Jump to content

Faruri Bixenon Adaptive (OEM)


justi
 Share

Postare recomandată

recomand sa le reglezi pe reglofar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea care am scris-o mai sus.

 

 
Headlight Adjustment

[select]
[55 - Xenon Range]
[basic Settings - 04]
Group 001
[Go!]
Activate the Basic Setting.
[ON/OFF/Next]

  • The meas. block field now shows "Wait" and should switch to "Adjust Headlights" then (this may take up to 10 seconds).
  • Adjust the headlights using their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

[ON/OFF/Next]
The adjustment should now be learned.
[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]

 
 
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nevoie de coduri pentru reglarea lor? Se face mecanic de genul 0,1,2,3 adica nivelul sau cu + si -. Din ce cauza au coborat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai nevoie de niciun cod.... se fac mecanic, cu cheia/surubelnita... sau ce foloseste cine le regleaza... dupa care se memoreaza.

 

nu ai nici cifre, nici plus sau minus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mecanic doar din acel surub de plastic alb care e catre spatele farului. Alte suruburi nu cred ca exista. Am sa incerc la un reglofar dupa care sa ii dau save. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,mi-am pus de curand faruri Bixenon pe un Passat B6 si nu am capacele de protectie din spatele becului.Ma poate ajuta cineva si pe mine cu un cod de pe capac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios cum ai reușit sa desfaci sticla clară de pe partea neagră a farului, e clar ca in cuptor nu a mers, eventual fa un tutorial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar n-am desfacut nimic,mi-am schimbat farurile direct.Ma refer la capacele din spate cele de vin cu siguranta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Ionut.Anghel. Am inteles bine ca ti-ai pus faruri bixenon ..cu calculatoare..senzori.. tot tacamul? cat te-a ajuns si daca esti multumit de rezultat? ms mult.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

imi poate spune cineva priceput in domeniu care sunt modificarile aduse pe aceste faruri(si proiectoare) ?(dupa ce vad eu, ca necunoscator, pe lupe are faza scurta cu becuri normale, iar pe partea cu oglinda are bixenon? presupun ca pe strazile din romania e posibil sa ramai fara certificat daca te opresc astia de la rar)

Modificat de Stefan Eusebiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe faza scurta pare ca are proiector cu bixenon.... .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as alege Osram Xenarc Nightbreaker Unlimited. Depinde si de gustul fiecaruia. Eu mi-am probat pe masina doua tipuri de Osram. Daca vrei sa ai vizibilitate buna pe orice tip de vreme, alege Nightbreaker. Se vede super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Am si eu o problema la farul din stanga nu mai merge faza lunga iar martorul sta aprins tot timpul asta de cand am schimbat becul cand dau faza lunga revine imediat pe scurta . va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pisici....am salvat un PDF parca,cu explicatii pt schimbat D1S si nu-l mai gasesc,era ceva cu desene,suruburi de la bara si pasi de urmat dar nu-i si nu-i .Unde-l gasesc pe forum ca am inebunit cautind :tuktuk: ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara. Detin un passat b6 2009 cu bixenon OEM.

am observat cu nu isi mai face autoleveling si nici cornering! Doar se ridica si se coboara dupa circa 40 secunde si DOAR PUTIN IN JOS SI APOI LA LOC

Dar in bord nu am nici o eroare.

am aceste 2 erori (am pus poze) si nici nu ma lasa sa intru cu vcds pe xenon range zice canot reach eror 1100.

astea un urma ce acum 2 zile am deconectat bateria si am scos mufa F din centrala. Dar am puso fb la loc si am rasverificat.

am sunat la reprezentanta si au zis de calculatoerele xenon din faruri.. de vreo 1100 lei :0 :(((

rog ajutor sigur ar fi altcv!!!

stima!

post-84603-0-95270000-1421949524_thumb.j

post-84603-0-34528400-1421949547_thumb.j

Modificat de Sebastyan. G
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica daca ai alimentare in mufa calc de xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca aceleasi calculatoare care sunt pe masina (Valeo) se gasesc la cei care vand piese auto si sunt in jur de 400 de lei nu 1100 ca la reprezentanta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica daca ai alimentare in mufa calc de xenon.

multumesc voi incerca maine. Dar trebuie sa ma ajute cnv ca nu stiu cum sa verific.

Vezi ca aceleasi calculatoare care sunt pe masina (Valeo) se gasesc la cei care vand piese auto si sunt in jur de 400 de lei nu 1100 ca la reprezentanta.

te referi la acel modul AFS care se gaseste in spatele torpedoului? Sau unde se afla aceste calculatoare?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calculatoarele de la far, din far, sunt unele dreptunghiulare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Si pt a le vedea ar trebui data bara jos si apoi si farurile. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Degeaba incepi cu farurile atata timp cat calc central nu raspunde la interogare. Vezi ce e cu el intai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!