Jump to content

probleme motor 1.8 gti 8v


hd80gti
 Share

Postare recomandată

buna fratilor ma poate ajuta careva cu un sfat la relantiu merge doar in trei pistoane am schimbat conductele intre ele de la capul distribuitor si am observat ca pe iesirea de la un injector nu iese presiune la relantiu, in turatie merge bine care poate sa ma ajute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut o problema asemanatoare... nu pot sa spun decat ca am avut o problema din mufa unui injector... mai am o intrebare pt tine. ce tip de motor ai? daca ai un PB cu injectie digifant, te rog mult sa ma ajuti cu niste chestii...

verifica mufele de la injectoare si da-mi un raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am motor EV k-jetronic am inteles ca in capul distribuitor are ceva membrane si sar putea sa fie de acolo cine a mai desfacut asa ceva sa ma ajute .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca are distribuitor inseamna ca are k-Jetronic. Adica nu are mufa la injectoare. Este CIS.

Incearca sa cureti distribuitorul dar ai grija sa strangi piulita aia care tine control plungerul (adica acel cui care este actionat de taler si se ridica atunci cand intra mai mult aer in admisie) la fel cum era inainte. Fa un semn atat pe piulita cat si pe surub ca sa zic asa si numara cate ture au fost cand ai desfacut piulita. Are @scirocco un link despre asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!