Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

am luat arexons suport si rezerve care se ataseaza la prizele de aer. rezervele au doua parti cu lichid acoperite de o membrana. foarte elegant si suportul foarte plat negru sau alb in care intra aceste rezerve. 23 lei suportul cu o rezerva si rezerva simpla 6 lei. parfum discret, fin si de durata. am gasit la omv constanta. am avut si cws si cred ca este la fel de calitativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spunea cineva mai sus ca nu poate sa tina in masina sticluta de cws pt ca se varsa. poti folosi foarte bine o seringa cu care sa uzi un bradulet folosit de la alt odorizant . cel putin eu asa folosesc si este foarte ok .pot face rost de cws la id mes v_a_n_a_t_o_r_u@yahoo.com sau iti pot da mai multe informatii despre odorizant cws

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja devine o grija in plus sa stau cu seringa si sa umezesc bradutul de fiecare data. Mai bine gasesti ceva care sa te scuteasca de aceasta munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am ramas pana la urma la Paloma cu lichid ,miros Fresh. Se termin cam repede dar e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am incercat am incercat diverse solutii: braduti de la mai multe firme si mai multe tipuri; zambaretii cu gel (care apropos, nu se mai gasesc); ambipur; conserve cu gel; saculeti cu rumegus si parfum; etc.; iar in ultima vreme foloseam iar diversi braduti, astazi am gasit la Selgros o oferta f tentanta: rezerve Ambipur anitabacco.

Pt mine a fost f tentanta oferta din 2 motive: in primul rand mirosul preferat este exact acesta, antitabacco, desi nu fumez in masina; iar in al doilea rand era un pachet promotional 2 rezerve 19,99 Ron fara tva (vreo 23,xx Ron cu tva).

Asadar pt o perioada am (re)revenit la Ambipur. Sper sa nu am vreo surpriza neplacuta. :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja devine o grija in plus sa stau cu seringa si sa umezesc bradutul de fiecare data. Mai bine gasesti ceva care sa te scuteasca de aceasta munca.

o alta solutie este sa pui lichid cws miros guma turbo :icon_thumright: in sticluta de ambipur sau in alte recipiente. o alta solutie sa tai cartonasul ala mai mult de jumatate si sa il lasi in sticluta in portiera de la usa sau in portbagaj dar sa aveti grija sa stea fix

atasez si o poza cu odorizante sa stiti ce sa cautati

post-44115-1248511758_thumb.jpg

Modificat de ppaarroollaa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot vorbim de oborizante auto sa va povestesc ce idee mi-a trecut prin minte si am aplicat-o de 2 saptamani. Am luat un invertor auto, l-am pozitionat sub scaunul pasager, alimentat la bricheta. La el am conectat un odorizat de camera (care se alimenteaza la priza ) consuma 4W, in 10 min se simte miros in masina de parfum. Am scapat de odorizantele de la oglinda care se misca intruna , sau cele puse in aerisitoare care se vad si urat si curg si pe bord. Problema este ca alimentarea la bricheta, la masina mea nu se intrerupe niciodata si intr-o zi am uitat sa scot alimentarea invertorului din bricheta, dupa vreo 4 ore mirosul era cam puternic in masina. Trebuie sa gasesc o solutie sa fac sa se intrerupa alimentarea cand iau contactul, iar la drum lung daca mirosul e prea puternic scot alimentarea invertorului din bricheta. Eu zic ca e o idee buna, voi ce ziceti :icon_thumright:?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Eu folosec Areon Parfume Gold 20-25 lei . Pulverizez periodic pe scaune si fetele de usi . Nu pateaza si are un miros foarte elegant .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat astazi din Real sticluta cu capacel de lemn, cu aroma "Ocean" si este super, are un miros discret si nu e prea dulceag, sa ti se faca rau in masina :D Sunt curios cat o sa tina, ca la pret nu a fost mult, doar 10 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu folosesc Odorizant auto Paloma de la Auchan (3 lei) sau benzinariile Petrom (5 lei). Ma tine 1-2 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folosesc doar California Scents, foarte practice ,greu de gasit :blah_:

Am avut si de la Ma*fra o sticluta de agatat, dar mi-a curs jumate din ea, pe scaun si pe jos :Driver:

post-49425-1251008087_thumb.jpg

Modificat de cj 12 RXN
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt fan declarat "vanilie" cand vine vorba de odorizante in masina :lol:

In general Wunder-Baum (am luat chiar ieri unul mare - "xtra-strenght").

