunt in buc, vezi ca un set semiprofesional e in jur de 40 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc si mai ieftin, 40 Ron e cam mult. Eu am luat set cu 10 ron si sunt destul de bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti in targ la Vitan de care vrei..si la bucata si la set..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,dar omului ii trebuie ceva serios sa traga de ele, eu mi-am luat si am tras de ele si nu au crapat

Modificat de cipos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un motor si ma tot chinui sa-l pun pe masina. Intre timp (de aici si chinuiala) i-am schimbat cureaua de distributie, semeringul de la arborele cotit de la fulie, garnitura de la baia de ulei, garnitura de la capacul de la ulei, l-am curatat etc. As vrea sa-i schimb si semeringul de la arborele cotit de la volant si cu ocazia asta sa vad si cat de bun este discul de ambreiaj.Dar se iveste urmatoarea problema aparent banala: nu am cheia care desface suruburile de pe ambreiaj. Au o forma ca surubelnita aia cu care se desfac telefoanele. Adica o stea in vreo 6-7 colturi. Are cineva o astfel de cheie???

Poti cumpara de la magazinul ce se afla pe b-dul Lacul Tei(Stefan clayt - sau cam asa ceva)in spatele Auto Karma. Pret 50.000 - 100000/buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!