Jump to content

Bujii arata ca si arse


Raekwon
 Share

Postare recomandată

vroiam sa stiu ce inseamna atunci cand ai bujiile negre ca si cum au cenusha pe ele ?? ma gandesc ca poate este un semn la ceea ce se intampla in piston ..... pt ca eu nu am facut compresia sa vad cum stau .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel este amestec prea bogat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau probleme de avans?! :hainoroc: Bujiile sunt noi? Mai multe date ar reduce nr. intrebarilor:)

Modificat de xxleeus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bujiile sunt noi si am schimbat inca un set acum am pus cu 4 electrozi ;) , spuneti-mi macar cum pot afla daca amestecul este prea bogat ...... sau cum pot verifica avansul ......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bujiile sunt noi si am schimbat inca un set acum am pus cu 4 electrozi ;) , spuneti-mi macar cum pot afla daca amestecul este prea bogat ...... sau cum pot verifica avansul ......

Daca da fum negru pe esapament ai amestec bogat.

Buziile tre sa aiba culoarea caramizie nu negru afumatura deci ai multe benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fum nu prea da eu nu am vazut niciodata fum la ea .....deci se poate sa nu fie de la avans ; si atunci de la ce mai poate fi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E destul de clar ca primeste benzina mai multa decit trebuie. N-ai specificat codul motorului, probabil ceva intre kr sau pb. Si inca ceva: cum conduci ? cu consumul cum stai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e din 86 k-jetronic cred ca am scris bine ... conduc mai infipt asa iar consumul nu l-am facut oricum cred ca e mare .....

BUN deci e de la avans si ar treb sa umblu acolo ?? ideea e ca nu stiu de unde se scade cantitatea de benzina din avans ca aer ar treb sa fie bine ...

Modificat de Raekwon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU umbla la avans

Vino sambata la mine si vedem ce e acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!