Jump to content

Am Lovit Passatul


ovidiuboss
 Share

Postare recomandată

Am vorbit cu GOLFISTUL. Nu are nimic. Nici nu stie pe nimeni care are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    38

  • ovidiuboss

    15

  • andREI

    8

  • Alex P

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mersi de sfat. Intr-adevar sant ceva firme serioase pe-acolo. Un singur tip mi-a promis ca ma rezolva. Parca as cauta piese de Oltcit, asa-s de greu de gasit. Intre timp am mai primit si bara. Sper ca n-o sa-mi sara vopseaua de pe ea, ca e alba si va fi gri inchis metalizat.

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de sfat. Intr-adevar sant ceva firme serioase pe-acolo. Un singur tip mi-a promis ca ma rezolva. Parca as cauta piese de Oltcit, asa-s de greu de gasit. Intre timp am mai primit si bara. Sper ca n-o sa-mi sara vopseaua de pe ea, ca e alba si va fi gri inchis metalizat.

cu bara te puteam ajuta si eu, dar de curiozitate cat te-a costat bara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu bara te puteam ajuta si eu, dar de curiozitate cat te-a costat bara?

Daca mai ai bara, o iau daca nu-i scumpa. Mi-au venit piesele da nu era bun nimic. Le-am refuzat nu dau banii si sa nici nu fie bune. Daca mai stii pe cineva care ar avea aripa si capota, ar fi foarte bine. Astept un semn de la tine.Am si messenger sa putem discuta mai rapid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stimati colegi, am terminat treaba in mare, in afara de parbriz si airbaguri. O iesit super bine. De reparat am reparat-o eu cu un prieten, iar de vopsit, am demontat capota aripa si bara si le-am dus la un vopsitor meserias din Zalau, si le-a vopsit cu vopsea pe baza de apa si in cuptor. In poze nu se vede, dar si nuanta si luciul este exact ca si restul masinii. Sant foarte multumit.

post-8441-1172653618_thumb.jpg

post-8441-1172653731_thumb.jpg

post-8441-1172653973_thumb.jpg

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucrarea arata foarte bine. Felicitari. :D Ma bucur pentru tine ca ai din nou masina la dispozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa realizare

Mai ca as veni si eu sa imi vopsesc capota in ZALAU :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cosmin_acn - cum adica ai terminat treaba in afara de parbriz? in poze arata bine..sau cel putin eu nu vad nimic ciudat acolo.

Felicitari ca ti-ai rezolvat masina! si sper ca ai si Casco acum in dotare :)

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu se vede de aici, da' din interior se vede. E crapat parbrizul, mai mult in partea dreapta. De la airbag. Deocamdata nu am bani si pt. el. Inca nu am Casco, ca nu-mi permit pana mai scap de datorii, da' sper sa nu se-ntample nimic pana in toamna. Multumesc tuturor de aprecieri si de ajutor.

post-8441-1172724623_thumb.jpg

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa te tina parbrizul pana la toamna, ca nu cred ca o sa folosesti aerul conditionat la vara :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa te tina parbrizul pana la toamna, ca nu cred ca o sa folosesti aerul conditionat la vara :lol:

De ce? O sa se crape mai tare? Ca oricum o sa umplu si instalatia cu freon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista riscul sa se crape mai tare la diferente de temperatura mari..sau...ceva mai mari. Eu asa am patit cu al meu, era inghetat, era si putin crapat, avea o dunga, si cand am dat drumul la dezaburire mi s-a crapat de 2 ori mai mult decat era initial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La crapaturile astea longitudinale da, din cauza modificarilor de temperatura si a apei care intra acolo si fie ingheata (si iti plesneste geamul) fie se incalzeste si se dilata si iti plesneste geamul. La mine sunt pietricele luate in geam si tot am o oarecare jena.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci voi chiar ma faceti nebun ... a vazut vreunu "Fight Club" ? faza cand merg ei pe strada si lovesc cu batele de baseball in barile la masini si le sar la alea airbagurile ??? cum sa nu existe senzor de soc ?????

Eu ii inteleg frustrarea omului nostru, pentru ca e real exemplul. Poate nu pt VAG..:D Ice_2k ca si PPPPP presupun ca stiti SIGUR ca nu sunt senzori in bara la VAG. Pot sa va dau un link cu un filmultetz binecunoscut multora unde se vede ca nu e nevoie de o bata de baseball..... Baba care da cu plasa si ii deschide airbagul la un "meserias" care a claxonat-o....

Daca scrii doar "granny airbag" in goolge dai de el. Ma mir sa nu il fi vazut multi.

@cosmin_acn, du-te sa iti faca niste gaurele mici n parbriz si sa iti puna niste lipici, altfel personal sunt 99.999999% sigur ca se va extinde crapatura din felul cum arata. Cu cat mai repede cu atat mai bine si s-ar putea sa o rezolvi asa pana cand iti permiti un parbriz nou.

Modificat de I_am_Stealth
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea mai ai ce sa ii faci cu gaurelele - deja pe ici colo a ajuns la marginea geamului. Strange bani de parbriz nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai am ce sa salvez cu gaurelele, oricum, sant constient de asta, ca-s prea multe crapaturi. Si-apai oricum, tot crapat ramane. O sa strang bani de unul nou.

PS: super tare faza cu baba, fratilor! Sa mori de ras, nu alta. ;) ;) ;)

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu uita de politai care in pofida parerii noastre nu sunt nici pe departe atat de prosti (macar unii). Si se poate ajunge in domeniul penal. In afara de asta, ai avut declaratie de la Politie? Si acolo nu era trecut parbrizul spart?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un parbriz la reprezentantza ajunge 10 mil cu tot cu montaj (7800000 + 2200000). Unul la alti dealeri de parbrize te ajunge cam 5,5 mil lei cu tot cu montaj. Asa am aflat... si eu tre sa-l schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, in declaratie nu apare parbrizul. Si da, stiu ca e 5 jumate cu montat cu tot.

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin, unde ti-ai vopsit masina, ca vreau si eu sa vopsesc bara fatza, ca toata e "ciobita".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fain Passat ai Claudiu! Mi se pare cunoscut numarul. Pe strada Republicii aproape de capat, la Zoli Asodi. Cum mergi de la statuia lu' Veselenyi incolo, pe partea stanga, chiar in ultima curba inainte de intersectia aia cu prioritate dinspre tribunal. Sa-mi arati si mie "rezulatul" daca mergi la Zoli. Io zic ca n-o sa-ti para rau. Si din cate stiu, e cam singurul in Zalau care lucreaza cu vopsea pe baza de apa.

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru apreciere... cred ca am auzit de respectivul si tot asa numai cu cuvinte de lauda.

Am sa ma duc si eu sa mi-o vopsesc da poate cand ma hotarasc te contactez sa-mi zic mai exact, acuma nu am bani ca mi-am luat jante :D .

PS: ma bucur ca ti-ai facut masina, arata bine de tot, e aliniata bine nu se vede ca ar fi fost lovita... sa pui inapoi banda aia cromata si in fata ca arata bine asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, mersi, m-am straduit. O fost sambata expozitie Hiundai in Zalau si m-am uitat exact la asta: alinierea componentelor. Nasol. La capota sus era distanta mai mare ca jos. Am zis, ba frate la mine e mai bine ca la o masina noua. Am pus si banda si in fata. Sa stii ca mi-au atras atentia jantele tale. Is bengoase. Mi-ar placea sa ne intalnim odata sa-ti vad masina. Cand mergi la Zoli, ma poti suna linistit. :wub:

PS: putem povesti si pe Messenger daca ai.

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!