Jump to content

Sticla far ciobita.


P_C_D
 Share

Postare recomandată

Precum spune si topicul am reusit sa-mi ciobesc sticla de la un far.Pot cumva sa il repar sau stiti cumva pe unde as putea gasii numai sticla ? Farul este Hella Golf 4 look.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
Precum spune si topicul am reusit sa-mi ciobesc sticla de la un far.Pot cumva sa il repar sau stiti cumva pe unde as putea gasii numai sticla ? Farul este Hella Golf 4 look.Multumesc.

Exact acelasi lucru am patit si eu ieri! :)

Pt a nu deschide un topic nou, caut sticla sau farul complet Golf 3 look Golf 4 Hella de pe partea soferului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie tot ieri,in drum spre Brasov,mi s-a ciupit sticla de la farul stanga,acelasi model Hella Golf 4 Look.Nu se poate repara?Ma gandeam la AGER Service poate au vre-un kit de reparatii si dupa reparatie sa ii aplic o folie protectoare de la Expert Auto.Credeti ca ar merge asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Destul de hilara chestia .. toti 3 in aceeasi zi. :)

P.S. Si eu caut sticla sau farul complect de pe partea opusa soferului.Sau dau la schimb 2 faruri in stare buna ,originale de GT.

Cosmin.P

Modificat de PoLeA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
Destul de hilara chestia .. toti 3 in aceeasi zi. :)

P.S. Si eu caut sticla sau farul complect de pe partea opusa soferului.Sau dau la schimb 2 faruri in stare buna ,originale de GT.

Cosmin.P

Daca faci rost de sticla de pe partea soferului iti dau la schimb pe cea de pe partea opusa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Nu se poate repara la Ager,am intrebat eu. (si eu am unul ciobit)

2.Folia care se aplica pe faruri e cam...scumpa...nu cred ca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
1.Nu se poate repara la Ager,am intrebat eu. (si eu am unul ciobit)

2.Folia care se aplica pe faruri e cam...scumpa...nu cred ca merita.

Hmm, referitor la pct. 2, problema nu e ca-i scumpa, am inteles ca din cauza ei se pare ca farul nu mai are racire in momentul in care functioneaza.

Oglinda fiind de plastic, exista riscul deformarii datorita caldurii emanate de bec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca ar fi folie cred ca tot s-ar vedea urat.La mine este destul de mare ciobitura.Sorin..iti dau o pereche de faruri stock de gt pe sticla :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da .. asta ne-ar putea fi de ajutor.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca firma respectiva e in Cluj :)

In Buc.am intrebat la Ager si nu fac asa ceva... :mop:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate merge sa trimiti geamu prin posta. Puteti sa dati un telefon sau mail sa vedeti cum se procedeaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sapt. trecuta mi-am zgariat geamul farului si arata cam ca in poza. As mai putea remedia ceva sa mai atenuez din vizibilitatea zgarieturii?

Modificat de abogdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
Eu sapt. trecuta mi-am zgariat geamul farului si arata cam ca in poza. As mai putea remedia ceva sa mai atenuez din vizibilitatea zgarieturii?

Daca geamul tau este din material plastic, se rezolva. Iti pot da in acest caz un polish pt plastic. Detalii pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala-i fix pix pe langa ce este la mine si la Sorin .. :vaidecapulmeu: La mine ii ciobit direct in dreptul fazei scurte .. va dati sema cum se vede .. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine ii ciobit tot pe stanga in dreptul fazei lungi :vaidecapulmeu: .Ciudat!Faruri Hella G4 look bineinteles.Daca gasiti solutie va rog postati!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Datorita ajutorului dat de "Sorin Golf 3 cabrio" am reusit sa elimin aproape complet zgarietura din far.

S-a frecat mai intai cu hartie abraziva si apoi s-a dat cu polish de plastic.

Mai multe detalii se pot obtine de la Sorin.

Iata poza cum a iesit.

Multumesc inca o data Sorin!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
Datorita ajutorului dat de "Sorin Golf 3 cabrio" am reusit sa elimin aproape complet zgarietura din far.

S-a frecat mai intai cu hartie abraziva si apoi s-a dat cu polish de plastic.

Mai multe detalii se pot obtine de la Sorin.

Iata poza cum a iesit.

Multumesc inca o data Sorin!

Pentru cei norocosi care au geamurile la faruri din material plastic majoritatea defectiunilor se pot remedia! Pacat ca noi, ceilalti cu faruri de sticla nu ne putem bucura de succesele ultimelor tehnologii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@Sorin Golf 3 cabrio

Poti sa ne spui si noua ce solutie ai pt polishat suprafete din plastic? Am si eu un far care are nevoie de putina atentie. Daca il spal (cit e umed) aproape ca nu se mai vad zgirieturile insa dupa ce se usuca ies la iveala si ma cam deranjeaza.

Ce fel de hirtie recomanzi/ai folosit?

Mersi

Modificat de wwww
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio
@Sorin Golf 3 cabrio

Poti sa ne spui si noua ce solutie ai pt polishat suprafete din plastic? Am si eu un far care are nevoie de putina atentie. Daca il spal (cit e umed) aproape ca nu se mai vad zgirieturile insa dupa ce se usuca ies la iveala si ma cam deranjeaza.

Ce fel de hirtie recomanzi/ai folosit?

Mersi

Se foloseste hartie abraziva granulatie 1500 si apoi granulatie 2000. Se aplica apoi polishu-l special pt plastic si iese ca nou. Se pot polisha orice obiecte din plastic transparent cum ar fi: lampi semnalizare si stopuri spate, geamul cadranului de la bord, displayul casetofonului, displayul telefonului mobil, si multe altele.

Pretul unei doze este de 500 mii, detalii 0722 321 302.

ATENTIE ! ! !

Nu folositi hartie abraziva indiferent granulatia acesteia fara a da ulterior cu polish, obiectul polishat devine mat-opac iar polishul ii reda transparenta!

De asemeni, polish-ul fara a da in prealabil cu hartie abraziva este uneori ineficient !

Modificat de Sorin Golf 3 cabrio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!