Jump to content

Am Lovit Passatul


ovidiuboss
 Share

Postare recomandată

Orice se poate repara ,putin indreptat lonjeronu si e ca si noua daca se stie cine face lucrarea ,cu 1500-1900 ron cred ca scapi.daca iei piese second hand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    38

  • ovidiuboss

    15

  • andREI

    8

  • Alex P

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu 1500-1900 RON, eu nu cred ca iese treaba ca lumea. Sau, cel putin, nu pe termen lung. :sly:

Sincer, eu nu cred ca merita daca a fost afectata structura de rezistenta. Dar, asta e DOAR PAREREA MEA. :tuktuk:

Modificat de Deadly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce m.am interesat eu o sa ma coste cel putin 1000e.va trebui sa o vada un mecanic priceput sa imi spuna daca chiar merita sau nu.eu as sa o fac ca masina era ca noua fara rugina.si functiona perfect.o sa vad ce voi face.multumesc pentru raspunsuri.sper sa o scot la capat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti spun din experienta ca ajungi la 1000E.

Dar daca vrei sa pastrezi masina, merita.

Oricum nu e lovita tare. Insa sunt multe piese acolo si se aduna la buzunar. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate,daca e numai lonjeronul respectiv indoit, nu e problema,acum depinde si ce s-a mai stricat din compartimentul motor,suporti motor sau poate si motorul etc., asta vezi tu.Referitor la costuri eu zic ca din 500e o poti face chiar f bine.Reduci f mult din cost daca faci tu manopera(montezi tu piesele) . Pt indreptat lonjeronul exista un stand special pe care o trage la fix dupa manual , la 1000e , chiar mai ieftin iti cumperi una cu volan pe dreapta si iei de pe ea tot ce ai nevoie , mai ramane doar sa o vopsesti asta daca nu nimeresti si culoarea plus ca daca faci asa mai recuperezi din paguba vanzand piesel ce mai raman.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei iti pot da nimarul de telefon de la un centru de dezmebrari care zic eu are preturi bune daca vrei sa imi zici til dau in pv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

     Daca masina are 10 ani vechime, nu are rost sa cumperi bara noua, iei tot una veche de 10 ani, la un pret muuuult mai mic decat una noua oem.mai schimbi o aripa si un far si nu vad de ce sa dai sute si mii de euro, ca doar nu este rasturnata. Bine,trebuie sa pui nitel mana sa o faci, ca daca stai ca patronul si astepti sa ti-o faci la reprezentanta...deh.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu in locul tau, daca as avea unde, as demonta tot ce se poate si e necesar pentru tinichigiu, apoi as intreba la mai multe service uri cit  m ar costa indreptarea, aliniierea lonjeronului si sa mi spuna daca suportul motor este afectat,asta este partea cea mai "dureroasa", mult noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita sa o repari, cred ca ambele lonjeroane sunt indoite, si poate chiar restul caroseriei sa nu mai fie aliniata. E 1.6 benzina, si toata fata masinii e compromisa, Cosmin a apreciat corect, acolo sunt multe piese si suma de platit la final e mare. Nu lua in nici un caz piese AM, sunt de calitate proasta si nu se aliniaza, nu iese nimic ok. Mai bine o dai la dezmembrari, pui 1000 euro si iti iei alta nelovita. Masina din imagine imi pare a fi B5 simplu, cred ca are peste 15 ani oricum - poate chiar mai mult, ca semnalizatoarele galbene indica primele versiuni de prin 96-98. Deci cam 18 ani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!