Jump to content

Oglinzi electrice


bebeko
 Share

Postare recomandată

Buna, am o mica suparare in ceea ce priveste masinuta mea si anume aceea ca nu am adaugat ca si optionale oglinzile electrice.Atunci am considerat ca nu este necesar dar acum vad ca intradevar sunt de mare ajutor ( suntem 2 soferi : eu + sotia ). Stie cineva daca se mai pot monta si acum, cam la ce pret si mai ales daca sa-i las pe romanasii de la service sa umble pe acolo ? :P

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cunostiintele mele se poate...dar este un pic complicat si cam scump...adik te va duce mai mult decat costa optiunea cand iti cumperi masina...ideal ar fi sa gasesti piese sh de l vreo masina avariata si asa te vei scoate rezonabil...nu stiu sa-ti un service care face asa ceva dar cu aceasta informatie precis va veni un alt forumist...numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma astept la un pret muult mai mare . Daca o luam ca si optionale atunci cand am comandat masina era 101 euro. Problema este daca merita, adica se pot monta , intr-un service Skoda neaparat, asa incat fara sa aibe urmari ? ( adica sa uite baietii de la service sa lege ceva, sa strice vreun plastic, etc , chestii tipic romanesti ). :P

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te duci la un service mai mult deccat decent nu ar trebui sa fie probleme...am vazut si Vectra cu geamuri elec montate si care functionau perfect...cel mai bine fabrici o intrebare pe la servicurile mai adevarate de la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Obligatoriu la un dealer pt a pastra garantia, ceea ce implica pe mai departe obligatoriu piese noi la pret de dealer. Plus manopera.

Cel mai bine da un tel la unu doi dealer(i) si intreaba, dar sa fi pregatit sufleteste. :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ar trebui schimbate oglinzile in totalitate, nu se pot doar adapta pentru noua varianta ? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da trebuie schimbate...difera mecanismul ( atat in oglinda, cat si prinderea si sist din interiorul usii - adik exista un motoras samd.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am vorbit cu cei de la service si .... ar trebui schimbate cam multe , adica computerul central, cablaje electrice etc, care ar fi cam scumpe. Deci per total , mi-am luat adio de la oglinzile electrice :P

se poate inchide :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai am si eu o intrebare inainte sa inchizi. parerea mea e ca sunt destul de scumpe oglinzile pentru nimic. ca ai acolo un buton finut care misti de el 1 data la 1 saptamana.

chestia misto e cine poate sa imi spuna cat costa oglizile antiorbire. alea sunt misto si merita. astept raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum am mai spus suntem 2 soferi, asa ca...... Oglinzi antiorbire nu cred ca sunt pentru Fabia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[...]mai am si eu o intrebare inainte sa inchizi. parerea mea e ca sunt destul de scumpe oglinzile pentru nimic. ca ai acolo un buton finut care misti de el 1 data la 1 saptamana.

[...]

tin sa te contrazic. pentru mine oglinzile electrice sunt foarte importante.

1.folosesc foarte des orientarea din buton. la fiecare parcare laterala, cobor oglinda din dreapta ca sa vad cat mai am pana sa lovesc bordura

2. faptul ca sunt si incalzite, ajuta mult cand ninge sau cand ploua. se usuca imediat picaturile de apa/ se topeste zapada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Eu sunt unul din romanasii din service :)

Daca ai geamuri electrice problema e mai simpla,desi costurile sunt cam mari

Fara geamuri e putin mai complicat

Am facut cam acceasi lucrare pe o octavia 1 si a mers

Daca vrei pot sa iti spun exact cit costa lucrarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:salut:

Se poate monta doar incalzire?

Ale mele sunt electrice si sunt f. bune pt. parcare. Subscriu, ce poate monta doar incalzirea si cat costa, aproximativ. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-ne , te rog ,cat cost per total ( materiale + manopera ) montarea oglinzilor elctrice + incalzite ??? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:hainoroc:

Se poate monta doar incalzire?

Pentru oglinzi incalzite,nu si electrice:

in jur de 400 ron geamuri oglinzi cu incalzire

in jur de 300 ron manopera montaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai simplu faci incalzire la oglinzi asha: tragi doo fire si un bec 21w in corpul oglinzii (ins spatele sticlei) si legi la un intrerupator pe bord. si te costa 2xbec + 4 m cablu + 1 intrerupator + eventual releu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cu tot cu oglinzi electrice la cat sar ridica costurile ???

Am facut un calcul rapid,cam 500 euro,la pret de dealer

Ar ma fii soluti sa gesesti o masina lovita si sa luam de acolo componentele

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru oglinzi incalzite,nu si electrice:

in jur de 400 ron geamuri oglinzi cu incalzire

in jur de 300 ron manopera montaj

Multumesc pentru informatie. :D

Da sincer nu face, asa ca ramane sa apelez la :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!