Am incercat si Paloma, dar mi se pare slab si nu persista foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si eu Paloma After Tobacco. Miroase foarte frumos dar... doar daca-ti bagi nasul in cartonul imbibat de substanta. Altfel in masina nu se simte deloc.

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

folosesc doar California Scents, foarte practice ,greu de gasit :)

Am avut si de la Ma*fra o sticluta de agatat, dar mi-a curs jumate din ea, pe scaun si pe jos :D

Si eu folosesc California Scents de vreo 2 ani si jumatate si sunt extrem de incantat de ele. Prima conserva am luat-o odata cu masina - aroma bubble gum, era desfacuta deja - si m-a tinut mai bine de 1 an. Mirosul se impregna in haine si la mai bine de 8 luni de cand am luat-o. M-a impresionat atat de mult incat am inceput sa aduc si sa vand. Primii clienti, evident prietenii, foarte incantati, iar eu, bineinteles, foarte multumit. Pot spune cu mana pe inima ca e de preferat oricarei alte variante; foarte durabil, comod, fara intretinere si fara batai de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa dai niste detalii privind achizitionarea acestui odorizant si in special preturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cumpar silicon de bord parfumat

si rezolv 2 treburi dintr-una

lunar dau bordul si toate plasticele din masina, si persista mirosul.

ce-i drept, golful e masina de oras, si nu car nimic cu ea, nu fumeaza nimeni in ea, filtrul de polen e abea schimbat, nu ma duc la tara cu ea.. etc

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe ebay. Cred ca saptamana viitoare imi comand sa vad cum sunt :ceuameni: set de 3 cutii ~15lire cu tot cu transport. Va tin la curent.

Modificat de RoSonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,ieri mi am cumparat si eu un california scents aroma cherry si vreau sa va spun ca ma inebuneste mirosul sa ca va recomand cu cea mai mare incredere aceste odorizante pentru masina chiar si pentru casa...vreau sa va spun ca am folosit si cws,dar pe caldurile care au fost nu m a tinut nici o luna tinandu l sub scaunul din dreapta deci ferit de soare,asa am ajuns sa caut un california scents si vreau sa va spun ca nu stiu daca mai folosesc altceva.

Respect tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,ieri mi am cumparat si eu un california scents aroma cherry si vreau sa va spun ca ma inebuneste mirosul sa ca va recomand cu cea mai mare incredere aceste odorizante pentru masina chiar si pentru casa...vreau sa va spun ca am folosit si cws,dar pe caldurile care au fost nu m a tinut nici o luna tinandu l sub scaunul din dreapta deci ferit de soare,asa am ajuns sa caut un california scents si vreau sa va spun ca nu stiu daca mai folosesc altceva.

Respect tuturor.

De unde ti-ai cumparat ca deja sunt curios, toata lumea vorbeste despre california scents :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu voiam sa iau CWS,dar experienta unui amic m-a dat inapoi.

de la gropi/denivelari i s-a miscat recipientul si i s-a scurs.plasticul i l-a distrus,la fel si tapiteria (in locul unde a picat).

in casa e bun,dar eu in masina nu pun asa ceva.

acum folosesc odorizantele care se gasesc in selgros/metro/etc ,cele in cutie metalica(ca o conserva).

tin cam 2-3saptamani si costa ~16ron,mai bune decat bradutii

ambipurul,din punctu meu de vedere nu mai e ce a fost candva(tine putin,e mai diluat,iar daca pica rezerva...e exact ca si cws)

o sa incerc si eu california scents.o sa iau si pt leonul meu si pt golf,evident arome diferite ca sa vad care-mi place mai mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fata de cele myshaldan cu gel, sau cele lichide sigur ca astea california scents sunt peste , si calitate, perista mai mult si in primul rand nu contine agenti chimici, fiind organice si biodegradabile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai mai folosit tu? "Garantezi" pentru ele?

Eu am comandat unul de vanilie (nu pe site, la un prieten) si luni il am.

O sa postez impresia mea despre produs si VERDICTUL: merita sau nu merita! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

garantez verbal,nu se compara cu cele din comert, bine ambipurul dar pretul din ce am vazut prin carrefour e 38 lei si cws tot pe acolo...dar sunt lichide si necesita griji suplimentare :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambipurul mi se pare un ...nimic.

Miroase 1 saptamana si apoi gata!

Am aparatul si am folosit 3 rezerve intr-o luna jumate'...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!