Jump to content

Computer bord


cris dea
 Share

Postare recomandată

Sper sa nu gresesc, cand esti in meniu si vezi avertizarea dai reset.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult de sfat...a mers...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.Zilele astea vreau sa imi achizitionez si eu un golf, insa vreau neaparat sa aibe computer de bord. Acesta este bordul golfului pe care vreau sa-l achizitionez, am sa adaug o poza. Are sau nu computer de bord? Adica imi va indica consumul, care este usa deschisa si tot asa?....

bord.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se vede maneta de la stergatoare (sa vedem daca are butoanele de BC in capatul ei)- si daca te uiti la ceasuri, nu e elocvent... ca si cele cu computer minidot si cele fara, arata la fel.

Pune-l sa-ti dea poze, cu maneta (sau poza cu volanul rotit un pic, sa se vada capatul manetei) sau cu BC-ul in functiune, si o sa te clarifici atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Oricum m-am uitat aseara vreo 3-4 ore pe forum si am inteles cat de cat. SI din poza postata de mai sus se vede cred , ca nu are BC mare....ca are mic..Peste 2 zile am pleccat la Galati sa vad masina. Doamne ajuta. Insa nu am inteles ce e cu alea minidot si maxidot? e dimensiunea Cb bc? Nici in anuntul propriu (nu am postat aici linkul sa nu se considere publicitate) nu este prezentat computer bord....

Modificat de magnifiqo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Minidot - e cel mic - ca dimensiune similar cu cel din poza. Maxidot - e cel mare - pe tot spatiul dintre ceasuri - si care iti arata si pictograma cu masina, cand deschizi usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista o posibilitate de adaptare a ceasurilor immo4 cu cod saritor fabricate in data de 13.08.07 pe masina din 2005(este vorba de Golf V), exclus reprezentanta am fost la ei si nu au reusit... ma gandesc ca poate totusi o fi o mica posibilitatea cu pinurile aflate sau degeaba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge, cele de pana in 2007 au IMMO 4 fara cod saritor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare,am si eu un touran din decembrie 2006 si am probleme cu display-ul(maxidot) este cineva care ma poate ajuta sau care are display-uri de vanzare sau ceasuri.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeste cu userul Pavy - parca mai avea afisaje pe stoc .... daca e de la afisaj. In functie de cum se comporta, poate sa fie de la afisaj sau nu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca este de la display pentru ca s-a vazut treptat tot mai sters intr-un final nu se mai vede nimic,din cand in cand se mai vede aprox 30 min si dupa iarasi nu se mai vede,crezi ca poate sa fie altceva.Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sunt clustere care fac asa, dar care au probleme pe placa - procesoare, etc... Totusi, daca zici ca problema a aparut in timp si s-a manifestat prin scaderea treptata a intensitatii scrisului, sunt cele mai mari sanse sa fie de la afisaj.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil.... trebuia sa vedem volanul, sa fim siguri ca nu are butoane pe el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta da... intreaba daca e varianta fara BC..... cam asa pare... nu cred ca are BC.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volanul e de mk5. e o jetta mk5 din 2010. model USA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era vb daca are comenzi pe el, dar nu are. Dupa forma caracterelor si informatiile afisate - ala e un cluster fara BC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, am uitat sa precizez ca e fara comenzi, am mai gasit poze.

Si acum ca sa fiu ontopic vreau sa montez bc pe masina si vreau sa stiu ce coduri trebuie sa aiba maneta stergatoarelor si instrument clusterul. Masina e din 06.2007, e diesel si am calculator de coloana terminatia AP, un midline type 2. Merge sa pun bc+ sau trebuie sa schimb calc de coloana cu unul highline?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AP e midline - poti pune maxidot pe el. Problema e ca, masina fiind 2007, adaptarea noului cluster se poate face doar la reprezentanta...... highline necesita daca vrei sa pui si comenzi pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci daca fac rost de piesele corespunzatoare si ma duc la ei si le zic ca vreau treaba asta, nu comenteza nimic? sau trebuie sa cunosc pe cineva care sa ma primeasca sa faca adaptarea? in fine asta o sa fie pe plan secund, mai important e sa gasesc piesele potrivite. am gasit o maneta cu terminatia A, e buna? sau la fel ca la tempomat, masina fiind din 2007 trebuie ceva mai nou gen G? si instrument clusterul in afara ca trebuie sa fie de diesel si mini/maxidot trebuie sa gasesc vreun cod anume? sorry for the long post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 2007 - e cu G. Diferenta dintre ele, e pozitionarea unui singur fir.... asa ca mare inginerie nu e sa o modifici pe cea cu A.

CLusterul - obligatoriu te uiti la data lui de fabricatie - sa fie dupa 31.05.2006

In teorie nu iti face adaptarea la reprezentanta, cu piese care nu sunt cumparate de la ei.... si SH. In practica, incerca.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar de ce se face adaptarea numai la reprezentanta? cum se face codarea la maneta tempomat si pt cele din 2007 in jos, nu se poate si la astea? ce le face asa speciale pe astea de dupa 2007?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tempomat - putem monta, coda - fara probleme.

Swap cluster la G5 dupa data de mai sus - au facut clustere cu cod saritor - si se poate face adaptarea, numai cu masina la ei, conectata on line.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu maneta am inteles ca se poate adapta la fel ca si cu tempomatul din A il facem G daca mutam firul de pe 5 in 10. Am gasit un instrument cluster cod 1K0 920 864B iar data fabricatiei este 20.07.2007. Ar merge nu?

post-63465-0-92931600-1335379279_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!