Jump to content

Schimbator viteze Fabia


rvacaru
 Share

Postare recomandată

Posed una bucata schimbator viteze RS (6 viteze), piele perforata.

Am vazut in SOTE ca exista capacul cu schema vitezelor ca si componenta separata.

Cod: Elegance-Chrom = 6Y0 798 001

Pret: 7,7 euro (in catalog, probabil un 10 euro la dealer?)

Intrebarea este asa: se potriveste un capac de la Elegance (crom) pe schimbatorul de RS ?

Mie daca ma uit la ele mi se pare ca seamana. Dar nu am 2 una langa alta sa le pot compara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai 10 eur ??? Cred ca nu ai vazut bine.Un cap schimbator este cel putin 30 eur :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma refer la placheta cu schema vitezelor.

Schimbatorul RS il am montat pe masina, e minunat, dar nu imi place schema cu 6 viteze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci doar bucatica aceea de metal ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am de elegance, de crom, si mie mi se pare ca ar cam fi ca cel de RS, daca vrei facem schimb :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu vreau de la tine, ca tu ai forjat masina :))

As vrea modeul nou de la Elegance, cel vechi se exfoliaza. Din acest pct de vedere RS sta minunat, are o folie de plastic peste schema de viteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Judecand dupa forma placutzei din cele 2 poze postate de tine as spune ca merge. Atat timp ca placheta are part number ar trebui sa fie livrabila separat....

PS: daca tu esti ala din avatarul tau, la ce-ti mai trebuie schimbator elegant la asa "figura"? BWOAHAHAHA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se exfoliaza cromu, are si ala o folie de plastic care in timp se exfoliaza, la mine e un pic pe margine dezlipita, ce-i drept, poate ma supar si o dau de tot jos si pun alta sau las fara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa intreb la Skoda sa vedem daca se chiar comanda asa un capacel.

Banuiesc ca e lipit acolo... si daca trag voiniceste de el cu burta din avatar, iese si il pot lipi pe cel nou :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ti-ai pus pana la urma capacul de la Elegance?

Daca nu, in curand o sa-mi schimb eu tot schimbatorul de la a mea, si vreau sa-l vand. Arata impecabil (e cel de elegance).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai pus, m-am obisnuit cu ala de RS :)

Nu ma mai complic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

vreau sa imi schimb si eu la fabia schimbatorul sa il am cromat insa vreau numai strict acea parte cromata cu schita de viteze

stie cineva daca se poate sa dau jos acea parte de plastic a mea si sa pun una cromata?..am vazut ca sunt si doar acele capacele cromate fara restul schimbatorului.

Eventual si un pret pt capacel sau o oferta

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai, dar de ce nu sunteti atenti. S-a vorbit de nenumarate ori despre traba asta.

Exista schimbator pentru varianta elegance, cu acea placuta cromata pe care este schema vitezelor impreuna cu mansonul imitatie piele ( nu e de piele ).Pentru pret intreaba la orice dealer Skoda. Anul trecut in toamna eu l-am cumparat cu ~ 120 ron.

De schimbat este foarte usor, treaba de 5 minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba mai mult, in primul post din acest topic este si codul _numai_ al placutei :P

Asta e. Unii nu citesc :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!