Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Eu am luat acum 1 saptamana un odorizant california scents delight...sunt foarte multumit de el , miroase de nu poti sa stai in masina daca deschizi capacul de la conserva de tot .Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat CWS Antitabac (miroase a portocală), și sunt foarte mulțumit de miros.

Aș vrea sa miros și eu un Clifornia Scents - Delight-ul in mod special. Din niște discuții avute cu un amic am ințeles că nu sunt stralucite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat cws frutto cu 30 lei cu tot cu transport.am taiat sugativa in doua deoarece mirosea foarte puternic.lam fixat sub cotiera fata cu banda dublu adeziva la passat b5 care are acolo un loc de depozitare.sunt foarte multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza daca in casa a folosit cineva acest CWS, cat de puternic este efectul si cam cat tine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit eu in casa CWS,am pus intr-o rezerva goala intr-un sistem ce se baga in priza.Nu pot sa spun ca am fost foarte impresionat dar oricum se simtea mirosul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am avut in masina CWS care miroasea a guma Turbo.Chiar este foarte misto!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc odorizante Areon

sunt foarte multumit de ele si nu costa nici mult

la sticluta care se agata de oglinda retrovizoare este 6 lei si cel care se pune la grila costa 11 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare.

aceleasi nedumeriri le aveam si eu pana intr-o zi, cand am venit fara masina in Bucuresti si am fost nevoit sa plec acasa (Curtea de Arges) cu autobuzul. soferul, vecin cu mine, din discutie in discutie am ajuns la odorizantele de masini, cand imi scoate de sub scaun, o "eprubeta" cu capac de PET. imi zice ca mi-o da cu 20 lei si ca sa am grija cu lichidul , ca e foarte puternic, sa-l pun intr-un recpient gen PSS-PSss (aerosol). am ajuns acasa l-am mutat intr-un recipient cu (aerosol(daca nu zic, bine, sa ma corectati)) si a doua zi ii dau in masina, deasupra presurilor. Vreau sa va spun ca 2 ore am stat cu ea parcata si geamurile deschise, pt ca era prea puternic. Acum dau cu acest lichid doar dupa ce vin de la spalatorie si doar o singura data seara, ca pana dimineata sa se impregneze. Sunt extraordinar de multumit de aceasta solutie. Vecinul asta al meu mi-a zis ca acest lichid, este de fapt esenta din care se fac acele odorizante cu lichid din magazine. Este un miros FRESH, miroase a curat, a masina intretinuta, e un fel de AQUA di GIO a masinilor, asa il pot caracteriza. Sapt trecuta mi-am facut o comanda ferma de 2Litri din acest lichid minune, pt ca toti prietenii mei dupa ce au mirosit masina mea, mi-au dat banii sa le aduc si lor. Daca o sa reusesc sa vin la o intalnire , promit sa va aduc si voua sa vedeti cum este. Am uitat sa precizez ca acea "eprubeta " continea aproximativ 40Ml de lichid. Mentionez ca nu mai am nici un fel de odorizant in masina si o data la 2 sapt dau 2-3 PSS-psssuri si sunt prea multumit!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu ne pui si pe noi in legatura cu cel care comercializeaza asa ceva?...ca sa miroasa si nasurile noastre care este :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esenta despre care vorbeste OctaviaVRS se gaseste si in targ la Vitan (bucuresti) tot 20 RON costa. :ceuameni:

Modificat de vst
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din un sfert de pagini citite din acest topic ... am luat o hotarare si am cumparat azi MyShaldan cu aroma de Herbs (cred ca asa scrie ... de aia mov). Miroase fain si chiar merita mai mult 13 lei pentru MyShaldan decat 32 de lei cat am dat acu o luna pe Ambipur si nu miroase deloc!!!

california scents inca nu am citit, stiu de ele dar le incerc daca sunt dezamagit de achizitia noua!

sofat placut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Vin si eu la voi cu o intrebare: stiti cumva daca se gaseste pe undeva de vanzare un odorizant auto" Tork m Fresh" sunt ca niste banuti de silicon si miros demential. Pt cei curiosi o sa postez si un link http://e-motions.be/essef/images/documenten/236012_pf1_N.pdf

Sper sa nu fie considerata reclama, daca este asa prefer sa fie sters linkul de catre moderator decat sa iau warm :icon_thumright: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TIBI 84 acum fara suparare 1 nu cred ca se compara mirosul de cws cu ceea ce gasesti u in comert si la cantitatea asta si 2 daca vrei poti sa ti-o legi cu o ata de papiota de oglinda .unde ai citit u era un sfat de a nu il lasa prin masina sa se rastoarne ca apoi sa te plangi ca ti-a topit nus ce prin masina. scuze inca odata daca am inteles eu gresit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

esenta despre care vorbeste OctaviaVRS se gaseste si in targ la Vitan (bucuresti) tot 20 RON costa. :)

Si cum arata recipientul sau cum se cheama? Ca ma intereseaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu au nume, le gasesti la tarabagii la intrare in targ,ei le numesc esente d&g,etc.. sunt ca niste flacoane in genul alora care sunt la spital pentru recoltare sange ,sau in sticlute normale :icon_thumright:

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TIBI 84 acum fara suparare 1 nu cred ca se compara mirosul de cws cu ceea ce gasesti u in comert si la cantitatea asta si 2 daca vrei poti sa ti-o legi cu o ata de papiota de oglinda .unde ai citit u era un sfat de a nu il lasa prin masina sa se rastoarne ca apoi sa te plangi ca ti-a topit nus ce prin masina. scuze inca odata daca am inteles eu gresit

nu e cu suparare,colega :)

in comert nu se gaseste ceva similar cu cws_ul,dar aici pe forum exista o alternativa...cele california

eu am unul de cirese si miroase super,il am de mai bine de o luna si tot persistent este

sa afirm ca ce am eu este peste cws,nu pot sa o fac pt ca n-am incercat cws...dar de test/proba voi incerca

pe mine ma enerveaza sa am atarnat la oglinda ceva(o cruciulita e suficient) ,apoi sa stau sa scot cu seringa din cws sa pun pe altceva,sa picur la cateva zile pe sugativa...parca as avea altceva mai bun de facut...asa cu cele california scents i-ai scos capacul conservei si-l pui sub scaunul pasager fie in suportul de pahare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan am in masina california delight...miroase destul de bine,dar adevaratul miros de guma turbo este cel de la cws.Am avut california cherry de care am fost foarte multumit,am mirosit la un prieten california mango(e asa si asa)si mai am unul pina colada pe care abia astept sa-l pun...mirosul e demential!

post-20522-1258216103_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am in masina california scents jasmine de mai bine de 3 sapt si inca miroase super!

mai am in camera un california delight tot de peste 3 sapt si acela miroase la fel.(adica inca e puternic)(a nu se intelege ca iti va cadea parul din nas cand intri in masina/camera) miroase exact atat cat trebuie.

mai am un cherry,melon si cranberry nedesfacute dar abia astept sa le incerc :)

recomand california melon si cherry

Modificat de GL-17-SEP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate sunt "subiectiv" dar din propria experienta, decand mi s-a scurs o sticluta intreaga prin masina, pe scaun, pe bord, in veci vecilor numai pun lichid in masina, nici sa ma bata careva, sunt destule riscuri pe care ti le asumi punand lichid, numai zic de consecintele care raman prin portiere/bordul masinii/tapiserie.Fiecare pune ce doreste, dar pana nu te "frigi" odata nu stii cum e :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CWS este numarul 1 ! Vorbim de mirosul de guma turbo!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!