Jump to content

Am Lovit Passatul


ovidiuboss
 Share

Postare recomandată

Mihai.Nechifor

cred ca cel mai indicat ar fi fost sa cauti la sectiunea anunturi online, dezmembrari daca nu cel mai simplu: dez.ro. si gasesti acolo cu zecile passaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    38

  • ovidiuboss

    15

  • andREI

    8

  • Alex P

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

am cautat in disperare....nu am gasit nimic deocamdata.........problema e ca saptamana viitoare merg la mare!!!!!!!!!!!! cu ce????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite un numar de telefon de la un schrot de la mine din oras. Suni si intrebi daca au. Saptamana trecuta mai era un B5 in stare foarte buna, doar ca era cu volan pe dreapta. Incearca: 0741779188.

Daca mai e nevoie de ceva, te ajut cu placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite un numar de telefon de la un schrot de la mine din oras. Suni si intrebi daca au. Saptamana trecuta mai era un B5 in stare foarte buna, doar ca era cu volan pe dreapta. Incearca: 0741779188.

Daca mai e nevoie de ceva, te ajut cu placere.

multumesc mult cosmin.

am gasit radiator racire, pentru passat 1,9 tdi cu c.v. automatica si tip-tronic, nou la 296 lei la firma ce mi-ai dat nr de telefon.

bara de protectie completa am gasit exact pe culoarea masinii in Suceava maine ajunge la un pret extrordinar de 250 lei si tot de acolo si elicea la vascocuplaj!

inca odata mersi mult.

dau o bere cand ajung prin zalau sau ajungi tu prin medias.

nr meu de tel 0723568251.

Modificat de mirciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super pretul pentru bara. Cand am luat eu, era 150 de euro, si nici nu gaseai.

Ma bucur ca te-am putut ajuta. Succes la reparatie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super pretul pentru bara. Cand am luat eu, era 150 de euro, si nici nu gaseai.

Ma bucur ca te-am putut ajuta. Succes la reparatie :)

EU CU MANA MEA!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut!Am avut de curand un accident,uratel,si mi sa spart un radiator,cel mic din stanga,cum te uiti la masina din fata!! o sa pun si poze!Si o sal schimb,din el mia curs un lichid roshu,banuiesc ca e antigel,daca il schimb trebuie facuta o aerisire ceva???SI as fi interesat cam la ce pret ar ajunge traversa aceeea ce e prina in lonjeroane ,bara,capota,radiatorul acela mic,si aripa dreapta? Multmesc anticipat (stiu ca nam postat unde trebuie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru preturi la piese cel mai simplu este sa-ti faci cont pe Autokarma.ro si vezi acolo preturile lor, este un lucru benefic ca sa ai un pret de referinta. Radiatorul acela tine de sistemul de racire aflat pe returul circuitului de motorina. Se alimenteaza cu licid din sistemul de racire al motorului. Cand il inlocuiesti completezi cu antigel special G12 pana ajunge la nivelul indicat pe vasul de expansiune, din cate stiu se aeriseste de la sine tu trebuie sa completezi o data sau de 2 ori pana se stabilizeaza nivelul in vasul de expansiune (cum iese aerul mai scade nivelul).

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Am lovit passatu azi, mi-o sarit un caine mare in fata in seara asta in drum spre cluj, aveam vreo 100km/h si nici nu am apucat sa pun piciorul pe frana, am tras volan dreapta si l-am lovit cu coltu barii, pagube: bara fata,bandou zgariat, proiector ceata, grilaj proiector ceata, spoiler fata. Deocamdata atata, merg maine la constatare la un service in cj sa vad fix. Is suparat de 3 lucruri: 1) Mie mila de cainele pe care l-am omorat; 2) Pacat de banii care o sa ii dau pe reparatii, puteam sa iau ceva frumos de craciun de ei; 3) Conduc de 7 ani si nu am avut nici un incident rutier, nici din vina mea mea nici din vina altuia, dar acuma chiar nu am avut cum sa evit, totul s-a intamplat in 2 secunde.

Lovitura seamana cu cea de la postul #108. Fac maine o poza pe lumina.

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturi de criza: Bara fata passat 1880 RON! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut, vreau sa-mi cer scuze daca gresesc topicul:)

Am si eu o problema, de ce mi-era frica, d'aia nu am scapat.....am fost implicat intr-un accident de circulatie si nu am fost eu de vine... problema e ca domnul avea asigurare la Euroins (din cate am inteles eu e cea mai varza) schita accidentului e identica cu cea de la politie, si tipul de la sigurari mi-a zis k s-ar putea sa nu-mi faca masina asigurarea ca: ,,daca era un copil in locul cablului'' el a comparat un cablu metalic, de grosimea unei tigari, perpendicular pe drum, cu un copil....mie unu mi se pare absurd. si acum trebuie sa astept raspuns de la bucuresti, sa-mi zica daca se poate apuca service-ul de masina sau.....pe direct s-o iau in mana....va rog mult sa-mi dati si mie un sfat, ce as putea sa fac, unde as putea sa ma duc in caz ca....Doamne fereste nu-mi da aprobare, va multumesc.

Masina nu e avariata rau, am avut mare noroc k nu mi-au sarit airbag-urile, am de schimbat:

-bara fata

-proiectoare

-aripa dreapta

-radiator apa

-intercooler (( din cauza intercooler-ului imi iese fum foarte mult? ))

-carenaje

-spoiler

si cam atat se vede, daca mai e ceva....o sa vad la service.

Va doresc numai bine si sa nu aveti parte de asa ceva in veci.

inca odata imi cer scuze daca am gresit topicul

post-60024-1278442601_thumb.jpg==>Accidentul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa iti zic eu niste preturi....

- bara fatza passat b5.5 - 1800 lei (fara vopsit)

- proiector ceata - 450 lei.

- spoiler - 110 lei parca.

- intercooler - vreo 400 euro. cam atata stiu din cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau pentru cine prefera OEM, dar nu are bani pentru componente noi si se orienteaza spre SH:

-bara fata completa (cu tot cu spoiler, poate si bandouri) - intre 300 si 500 lei;

-armatura metal bara fata - 100 lei;

-proiector 100-150 lei;

-intercooler - in jurul a 100 euro

Preturile variaza in functie de vanzator, localitate, client...

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lovitura a ajuns pana la radiatorul de apa, cred ca mai poti adauga radiator clima si probabil electroventilator.

Radiatorul de clima e in jur de 300-400 ron, electroventilatorul tot pe-acolo (in varianta non-OEM).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles.....pe scurt o sa ma rupa daca nu-mi dau aia aprobare....multumesc frumos.

dar de accident in sine si de ce mi-au spus cei de la asigurari aveti vreo idee, e normal ceea ce fac ei?

unde as putea sa-i reclam in caz k o sa fiu nevoit sa-mi fac masina pe banii mei?

o zii buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Tzzuy: daca nu reusesti sa te intelegi cu cei de la asigurare poti apela la FONDUL DE PROTECŢIE A VICTIMELOR STRĂZII ( http://www.fpvs.ro/ ) si pentru un comision ei iti rezolva problema.....si eu am patit-o cu un renault a carui proprietar era un tigan si avea numere de franta si asigurare falsa.......pana la urma mi-au luat 100 de euro din 1250 euro care trebuia sa-i primesc, iar tu poti sa-ti iei singur piesele si sa ti-o repari singur (doar ca trebuie sa faci dovada banilor cheltuiti)....bafta, sper ca te-am ajutat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la tine a fost problema ca ala nu avea asigurare...dar mai sus cel de care zice Tzzuy are asigurare la euroins.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stelist_2007 multumesc frumos pentru sfat, s-a rezolvat, mi-au dat aia aprobare, dupa nenumarate telefoane..... acum sa vad cand o sa-mi dea service-ul devizul cat o sa mai astept pana o sa le bage banii lor sa pot sa-mi iau masina. E foare rau fara masina, parca nu am picioare....eu injuram o jumate de ora cand dadeam intr-o groapa, dar cand am vazut-o asa.....

Iti multumesc inca odata pt sfat, o zii buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Am avut si eu un mic accident cu passat-ul , adica am atipit pe autostrada si am harjait cu partea stanga parapetii si caut si eu cu disperare o usa stanga fata si aripa daca stie cineva ,pe undeva ........ceva!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In caz ca ai nevoie si de airbagul stanga din scaun, te pot ajuta, daca ai cumva nevoie da un PM.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut,

Am un B5 care a facut cunostiinta cu un copac.La prima vedere, sigur am de schimbat :aripa dreapta fata , capota si bara. Nu stiu inca ce surprize sunt sub capota.

Dezmembrari sau aftermarket?

post-7929-0-89760000-1358712123_thumb.jp

Modificat de amp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! eu zic sa folosesti piese din dezmembrari, au o calitate superioara fata de cele am;

si eu am avut parte de un mic accident acum cateva luni, am lovit-o in fata, partea de jos...

am scapat in jurul a 3000 ron, schimbat bara, trager, suporti motor, suporti cutie, samd...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caregoric dezmembrari !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Categoric dezmembrari pentru ca sunt piese OEM in majoritatea cazurilor, dar poti sa dai peste o bara turceasca sau facuta pe nu stiu unde. Mergi in parc, analizeaza cu atentie reperele de care ai nevoie. In magazin poti gasi bara turceasca cu 200 ron si in dezmembrari o gasesti cu 250-300 sa zicem.Chiar daca este SH merita, mai ales ca ai sanse sa gasesti la culoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici macar atat.... fiind B5, elementele de caroserie SH sunt mai ieftine ca la B5,5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!